
'Maar weinig senioren angstig door coronavirus'
NIEUWEGEIN (ANP) - Bijna een op de twintig senioren (4 procent) is bang om het nieuwe coronavirus op te lopen. Ze noemen vooral hun eigen, vaak broze gezondheid als reden. Een ruime meerderheid (58 procent) is niet bang besmet te raken. Veel van hen denken dat het vergelijkbaar is met een gewone griep.
Dat meldt seniorenorganisatie KBO-PCOB op basis van een eigen onderzoek onder 1200 mensen van gemiddeld 74 jaar. De helft van hen (51 procent) vermijdt drukke plekken om besmetting te voorkomen. Zwakkere en oudere senioren en (chronisch) zieken lopen het meeste gevaar, vinden vrijwel alle (96 procent) ondervraagden. Een op de drie neemt zelf extra maatregelen, zoals vaker en grondiger handen wassen.
"Nederlanders zijn nuchter en ouderen zijn rustig, dat zijn goede eigenschappen", aldus directeur Manon Vanderkaa van de ouderenorganisatie. "Toch maken we ons als organisatie ook zorgen, want ondanks de druk op ziekenhuizen, verplegend personeel en huisartsen, moet de reguliere zorg die kwetsbare ouderen nodig hebben gegarandeerd blijven."
Meer uit Binnenland
'S-HERTOGENBOSCH (ANP) - De schade aan een bovenleiding bij Vught is zo groot dat het nog enkele dagen gaat duren voordat die hersteld is. Dat meldt ProRail dinsdag. De spoorbeheerder verwacht dat het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg pas vrijdagochtend weer kan worden opgestart. Eerder was de verwachting dat de problemen woensdagochtend zouden zijn opgelost.
32 minuten geledenDE BILT (ANP) - Vanaf woensdagmiddag is in het westen van Nederland code geel van kracht. In de tweede helft van de middag bereiken stevige regen- en onweersbuien de westkust. Die trekken van west naar oost over en verlaten halverwege de avond het oosten.
1 uur geledenROERMOND (ANP) - De woningbrand die dinsdagochtend plaatsvond in Roermond heeft een tweede persoon het leven gekost. Het gaat om de moeder (51) van de 16-jarige jongen die eerder al overleed door de brand. Zijn 14-jarige broer raakte zwaargewond.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof gaat donderdag naar Parijs voor de top waar Oekraïnes bondgenoten overleggen over veiligheidsgaranties voor dat land. Ze hopen daar concrete plannen te smeden om Oekraïne te beschermen na een toekomstig bestand of vrede met Rusland.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft "mogelijk blijvende schade" aan haar netvlies door onjuiste medicatie die zij in detentie heeft gekregen. "Ze is bijna blind, vorige week heeft ze nog een operatie ondergaan", zei haar advocaat Geert-Jan Knoops dinsdag in de rechtbank in Rotterdam.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Prinses Amalia gaat volgende week op bezoek bij de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema. In de ambtswoning van Halsema spreekt de oudste dochter van koning Willem-Alexander en koningin Máxima met de burgemeester en de Amsterdamse wethouders over de ontwikkelingen in de stad, heeft de Rijksvoorlichtingsdienst dinsdag aangekondigd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klaas Knot moet als gezant van de Lelylijn geld en toekomstperspectief vinden voor de aanleg van de treinverbinding tussen Lelystad en Groningen. De voormalige directeur van De Nederlandsche Bank (DNB) moet onder meer gaan kijken of de spoorverbinding in meerdere fases kan worden aangelegd en waar alternatieve financiering vandaan moet komen.
6 uur geleden