
Maastrichtse daklozen in oude gevangenis opgevangen
MAASTRICHT (ANP) - Dak- en thuislozen in Maastricht kunnen binnenkort worden opgevangen in de voormalige gevangenis in de Limburgse hoofdstad. Dat maakte de gemeente vrijdag bekend. Er is plaats voor maximaal vijftig mensen.
De huidige dag- en nachtopvang van het Leger des Heils aan de Statensingel in Maastricht voldoet niet aan de voorwaarden die het RIVM stelt aan het voorkomen van de verspreiding van corona. De mensen zitten er te dicht bij elkaar, ze hebben onderling te weinig ruimte. De gevangenis heeft die mogelijkheid wel om mensen veilig onder te brengen, aldus de gemeente. Een deel van de mensen verblijft in de voormalige cellen en een deel in kamers, waardoor ze onderling genoeg ruimte hebben.
Maandag wordt het voormalige cellencomplex in gereedheid gebracht, vanaf 14 april kunnen daklozen er terecht. De dag- en nachtopvang in de voormalige gevangenis Overmaze blijft mogelijk open zolang de maatregelen rond de coronacrisis van kracht zijn.
Meer uit Binnenland
ALPHEN/ETTEN-LEUR (ANP) - Politieagenten zijn zaterdag gewond geraakt bij twee incidenten, in Alphen en in Etten-Leur (Noord-Brabant).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De brand aan de Kelloggplaats in Rotterdam-Ommoord is onder controle. De meeste bewoners van het getroffen appartementencomplex mogen weer terugkeren, nu de brandweer metingen heeft verricht op onder meer koolmonoxide. Enkele mensen kunnen nog niet naar huis omdat hun appartement schade heeft opgelopen, meldt de brandweer.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een appartementencomplex aan de Kelloggplaats in Rotterdam is zondagochtend vroeg een uitslaande brand uitgebroken, aldus de veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. De hulpdiensten zijn massaal uitgerukt. Ook door de rook in het hele pand was het noodzakelijk om extra voertuigen in te zetten.
8 uur geledenBASEL (ANP) - Claude is geschrokken van de kritiek die hij afgelopen week ontving nadat woensdag de eerste bewegende beelden van zijn songfestivalrepetities naar buiten waren gekomen. Het Nederlandse team was namelijk heel tevreden met de eerste resultaten, zei de zanger zaterdag in de Zwitserse stad Basel tegen het ANP.
17 uur geledenWARMOND (ANP) - De controversiële criminoloog Wouter Buikhuisen is dinsdag op 91-jarige leeftijd in Warmond overleden. Dat meldt zijn uitvaartexecuteur zaterdag.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Domplein in Utrecht hebben zich zaterdagmiddag enkele honderden mensen verzameld om te demonstreren voor lagere huren. "Huurders en woningzoekenden worden tot de laatste cent uitgebuit en de overheid laat het gewoon toe", stelt de organisatie. "Iedereen wordt geraakt door deze wooncrisis. Nu is het tijd om er iets aan te doen!"
22 uur geledenLEMMER (ANP) - In Lemmer is de bestuurder van een scootmobiel overleden na een botsing met een vrachtauto, meldt de politie. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de Plattedijk in de Friese plaats.
22 uur geleden