Maanmissie NASA mogelijk in gevaar door coronavirus
WASHINGTON (ANP) - Het voornemen van NASA om in 2024 terug te keren naar de maan komt in gevaar door het nieuwe coronavirus. De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie heeft twee locaties moeten sluiten waar aan raketten gewerkt wordt. Dat zei NASA-bestuurder Jim Bridenstine donderdag.
Het gaat om complexen van NASA in New Orleans en Mississippi. Een medewerker van de organisatie is besmet, maar de sluiting is met name vanwege zorgen die NASA heeft over het stijgende aantal coronagevallen in de regio, zei Bridenstine.
Het stilvallen van de raketproductie is een klap voor de ruimtevaartplannen van NASA. In 2024 wil de organisatie opnieuw naar de maan met een bemande missie. De laatste keer dat een Amerikaan voet op de maan zette, was in 1972.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander pro-actiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.
24 minuten geledenCOLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.
3 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR) - In het onderzoek naar de dodelijke brand in een appartementencomplex in Hongkong zijn inmiddels dertien arrestaties verricht. Dat meldt politiechef Chan Tung. Onderzocht wordt of de arrestanten dood door schuld kan worden verweten. Bij de brand, die zeven woontorens besloeg, kwamen zeker 151 mensen om het leven. Meer dan veertig mensen worden nog vermist.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het kan een "cruciale week" worden voor de diplomatie voor vrede in Oekraïne, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas bij aankomst in Brussel. De onderhandelingen in de VS waren zondag "moeizaam, maar productief", zei ze. De EU-ministers van Defensie spreken maandag onder andere over meer steun aan Oekraïne.
4 uur geledenTBILISI (ANP) - Georgië heeft vorig jaar een chemisch wapen uit de Eerste Wereldoorlog gebruikt tegen antiregeringsbetogers. Dat meldt de BBC op basis van eigen onderzoek. Het zou gaan om een middel dat Frankrijk camite noemde en gebruikte tegen Duitsland.
4 uur geleden