Maastrichtse universiteit gaat weer beginnen
MAASTRICHT (ANP) - Het onderwijs aan de universiteit van Maastricht, Maastricht University, begint maandag weer, als de kerstvakantie voorbij is. De universiteit werd recent getroffen door een cyberaanval met zogeheten ransomware, waarbij geld wordt geƫist om computerblokkades op te heffen. Een groot deel van de computersystemen werd lamgelegd.
De universiteit heeft vlak voor de kerst aangifte gedaan van het hacken van haar computersystemen, maar doet er verder voorlopig het zwijgen toe. Inmiddels zijn zo veel mogelijk functies hersteld om weer aan de slag te kunnen, waarbij wel is opgelet of het onderzoek naar de aanval daarmee niet wordt geschaad.
Aan studenten en medewerkers werd de afgelopen dagen gevraagd hun wachtwoord voor deze maandag 6 januari te wijzigen en dat buiten het universiteitsnetwerk om te doen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.
27 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kosten voor een gehandicaptenparkeerkaart (GPK) lopen per gemeente flink uiteen. In de duurste gemeente kost de kaart 333 euro, terwijl het in zestien gemeenten gratis is. Dat blijkt uit een analyse en uitvraag van het ANP bij 338 Nederlandse gemeenten. Tussen 2024 en 2026 was de inflatie 6,7 procent. De kosten zijn in 123 gemeenten meer gestegen dan de inflatie over twee jaar.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordaniƫ, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
14 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
15 uur geleden