Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maandagochtend geen treinen in zuidwesten door staking ProRail

Maandagochtend geen treinen in zuidwesten door staking ProRail

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer in Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant ligt maandagochtend tot 09.00 uur stil door de stakingen bij spoorbeheerder ProRail, meldt de NS. Ook rijden er geen binnenlandse en internationale treinen over de hogesnelheidslijn tussen België, Rotterdam en Amsterdam. Verder waarschuwt de NS dat reizigers vanuit het zuiden naar Haarlem en Hoofddorp hinder ondervinden door de staking.

Na 09.00 uur gaan de treinen weer rijden, maar reizigers moeten de rest van de ochtend rekening houden met verstoringen. NS waarschuwt bovendien dat door werkzaamheden maandag al veel minder treinen van, naar en via station Schiphol Airport rijden.

Medewerkers van ProRail staken sinds begin deze week. Maandag doen ze dat op de verkeersleidingsposten in Rotterdam, Den Haag en Roosendaal. Woensdagochtend lag het treinverkeer in Noord-Holland en in delen van Flevoland en Utrecht stil door de stakingen. Vrijdagochtend reden er in Midden-Nederland urenlang geen treinen.

Loonsverhoging

Ook na maandag staan er nog stakingen gepland bij ProRail. Woensdag wordt er gestaakt bij de verkeersleidingsposten in Eindhoven en Maastricht, vrijdag leggen ProRail-medewerkers in Zwolle, Groningen en Arnhem het werk neer.

Vakbond FNV eist een loonsverhoging van gemiddeld 13 procent voor het ProRail-personeel. De spoorbeheerder vindt die eis niet realistisch en biedt een loonsverhoging van gemiddeld 5,2 procent.

Meer uit Binnenland

Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

38 minuten geleden
Ook repatriëringsvlucht uit Oman op Schiphol aangekomen

SCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

56 minuten geleden
56 Nederlanders aan boord van repatriëringsvlucht uit Egypte

SCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
Ruim 1 op de 6 mensen overweegt niet te stemmen door wantrouwen

DEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.

2 uur geleden
Code geel voor het westen van het land wegens dichte mist

DE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.

2 uur geleden
Oud-tv-presentator Jan Lenferink (80) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.

9 uur geleden
Turkije dreigde met tegenaanval tegen Iran, zegt Berendsen

DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.

11 uur geleden