Maandelijks rijden zeven Belgische treinen door rood
BRUSSEL (ANP/BELGA) - In België reden vorig jaar gemiddeld elke maand zeven treinen door een rood sein. Het ging om 85 treinen in 2019, het merendeel (53) passagierstreinen. Volgens spoornetbeheerder Infrabel was het geen enkele keer echt gevaarlijk, en er vielen ook geen slachtoffers, ondanks dat een op de drie keer een spoor werd gekruist.
Bij de passagierstreinen was er een aanzienlijke stijging van 41 treinen die door rood reden ten opzichte van 2018, en zelfs een verdubbeling ten opzicht van 2017. Maar Infrabel noemt 2019 geen uitzonderlijk jaar. De afgelopen tien jaar negeerden gemiddeld 80 bestuurders op een totaal van 1,3 miljoen treinen op de hoofdsporen een rood sein.
In België is een kwart van de hoofdsporen uitgerust met het Europese veiligheidssysteem ETCS. Dat controleert op elk moment de rit en grijpt in wanneer een trein te snel rijdt of de seinen niet gerespecteerd worden. Bij spoorwegmaatschappij NMBS heeft de helft van de treinen het systeem nu aan boord. Vanaf eind 2025 zou er geen enkele trein zonder ETCS meer mogen rijden op het Belgische spoornet.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft diverse ballistische raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein, meldt het Amerikaanse leger. Volgens het centrale commando in de regio, CENTCOM, raakten geen van de raketten doel. Drie raketten zouden zijn onderschept door Amerikaanse en Bahreinse strijdkrachten, twee andere raketten kwamen te kort of braken onderweg uiteen, aldus CENTCOM.
59 minuten geledenBEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
11 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
12 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
13 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
13 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
13 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
15 uur geleden