Maas keert als technisch directeur terug bij NAC Breda
BREDA (ANP) - Peter Maas keert als technisch directeur terug bij NAC Breda. Dat maakte de club uit de Keuken Kampioen Divisie donderdag bekend. Maas maakt op 1 februari, als de transfermarkt weer is gesloten, de overstap van sc Heerenveen waar hij sinds vorig jaar actief is als hoofd scouting. Die functie bekleedde hij tussen 2019 en 2021 ook al in Breda.
Bij NAC treedt Maas toe tot het managementteam. "Ik vind het een mooie uitdaging om bij NAC juist op dit moment aan de slag te gaan", zegt Maas. "Het technische departement opbouwen; qua visie, structuur en uitvoering. De club verbeteren, mensen werven en binden."
In zijn nieuwe functie gaat Maas nauw samenwerken met Pierre van Hooijdonk, die in de raad van commissarissen zit. De oud-international van Oranje is toezichthouder technische zaken. "We geloven erg in zijn toegevoegde waarde", aldus Van Hooijdonk over de komst van Maas. "Hij bewees in het verleden zijn uitstekende gevoel voor talent en heeft zich ook op organisatorisch gebied bewezen. Zijn aanstelling is een belangrijke stap in de wederopbouw van NAC."
NAC is nog op zoek naar een algemeen directeur. Die functie is vacant sinds het vertrek afgelopen zomer van Mattijs Manders. Hij verliet NAC nadat de overname van de club door een groep lokale ondernemers was afgerond.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
11 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
14 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
14 uur geleden