Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maas bereikt dinsdag hoogste punt, Rijn volgt donderdag

Maas bereikt dinsdag hoogste punt, Rijn volgt donderdag

LELYSTAD (ANP) - De Maas bereikt dinsdag aan het eind van de ochtend naar verwachting de hoogste stand. Rijkswaterstaat verwacht dat de rivier dan ongeveer 1350 kubieke meter water per seconde afvoert bij Sint-Pieter, onder Maastricht. Waterschap Limburg sluit een doorgang in een waterkering bij het Noord-Limburgse Arcen af, omdat de Maas buiten de oevers gaat treden. Na dinsdag zakt het waterpeil van de regenrivier sterk.

De Rijn bij Lobith zal donderdag de hoogste stand bereiken, verwacht Rijkswaterstaat. Dan staat de rivier op een stand van ruim 12,60 meter boven NAP. Uiterwaarden en lage kades lopen al sinds het weekeinde onder water. Na donderdag zal de stand van de Rijn ook weer snel zakken, aangezien het niet meer hard regent in het Duitse stroomgebied van de rivier.

Rijkswaterstaat en de waterschappen verwachten geen grote problemen door het "hoogwatergolfje". Het is in deze tijd van het jaar normaal dat er hogere waterstanden voorkomen. Uiterwaarden en dijken zijn daarop gebouwd. Het hoge waterpeil in Rijn, Waal, Lek en IJssel komt direct na de overvloedige regen van vorige week. Op veel plekken staan nog extra pompen die regenwater uit polders en laaggelegen gebieden wegpompen, maar de schappen voorzien geen wateroverlast meer.

Natuurbeheerders zoals Staatsbosbeheer en ARK Natuur roepen wandelaars en fietsers op om rekening te houden met wild en grote grazers in de ondergelopen uiterwaarden. De dieren kunnen nog wel droge plekjes vinden, maar de ruimte is beperkt. Als dieren zoals reeën, hazen, mollen en muizen schrikken van wandelaars slaan ze op de vlucht en lopen ze het water in, waar ze verdrinken. Als het nodig is, worden natuurgebieden langs de rivieren afgesloten voor publiek.

Meer uit Binnenland

RIVM: controleer op teken om ziektes te voorkomen

BILTHOVEN (ANP) - Het RIVM (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu) waarschuwt maandag voor beten van teken. Het is de Week van de Teek en het RIVM adviseert mensen goed te letten op teken als ze in de natuur zijn geweest. Een besmette teek kan de ziekte van Lyme overbrengen.

14 minuten geleden
Bijna net zoveel Nederlanders digitaal vaardig als twee jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn nagenoeg net zo vaak digitaal vaardig als twee jaar geleden. Dat meldt het CBS op basis van een steekproef onder ongeveer 6000 Nederlanders tussen de 16 en 75 jaar oud. Een meerderheid, 84 procent, heeft in 2025 digitale basisvaardigheden als het sturen van een e-mail of chatten onder de knie. Dat betekent dat 16 procent van de bevolking niet over deze vaardigheden beschikt. Bij het vorige meetmoment in 2023 was 83 procent van de Nederlanders digitaal vaardig.

2 uur geleden
Gewonde door steekpartij in winkelcentrum in Landgraaf

LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.

14 uur geleden
Hollandse 100: 354.000 euro voor onderzoek naar lymfeklierkanker

HEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.

14 uur geleden
21-jarige man uit Eindhoven aangehouden in terrorismeonderzoek

EINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).

16 uur geleden
RTL Tonight stopt, na de zomer andere talkshow met Renze Klamer

HILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.

17 uur geleden
Experts: mensen met hooikoorts hebben veel te verduren

WAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.

20 uur geleden