Maarten van der Weijden gaat triatlon thuis doen
DEN HAAG (ANP) - Maarten van der Weijden gaat op 9 januari in eigen huis een triatlon doen. Dat verklaarde de olympisch kampioen openwater van Peking 2008 maandag bij Ziggo Sport. Van der Weijden wil met zijn actie geld inzamelen om kanker te bestrijden.
Van der Weijden, die vorig jaar voor het goede doel de Elfstedentocht zwemmend aflegde, heeft naast zijn huis een zogenoemd 'stromingsbad' staan. Vervolgens gaat hij op een hometrainer fietsen en doet hij het afsluitende onderdeel op de loopband.
Al met al gaat Van der Weijden 3,8 km zwemmen, 180 km fietsen en 22 km hardlopen.
"In deze tijden van corona zijn de zwembaden dicht, daarom moest ik mijn energie op andere manieren kwijt", zei Van der Weijden. "Zodoende ben ik gaan lopen en fietsen en zo is ook dit idee ontstaan. Het liefst houd ik een evenement waar veel mensen bij kunnen zijn, maar dat gaat nu helaas niet. Daarom heb ik dit bedacht."
"Het is nog steeds nodig", zei Van der Weijden over het doel van zijn actie. "In Nederland krijgen 100.000 mensen per jaar kanker en sterven er 40.000 mensen aan deze ziekte."
Meer uit Binnenland
SCHEVENINGEN (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste kitesurfer bij Scheveningen zijn spullen van de kitesurfer gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De zoektocht is dinsdag rond het middaguur gestaakt vanwege de weersomstandigheden en wordt niet meer hervat.
34 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Een 38-jarige medewerker van het Openbaar Ministerie is dinsdag aangehouden op verdenking van verkiezingsfraude, ambtelijke corruptie, computervredebreuk, valsheid in geschrifte en schending van het ambtsgeheim. De verdachte bekleedt naast zijn werk bij het OM een politieke functie in Oost-Brabant.
43 minuten geledenHOOGEVEEN (ANP) - De extra politie-inzet in het centrum van Hoogeveen wordt afgebouwd, meldt burgemeester Martijn Breukelman in een brief aan de gemeenteraad. Wekenlang veroorzaakten met name jongeren daar overlast, maar die is volgens de burgemeester duidelijk afgenomen. In overleg met politie en Openbaar Ministerie heeft de burgemeester besloten dat strengere regels niet meer nodig zijn.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft Jalal O. (37) dinsdag vrijgesproken van het veroorzaken van een explosie in een drugslab aan de Schammenkamp in Rotterdam. Daarbij kwamen op 29 januari 2024 drie mensen om het leven. Twee personen raakten gewond, de ravage was enorm. Volgens de rechtbank is er niet genoeg bewijs voor een veroordeling.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Coen K. (36), die ervan wordt verdacht zijn vriendin Jessica Brants vorig jaar juli in Vlijmen te hebben doodgeschopt.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO zegt de gevoeligheden rondom het wel of niet meedoen aan het Eurovisie Songfestival niet te hebben onderschat. "Dat het ingewikkeld zou worden, dat wisten we wel", zegt bestuursvoorzitter Jet de Ranitz tegen het ANP over de beslissing volgend jaar toch weg te blijven van het muziekevenement.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) vindt het "zeer jammer" dat de NPO niet zal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival volgend jaar. "We begrijpen het besluit en hebben respect voor de sterke gevoelens die daar in Nederland achter zitten", schrijft songfestivaldirecteur Martin Green dinsdag in een verklaring. De NPO maakte dinsdag bekend zich toch terug te trekken nadat er in de afgelopen weken kritiek ontstond bij de ledenomroepen en NPO-medewerkers.
3 uur geleden