Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maansverduistering door bewolking pas later zichtbaar

Maansverduistering door bewolking pas later zichtbaar

HOUTEN (ANP) - Bewolking heeft er zondagavond voor gezorgd dat de totale maansverduistering in Nederland pas later dan voorspeld te zien was. Even voor 21.00 uur was de zogeheten bloedmaan op veel plekken in Nederland eindelijk zichtbaar.

De verduistering begon om 17.27 uur. Om 20.12 uur, net na de maanopkomst, bereikte de verduistering haar hoogtepunt. Omdat de zon in Nederland pas rond 20.15 uur onderging, zou de maan hier vanaf 20.25 uur goed zichtbaar zijn. Een woordvoerder van Weeronline legt uit dat de maan op dat moment echter nog te laag stond, waardoor bewolking boven de horizon het zicht belemmerde. Toen de maan uiteindelijk hoog genoeg stond, was de verduistering al over haar hoogtepunt heen. Desondanks is nog goed te zien dat de maan "een oranje kleur met een donkere waas in de schaduw heeft", aldus de woordvoerder.

Een maansverduistering vindt plaats als de aarde precies tussen de zon en de maan staat. De maan komt hierdoor in de schaduw van de aarde terecht. Een deel van het zonlicht bereikt alsnog de maan, omdat het in de aardatmosfeer wordt verstrooid en afgebogen. Hierdoor krijgt de maan een roodachtige kleur.

Meer uit Binnenland

Zeer grote brand bij industriepand in Daarlerveen

DAARLERVEEN (ANP) - In een industriepand in Daarlerveen (Overijssel) woedt zondagavond een zeer grote brand. Dat meldt de veiligheidsregio.

2 uur geleden
Weeronline: niet eerder zo warm op 7 september in Nederland

HOUTEN (ANP) - Niet eerder was het op 7 september zo warm in Nederland. Dat meldt Weeronline zondagmiddag. Om 17.10 uur werd het in het Zeeuwse Westdorpe 30,7 graden. Het oude record stamde uit 1934, toen het in het zuiden van Limburg 30,5 graden werd.

7 uur geleden
Alle in Londen opgepakte Nederlandse betogers weer vrij

LONDEN (ANP) - Alle zeven Nederlanders die zaterdag in Londen werden opgepakt bij een steunprotest voor Palestine Action zijn weer vrij. Een woordvoerder van actiegroep Extinction Rebellion (XR), die contact heeft met de activisten, meldt dat ook de laatste activist die nog vastzat, een Zweeds-Nederlandse demonstrante, is vrijgelaten.

8 uur geleden
Strand Nesselande in Rotterdam zondag veiligheidsrisicogebied

ROTTERDAM (ANP) - Omdat er op sociale media een oproep is gedaan om zondagavond naar het strand Nesselande in Rotterdam te gaan, heeft de burgemeester het strand aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Dit betekent onder meer dat de politie preventief mag fouilleren aan het strand in het noordoosten van de Maasstad.

9 uur geleden
Koning Willem-Alexander bij jubileumviering Portugese Synagoge

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft zondag in Amsterdam de viering van het 350-jarig bestaan van de Portugese Synagoge bijgewoond. Het bezoek van de koning aan het gebeds- en gemeenschapshuis voor joden aan het Mr. Visserplein was om veiligheidsredenen vooraf niet aangekondigd.

10 uur geleden
Buitenlandse schoonmakers voeren actie tegen asielwetten

DEN HAAG (ANP) - Vele honderden schoonmakers en andere huishoudelijke medewerkers voeren zondag actie in Den Haag. Ze demonstreren tegen de asielvoorstellen van het demissionaire kabinet. De 'migrant domestic workers' kunnen door die aangescherpte regels worden blootgesteld aan "uitbuiting en rechteloosheid", zegt de organiserende vakbond FNV Schoonmaak.

11 uur geleden
Ernstig gewonde door steekpartij in Groningen, één aanhouding

GRONINGEN (ANP) - In Groningen is zondagochtend iemand ernstig gewond geraakt door een steekpartij. Een persoon is aangehouden, meldt de politie.

13 uur geleden