Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maastunnel in januari paar weken dicht in zuidelijke richting

Maastunnel in januari paar weken dicht in zuidelijke richting

ROTTERDAM (ANP) - Weggebruikers kunnen in de eerste weken van januari niet van noord naar zuid door de Rotterdamse Maastunnel rijden. De weg gaat dicht voor regulier onderhoud en vervanging van de vluchtdeuren in de tunnel.

De Maastunnel, een rijksmonument dat in 1942 in gebruik is genomen, is voor autoverkeer van 2 januari om 22.00 uur tot vrijdag 19 januari 06.00 uur afgesloten. De tunnel is ook enkele keren 's nachts dicht in de richting van zuid naar noord. Dat is in de nachten van 2 op 3 januari, en van 18 op 19 januari, beide keren tussen 00.30 tot 06.00 uur.

De omleiding loopt via de Erasmusbrug. Uit eerdere afsluitingen van de Maastunnel is gebleken dat het flink druk kan zijn op de omleidingsroute. Weggebruikers moeten rekening houden met een langere reistijd. Fietsers en voetgangers kunnen tijdens de werkzaamheden gewoon gebruik blijven maken van de tunnel.

Dagelijks gebruiken gemiddeld ruim 75.000 motorvoertuigen, 7000 fietsers en bromfietsers en 150 voetgangers de Maastunnel, aldus de gemeente Rotterdam.

Meer uit Binnenland

Amsterdammer opgepakt als hoofdverdachte Duitse aanslagenreeks

AMSTERDAM (ANP) - Een 20-jarige Amsterdammer is door de politie opgepakt wegens het ronselen van jongeren die op bestelling aanslagen in Duitsland hebben gepleegd. Dat meldt de Duitse politie. Het gaat om explosies bij woningen en een café in juli en augustus 2025 in de steden Frankfurt en Taunusstein.

3 uur geleden
Schutter fatale schietpartij Zwijndrecht spant kort geding aan

DEN HAAG (ANP) - De 52-jarige Minh Nghia V., die in 2024 is veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor de dodelijke schietpartij bij een winkelcentrum in Zwijndrecht, heeft een kort geding aangespannen tegen de Nederlandse staat over zijn detentieomstandigheden.

4 uur geleden
Politie Amsterdam rolt grote site op voor handel in gestolen data

AMSTERDAM (ANP) - Een gespecialiseerd cyberteam van de Amsterdamse politie heeft in samenwerking met internationale opsporingsdiensten een grote verhandelsite offline gehaald. Dat meldt de politie. Op het forum, genaamd LeakBase, werd gehandeld in gestolen data.

4 uur geleden
Vier maanden cel voor slaan van agent bij demonstratie

DEN HAAG (ANP) - Een 24-jarige man uit Den Haag is woensdag door de politierechter in Den Haag veroordeeld tot een celstraf van vier maanden voor het slaan van een agent. Ze werd tijdens een demonstratie door de verdachte op het achterhoofd geslagen.

5 uur geleden
Iets meer vrouwelijke bestuurders bij overheden

DEN HAAG (ANP) - Het gemiddelde aandeel vrouwelijke bestuurders bij overheden en andere publieke organisaties is gestegen van 41 procent in 2024 naar 43 procent in 2025, aldus een onderzoek in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Het gaat dan niet alleen om functies in de top van gemeenten, provincies en waterschappen, maar ook bijvoorbeeld bij scholen, ministeries en woningcorporaties.

5 uur geleden
Stempassen voor verkiezingen niet overal goed bezorgd

DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in het land is de bezorging van stempassen voor de gemeenteraadsverkiezingen niet goed gegaan. Zo kregen sommige mensen in Doetinchem een dubbele stempas, terwijl een deel van Spijkenisse juist geen stempassen ontving. In Veenendaal zaten de stempassen in een verkeerde envelop.

6 uur geleden
14-jarige Dordtenaar vast voor aanranden hardlopende vrouwen

DORDRECHT (ANP) - Een 14-jarige jongen uit Dordrecht is woensdag aangehouden die ervan wordt verdacht sinds oktober meerdere hardlopende vrouwen op de billen te hebben geslagen. De jongen heeft toegegeven betrokken te zijn bij de aanrandingen in de omgeving van de Wielwijk in Dordrecht, aldus de politie.

6 uur geleden