Maasstad Ziekenhuis schoolt 100 mensen om vanwege corona
ROTTERDAM (ANP) - Het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam gaat zo'n honderd medewerkers die normaal in operatiekamers werken snel bijscholen, zodat ze indien nodig kunnen bijspringen op de Intensive Care (IC) en de Spoedeisende Hulp (SEH). Het gaat om anesthesiologen en OK-medewerkers. Vanwege de stoomcursussen schrapt het ziekenhuis veel geplande operaties.
Alleen spoedoperaties en operaties voor mensen met kanker gaan door. Patiënten wordt wel eerst gevaagd of ze klachten hebben die mogelijk duiden op besmetting met het coronavirus. Om besmettingen snel te achterhalen, wordt ook iedereen getest die op de SEH binnenkomt met klachten aan de luchtwegen. Het Maasstad Ziekenhuis slaagt er inmiddels in om al binnen 80 minuten een testresultaat te krijgen. Normaal duurt dat 5 tot 6 uur.
Op dit moment kan het Rotterdamse ziekenhuis ongeveer 100 tests per dag doen. De capaciteit kan worden opgevoerd naar 500 per dag, maar dan moeten er wel meer reagentia beschikbaar komen. Dat zijn de chemische stoffen die gebruikt worden in het testproces.
Meer uit Gezond
AKEN (ANP/DPA) - Een Duitse oud-verpleger wordt door aanklagers mogelijk gelinkt aan meer dan 120 andere verdachte sterfgevallen. De man kreeg vorig jaar een levenslange gevangenisstraf voor de moord op tien patiënten en 27 pogingen tot moord.
1 dag geledenNIZJNEKAMSK (ANP/RTR/AFP) - Door een Oekraïense droneaanval op de Russische stad Nizjnekamsk zijn zeker 12 doden gevallen, meldt de burgemeester van de stad. 39 mensen raakten gewond. Nizjnekamsk ligt in de regio Tatarstan, ruim duizend kilometer van de Oekraïense grens.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC in Rotterdam gaat vanaf maandag bij te vroeg geboren baby's op de intensive care een DNA-test uitvoeren om doofheid door antibiotica te voorkomen. De test moet uitwijzen welke kinderen een genetische mutatie hebben waardoor ze gehoorschade kunnen ontwikkelen door het medicijn gentamicine. Een op de drie- tot vierhonderd kinderen heeft de mutatie en kan blijvende doofheid ontwikkelen nadat ze gentamicine hebben gekregen.
1 week geledenNIJMEGEN (ANP) - De wekenlange quarantaine van twaalf Radboudumc-medewerkers omdat zij mogelijk waren blootgesteld aan het hantavirus, was vermijdbaar. Dat concludeert een onderzoeksteam in een rapport dat het ziekenhuis vrijdag publiceerde.
1 week geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Congo is de op een na grootste uitbraak van het virus die ooit wereldwijd is vastgelegd. Alleen de epidemie van 2014-2016 in West-Afrika was omvangrijker.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Een commerciële pijnkliniek in Velsen-Noord mag mensen met chronische coronaklachten niet zomaar meer het middel lidocaïne geven. De stof is daar namelijk niet voor goedgekeurd. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) zegt dat er "een risico voor de patiëntveiligheid" bestaat en wil dat Excellent Care Clinics daarom stopt met de behandeling.
1 week geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn getroffen door de zwaarste uitbraak van de mazelen in 35 jaar. Nieuwszender CNN bericht dat in de laatste achttien maanden meer besmettingen zijn gemeld dan in de voorgaande 25 jaar samen.
2 weken geleden