Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maatregelen harde lockdown gaan in om 05.00 uur

Maatregelen harde lockdown gaan in om 05.00 uur

DEN HAAG (ANP) - Vanaf zondag 05.00 uur gelden nieuwe, strengere maatregelen tegen het coronavirus. Deze werden zaterdag in een ingelaste persconferentie aangekondigd door demissionair premier Mark Rutte en demissionair minister van Volksgezondheid Hugo de Jonge wegens de snelle opmars van de omikronvariant van corona.

De maatregelen komen er op neer dat alles wat als essentieel is aangemerkt openblijft, terwijl niet-essentiële winkels en andere gelegenheden dichtgaan. Dat betekent onder meer dat bijvoorbeeld supermarkten openblijven, maar dat andere winkels de deuren sluiten. Horeca, dierenparken, pretparken en binnensportaccommodaties gaan dicht, maar onder meer dierenwinkels, apotheken en opticiens blijven open. Ook alle niet-medisch contactberoepen , zoals kappers en schoonheidsspecialisten, zijn dicht. Deze harde lockdown geldt zeker tot en met 14 januari.

Verder zijn het onderwijs en de buitenschoolse opvang fysiek gesloten tot en met in elk geval 9 januari, het uitgangspunt is dat het onderwijs na de kerstvakantie weer open kan. Hierover neemt het kabinet uiterlijk 3 januari een beslissing.

Binnensportlocaties zijn dicht, uitgezonderd voor zwemlessen. Buitensportlocaties zijn open voor alle leeftijden tussen 05.00 uur en 17.00 uur, voor volwassenen vanaf 18 jaar is buiten sporten toegestaan met maximaal twee personen op 1,5 meter afstand. Kinderen en jongeren tot en met 17 jaar kunnen buiten sporten en onderlinge wedstrijden spelen op de eigen club.

Thuis mogen er maximaal twee gasten vanaf 13 jaar worden ontvangen per dag, maar op kerstavond, op eerste en tweede kerstdag en tijdens de jaarwisseling vier. Buiten geldt een groepsmaximum van twee personen vanaf 13 jaar, maar op kerstavond, eerste en tweede kerstdag en tijdens de jaarwisseling geldt maximaal vier.

Meer uit Binnenland

Cameratoezicht in Floradorp na rellen

AMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.

1 uur geleden
Website en app RTL Nieuws na problemen met PHP weer online

HILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.

1 uur geleden
Politie onderzoekt pand Buitenveldert in zaak-Hajar

AMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.

1 uur geleden
Websites meerdere veiligheidsregio's offline om PHP-zorgen

DEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.

3 uur geleden
Patiëntenfederatie: stijging premie brengt patiënten in problemen

DEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.

3 uur geleden
CPNB: stemmen op NS Publieksprijs kan niet door PHP-probleem

UTRECHT (ANP) - De website waarop lezers kunnen stemmen voor de NS Publieksprijs is woensdagmiddag offline gehaald na waarschuwingen over kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Boekenkoepel CPNB laat weten de website uit voorzorg te hebben gesloten.

3 uur geleden
Colombia meldt megavangst cocaïne bestemd voor Nederland

CARTAGENA (ANP) - In de haven van de Colombiaanse stad Cartagena heeft de politie een grote hoeveelheid van 7600 kilo cocaïne onderschept. De drugs waren bestemd voor Nederland, meldt de president van het Zuid-Amerikaanse land, Abelardo de la Espriella.

4 uur geleden