Maart was 'normale' weermaand zonder grote uitschieters
DE BILT (ANP) - De maand maart kende een officiële voorjaarsstorm, lentetemperaturen en er was Saharazand, maar toch was het een "redelijk normale maand". Dat stelt Weer.nl. Er waren namelijk geen grote uitschieters.
De gemiddelde temperatuur in maart kwam in De Bilt uit op 6,3 graden. Dat is iets onder het gemiddelde (6,5 graden). De temperatuur werd vooral in de tweede helft van de maand iets opgeschroefd, toen Nederland soms te maken kreeg met lentetemperaturen. Door het zonnige einde steeg het aantal zonuren in maart tot 152, tegen 146 normaal. Ook was het redelijk droog in maart. Normaal valt er in maart landelijk 56 millimeter regen. Nu ging het om 48 millimeter.
Volgens Weer.nl gedroeg het weer zich eind maart een beetje als een jojo. Toch staat het einde van de maand in het teken van lenteweer. Lokaal zal de temperatuur zelfs stijgen tot een graad of 20. Op de laatste twee dagen van maart gebeurt dat op grote schaal, zo is de voorspelling. Dat is alleen niet van lange duur, want begin april wordt het weer kouder.
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
13 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
14 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
17 uur geleden