
Maatregelen en waarschuwingen om harde wind in westen Nederland
DEN HAAG (ANP) - In het westen van het land hebben instanties zaterdag waarschuwingen uitgedaan en maatregelen getroffen wegens de harde wind. Zo waarschuwt de veiligheidsregio Haaglanden mensen niet de zee in te gaan.
"Vanwege de harde wind is het zeer gevaarlijk om te baden of te zwemmen. Normaal gesproken zou op het strand de rode vlag gehesen worden. Dat is nu niet mogelijk vanwege diezelfde harde wind. Ga niet de zee in!", aldus de veiligheidsregio, die de boodschap richt aan mogelijke bezoekers van het Noorder- en Zuiderstrand van Scheveningen.
In Katwijk komt de reddingsbrigade met eenzelfde boodschap. "Het is door de wind onmogelijk een rode vlag te hangen, maar het is uiteraard verboden te zwemmen", aldus de organisatie op X.
Provinciale wegen
FlevoWegen, dat gaat over het beheer en onderhoud aan de provinciale wegen in Flevoland, heeft maatregelen getroffen op de N307 tussen Enkhuizen en Lelystad. Op de weg over het Markermeer gelden vanwege de harde wind een inhaalverbod en een maximumsnelheid van 70 kilometer per uur.
In Haarlem is de Eksterlaan afgesloten. In die straat waaien er door de storm panelen en dakpannen van een aantal daken, meldt de veiligheidsregio. "Wees alert of blijf binnen tot de storm over is", wordt geadviseerd.
Tram 17
In Den Haag moet tram 17 omrijden omdat er een boom op de bovenleiding is gevallen. En door een boom op het spoor kunnen tussen Alphen aan den Rijn en Boskoop voorlopig geen treinen rijden. Ook de hogesnelheidslijn van Amsterdam naar Breda ondervindt hinder van de weersomstandigheden. Tot zeker 18.30 uur rijden er op dat traject door de harde wind minder treinen, meldt de NS.
In het noorden en westen van het land is code geel van kracht wegens windstoten van 75 tot 90 kilometer per uur. Volgens Weeronline is er officieel sprake van storm omdat een uur lang windkracht 9 werd gemeten op een weerstation in IJmuiden.
Meer uit Binnenland
VESSEM (ANP) - Bij de brand in het Brabantse Vessem zijn zondagavond laat duizenden kippen omgekomen, laat de veiligheidsregio weten. De brand brak uit in een loods aan de Keijenhurkseweg en sloeg over naar een naastgelegen kippenstal.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Centrum Seksueel Geweld Amsterdam-Amstelland zijn dit weekend vijf meldingen binnengekomen van mensen die het slachtoffer zijn geworden van seksueel geweld.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De organisatie van Pride Amsterdam kijkt tevreden terug op de editie van dit jaar, die zondagavond eindigt met een drukbezocht slotfeest op de Dam. "Het was een aaneenschakeling van hoogtepunten", zegt een woordvoerder van de organisatie.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Afvalinzamelaars hebben na de Canal Parade ruim 84 ton afval opgehaald in het centrum van Amsterdam. Medewerkers van de gemeente zijn zaterdagavond begonnen met het opruimen van de stad en hebben volgens een woordvoerder van de gemeente de hele nacht doorgewerkt. De opruimactie verliep volgens hem goed. Vorig jaar werd meer afval opgehaald, toen ging het om zo'n 101 ton.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zeker duizend mensen liepen zondagmiddag een mars tegen femicide door de straten van Rotterdam. De stoet vertrok na een programma met sprekers rond 13.25 uur van het Schouwburgplein. Omstreeks 14.50 uur kwam de menigte daar weer aan.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Honderden mensen lopen zondagmiddag in een mars tegen femicide door Rotterdam, ziet een verslaggever van het ANP. De tocht is rond 13.25 uur gestart op het Schouwburgplein. Deelnemers hebben borden bij zich met daarop teksten als 'Niet alle mannen, maar altijd een man' en 'I got 99 problems and the patriarchy is all of them'.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie in Rotterdam heeft een man aangehouden die het podium op rende bij het sprekersprogramma rond de mars tegen femicide. De man trok de microfoon uit de handen van een nabestaande die op dat moment aan het spreken was en begon dingen te roepen, zag een verslaggever van het ANP.
16 uur geleden