Maandelijks rijden zeven Belgische treinen door rood
BRUSSEL (ANP/BELGA) - In België reden vorig jaar gemiddeld elke maand zeven treinen door een rood sein. Het ging om 85 treinen in 2019, het merendeel (53) passagierstreinen. Volgens spoornetbeheerder Infrabel was het geen enkele keer echt gevaarlijk, en er vielen ook geen slachtoffers, ondanks dat een op de drie keer een spoor werd gekruist.
Bij de passagierstreinen was er een aanzienlijke stijging van 41 treinen die door rood reden ten opzichte van 2018, en zelfs een verdubbeling ten opzicht van 2017. Maar Infrabel noemt 2019 geen uitzonderlijk jaar. De afgelopen tien jaar negeerden gemiddeld 80 bestuurders op een totaal van 1,3 miljoen treinen op de hoofdsporen een rood sein.
In België is een kwart van de hoofdsporen uitgerust met het Europese veiligheidssysteem ETCS. Dat controleert op elk moment de rit en grijpt in wanneer een trein te snel rijdt of de seinen niet gerespecteerd worden. Bij spoorwegmaatschappij NMBS heeft de helft van de treinen het systeem nu aan boord. Vanaf eind 2025 zou er geen enkele trein zonder ETCS meer mogen rijden op het Belgische spoornet.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.
2 uur geledenKOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte denkt niet dat Europa ooit zonder de VS kan om zichzelf te beschermen. Dat zegt hij in een interview met Het Financieele Dagblad (FD). "Amerika is cruciaal voor onze bescherming", aldus Rutte.
5 uur geleden