Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maarten van der Weijden doet nieuwe poging zwemrecord

Maarten van der Weijden doet nieuwe poging zwemrecord

DEN HAAG (ANP) - Zwemmer Maarten van der Weijden probeert donderdag voor de derde keer het wereldrecord 24 uur zwemmen te verbeteren. Bijna twee jaar geleden, in maart 2018, werd zijn record ongeldig verklaard.

"Als het de eerste twee keer niet lukt, mag je het ook nog een derde keer proberen", schrijft Van der Weijden op Instagram. De eerste poging in 2017 kwam hij tot 99,5 kilometer. Net niet genoeg, want het record staat nu nog op naam van de Zweed Anders Forvass, die in 1989 een afstand van 101,9 kilometer zwom. Bij zijn tweede poging redde Van der Weijden het wel, met 102,8 kilometer, maar omdat niet alles op camera en geluid was vastgelegd, is dat record ongeldig verklaard.

De recordpoging is in zwembad De Warande in Oosterhout en start donderdag om 19.00 uur. De donaties die gedaan worden aan de Maarten van der Weijden Foundation komen volledig ten goede aan kankeronderzoek en -projecten.

Van der Weijden haalde miljoenen euro's voor onderzoek naar kanker op met zijn zwemacties. Zelf genas hij van leukemie.

Meer uit Binnenland

Tweede minderjarige opgepakt voor steken jongen van 14 in Breda

BREDA (ANP) - Voor het steken van een 14-jarige jongen in Breda is vrijdagochtend een tweede verdachte aangehouden. Het gaat, net als bij de eerste verdachte, om een minderjarige jongen uit Breda.

48 minuten geleden
Politie: vluchtauto na schietpartij Schoonhoven richting Lopik

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie zegt beelden te hebben van de auto waarin de vermoedelijke dader van het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker is gevlucht. Het gaat om een Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik.

48 minuten geleden
Verdachten ontkennen betrokkenheid bij MDMA-dode

UTRECHT (ANP) - Twee mannen die worden verdacht van twee ernstige incidenten met het per ongeluk consumeren van vloeibare MDMA ontkennen iedere betrokkenheid bij de zaak. Bij een van de incidenten dronken twee treinschoonmakers in Utrecht uit flesjes die zij hadden gevonden in een in de trein achtergelaten tas. Een 49-jarige schoonmaker overleed daardoor. De ander belandde op de intensive care en kampt nog steeds met de gevolgen.

49 minuten geleden
Jongens aangehouden in gebied extra toezicht om joodse instelling

HEEMSTEDE (ANP) - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag twee jongens van 14 en 17 jaar aangehouden op de Adriaan Pauwlaan in Heemstede wegens "een verdachte situatie". Ze werden opgemerkt door de politie, die in dat gebied extra toezicht houdt omdat er in de buurt een joodse instelling is.

1 uur geleden
Aanhouding voor mishandeling Amsterdamse fractievoorzitter JA21

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor de mishandeling van de Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger. Hij wordt verdacht van openlijke geweldpleging, poging tot doodslag en diefstal met geweld in vereniging. Naar drie andere verdachten wordt nog gezocht.

1 uur geleden
Hoge Veluwe opent jarenlang afgesloten ecoduct voor edelherten

OTTERLO (ANP) - Nationaal Park De Hoge Veluwe heeft een ecoduct dat jaren was afgesloten met een hoog hek recent weer geopend. Dierenorganisaties vroegen de provincie Gelderland herhaaldelijk om het park te dwingen het "ijzeren gordijn" weg te halen, maar de provincie weigerde op te treden. De Hoge Veluwe heeft nu zelf besloten om de natuurbrug over een provinciale weg in de buurt van Otterlo weer te openen. Volgens een woordvoerder heeft dat "helemaal niets" te maken met de handhavingsverzoeken.

1 uur geleden
'Pechgeneratie' krijgt vanaf 2027 'tegemoetkoming' van 2000 euro

DEN HAAG (ANP) - De zogenoemde 'pechgeneratie' van studenten die geen basisbeurs meer kregen en moesten lenen, krijgt vanaf volgend jaar 2000 euro als "tegemoetkoming". Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) na afloop van de ministerraad.

1 uur geleden