Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maanden cel voor relschoppers promotieduel ADO

Maanden cel voor relschoppers promotieduel ADO

DEN HAAG (ANP) - Vier supporters van voetbalclub ADO Den Haag zitten de komende maanden in de gevangenis. Ze werden donderdag veroordeeld voor hun betrokkenheid bij de rellen na de wedstrijd eind mei tegen Excelsior, waarin hun club promotie naar de Eredivisie misliep. "De verontwaardiging was enorm. Internationaal en nationaal stond Den Haag er belabberd op. Fysiek geweld tegen agenten kan niet worden getolereerd en verdient geen mededogen", verklaarde de politierechter. Volgens de officier van justitie in Den Haag hebben de verdachten "de club, de mooie sport en onze mooie stad van de lelijkste kant laten zien".

Een 57-jarige man uit Leidschendam werd veroordeeld omdat hij een ME'er tot twee keer toe met een regenpijp had geslagen. De agent verklaarde dat hij zeker zwaargewond zou zijn geraakt als hij geen beschermende kleren en helm had gedragen. De verdachte noemde zijn actie een "domme fout".

Een 24-jarige man uit Den Haag gooide ongeveer tien stenen naar mensen van de ME, was op beelden van bewakingscamera's te zien. Ook schopte hij tegen een politiebus aan. Dat deed hij omdat hij dronken was en in paniek raakte omdat hij zijn vriendengroep en zijn autosleutel kwijt was, maar het was niet de bedoeling dat de stenen mensen zouden raken, verklaarde hij bij de zitting.

Stadionverbod

Een 48-jarige man uit Rijswijk probeerde na de wedstrijd tussen de ME'ers door te lopen, werd tegengehouden en schopte toen naar een agent. Vervolgens werd hij in zijn been gebeten door een politiehond. Andere supporters probeerden hem los te trekken. "Dat hadden ze beter niet kunnen doen, want ze trokken mijn been open. Een tweede hond kwam om de menigte weg te jagen, maar die beet mij ook, dat was mijn pech", verklaarde de man. Hij had naar eigen zeggen twintig biertjes op. In 2019 had hij al een stadionverbod van 81 maanden gekregen omdat hij zich had misdragen bij een uitwedstrijd tegen Heracles in Almelo. ADO Den Haag had eerder al erkend dat er waarschijnlijk mensen met stadionverboden in het stadion waren gekomen.

Die drie verdachten kregen allen zes maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk.

Riem

De vierde verdachte is een 25-jarige man uit Den Haag, die onder meer met een riem naar een ME'er zou hebben geslagen. Hij kreeg daar vijf maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf voor. Hij kreeg eerder een gevangenisstraf van drie jaar voor de productie van xtc en werd langzaam voorbereid op een terugkeer in de samenleving. Later deze maand zou hij voorwaardelijk vrijkomen en de gevangenis helemaal kunnen verlaten.

Bij de rellen waren honderden mensen betrokken, maar het is de politie tot nu toe gelukt om slechts zeven van hen te vinden.

Meer uit Binnenland

KLM-vlucht van Dubai naar Nederland gaat ook zondag niet door

DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.

6 uur geleden
Reisadvies voor nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.

7 uur geleden
Gedetineerde PI Heerhugowaard stak bewaarster met bordscherf

HEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.

8 uur geleden
Ook zondagochtend extra NOS Journaals over Iran

HILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.

8 uur geleden
Steekincident en gijzeling in PI Heerhugowaard, gevaar voorbij

HEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.

9 uur geleden
Negatief reisadvies Irak, Israël, Libanon en Palestijnse gebieden

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.

9 uur geleden
Bijeenkomst Malieveld wordt feest door mogelijke dood Khamenei

DEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.

10 uur geleden