Maart was 'normale' weermaand zonder grote uitschieters
DE BILT (ANP) - De maand maart kende een officiële voorjaarsstorm, lentetemperaturen en er was Saharazand, maar toch was het een "redelijk normale maand". Dat stelt Weer.nl. Er waren namelijk geen grote uitschieters.
De gemiddelde temperatuur in maart kwam in De Bilt uit op 6,3 graden. Dat is iets onder het gemiddelde (6,5 graden). De temperatuur werd vooral in de tweede helft van de maand iets opgeschroefd, toen Nederland soms te maken kreeg met lentetemperaturen. Door het zonnige einde steeg het aantal zonuren in maart tot 152, tegen 146 normaal. Ook was het redelijk droog in maart. Normaal valt er in maart landelijk 56 millimeter regen. Nu ging het om 48 millimeter.
Volgens Weer.nl gedroeg het weer zich eind maart een beetje als een jojo. Toch staat het einde van de maand in het teken van lenteweer. Lokaal zal de temperatuur zelfs stijgen tot een graad of 20. Op de laatste twee dagen van maart gebeurt dat op grote schaal, zo is de voorspelling. Dat is alleen niet van lange duur, want begin april wordt het weer kouder.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het midden, oosten en zuidoosten van het land kan het dinsdagavond, -nacht en woensdagochtend plaatselijk glad zijn, waarschuwt het KNMI. De gladheid ontstaat door bevriezing van natte weggedeelten of door lichte regen op een bevroren ondergrond, mogelijk zeer lokaal.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie wil bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart meedoen in minimaal honderd gemeenten. Op haar website meldt de partij dat de deelname in dit aantal gemeenten vaststaat en dat nog wordt onderzocht of het op meer plekken kan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarwisseling zal de luchtkwaliteit korte tijd slecht of mogelijk zeer slecht zijn, verwacht het RIVM. Dit geldt vooral voor plaatsen waar vuurwerk wordt afgestoken. Het gaat slechts matig waaien, waardoor er plaatselijk hoge concentraties fijnstof zijn.
8 uur geledenWEESP (ANP) - De vuurwerkvondst in een huis in Weesp maandagavond betrof een lading van ruim 1100 kilo, meldt de politie. Er moesten moesten enkele tientallen woningen aan de Papelaan worden ontruimd nadat het zware vuurwerk werd gevonden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Unie van Waterschappen roept Nederlanders op het frituurvet dat in aanloop naar oud en nieuw wordt gebruikt om oliebollen te bakken niet door de gootsteen of het toilet te spoelen. Het vet stolt in het riool en zorgt geregeld voor verstoppingen, waarschuwt de koepelorganisatie. Dat en het zuiveren van het frituurvet uit het water kost de waterschappen jaarlijks miljoenen euro's.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De opsporingsdiensten hebben meer verboden vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar, blijkt uit de dinsdag bijgewerkte Vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie. In de afgelopen week is 7433 kilo in beslag genomen. Daarmee staat de teller dit jaar op ruim 112.223 kilo, terwijl het jaar nog niet voorbij is.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - TivoliVredenburg heeft in 2025 voor het eerst meer dan 1,5 miljoen bezoekers ontvangen, meldt het poppodium dinsdag. Bij de Utrechtse concertzaal vonden dit recordjaar ruim 2300 concerten en evenementen plaats en stonden zo'n 15.000 artiesten, musici en sprekers op de podia. TivoliVredenburg werd ooit ontworpen voor 600.000 gasten.
9 uur geleden