Maas keert als technisch directeur terug bij NAC Breda
BREDA (ANP) - Peter Maas keert als technisch directeur terug bij NAC Breda. Dat maakte de club uit de Keuken Kampioen Divisie donderdag bekend. Maas maakt op 1 februari, als de transfermarkt weer is gesloten, de overstap van sc Heerenveen waar hij sinds vorig jaar actief is als hoofd scouting. Die functie bekleedde hij tussen 2019 en 2021 ook al in Breda.
Bij NAC treedt Maas toe tot het managementteam. "Ik vind het een mooie uitdaging om bij NAC juist op dit moment aan de slag te gaan", zegt Maas. "Het technische departement opbouwen; qua visie, structuur en uitvoering. De club verbeteren, mensen werven en binden."
In zijn nieuwe functie gaat Maas nauw samenwerken met Pierre van Hooijdonk, die in de raad van commissarissen zit. De oud-international van Oranje is toezichthouder technische zaken. "We geloven erg in zijn toegevoegde waarde", aldus Van Hooijdonk over de komst van Maas. "Hij bewees in het verleden zijn uitstekende gevoel voor talent en heeft zich ook op organisatorisch gebied bewezen. Zijn aanstelling is een belangrijke stap in de wederopbouw van NAC."
NAC is nog op zoek naar een algemeen directeur. Die functie is vacant sinds het vertrek afgelopen zomer van Mattijs Manders. Hij verliet NAC nadat de overname van de club door een groep lokale ondernemers was afgerond.
Meer uit Voetbal
BUENOS AIRES (ANP/DPA) - De laatste wedstrijd van Lionel Messi voor Argentinië is binnen twee uur uitverkocht. Er waren 80.000 kaartjes beschikbaar voor het vriendschappelijke duel op 6 oktober met Benin in het Estadio Monumental in Buenos Aires.
51 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Bernard Schuiteman aangesteld als nieuwe technisch directeur. De 52-jarige oud-speler komt over van RKC Waalwijk, waar hij nu dezelfde functie vervult. Hij begint op 1 december met zijn werkzaamheden bij de club uit Arnhem.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/DPA) - Het wegvallen van de Duitse international Jamal Musiala tijdens de warming-up voor de wedstrijd in de Nations League tegen het Nederlands elftal had niets te maken met zijn recente onwelwordingen. Dat zei de Duitse bondscoach Jürgen Klopp na het gelijkspel in Amsterdam (1-1).
3 uur geledenSAN JOSÉ (ANP) - Curaçao is de Nations League begonnen met een miraculeuze overwinning bij Costa Rica. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat draaide dankzij drie invallers in het laatste halfuur een achterstand van drie doelpunten om in een 4-3-zege.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oranje-international Cody Gakpo heeft met zijn doelpunt tegen Duitsland in de Nations League (1-1) Rafael van der Vaart geëvenaard. De aanvaller van Liverpool staat nu, net als de voormalig Ajacied, op 25 treffers voor het Nederlands elftal. Gakpo bereikte dat aantal in zijn 55e interland. Van der Vaart kwam in 109 interlands tot 25 doelpunten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández gaat voor de komende interlands een vervanger oproepen voor de donderdag geblesseerd geraakte Brian Brobbey. Dat zei de Spanjaard na het gelijkspel (1-1) tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA in de Nations League.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Xavi Hernández vond dat het Nederlands elftal donderdag bij zijn debuut als bondscoach te weinig kreeg. De thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League eindigde in 1-1.
10 uur geleden