Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maandagochtend geen treinen in zuidwesten door staking ProRail

Maandagochtend geen treinen in zuidwesten door staking ProRail

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer in Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant ligt maandagochtend tot 09.00 uur stil door de stakingen bij spoorbeheerder ProRail, meldt de NS. Ook rijden er geen binnenlandse en internationale treinen over de hogesnelheidslijn tussen België, Rotterdam en Amsterdam. Verder waarschuwt de NS dat reizigers vanuit het zuiden naar Haarlem en Hoofddorp hinder ondervinden door de staking.

Na 09.00 uur gaan de treinen weer rijden, maar reizigers moeten de rest van de ochtend rekening houden met verstoringen. NS waarschuwt bovendien dat door werkzaamheden maandag al veel minder treinen van, naar en via station Schiphol Airport rijden.

Medewerkers van ProRail staken sinds begin deze week. Maandag doen ze dat op de verkeersleidingsposten in Rotterdam, Den Haag en Roosendaal. Woensdagochtend lag het treinverkeer in Noord-Holland en in delen van Flevoland en Utrecht stil door de stakingen. Vrijdagochtend reden er in Midden-Nederland urenlang geen treinen.

Loonsverhoging

Ook na maandag staan er nog stakingen gepland bij ProRail. Woensdag wordt er gestaakt bij de verkeersleidingsposten in Eindhoven en Maastricht, vrijdag leggen ProRail-medewerkers in Zwolle, Groningen en Arnhem het werk neer.

Vakbond FNV eist een loonsverhoging van gemiddeld 13 procent voor het ProRail-personeel. De spoorbeheerder vindt die eis niet realistisch en biedt een loonsverhoging van gemiddeld 5,2 procent.

Meer uit Binnenland

Vulgraad gasopslagen blijft achter, staatsbedrijf EBN springt bij

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven slaan tot nu toe "nauwelijks" gas op voor de komende winter. Dat schrijft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Staatsbedrijf EBN is op verzoek van de minister begonnen met bijvullen, maar dat kan de prijzen voor consumenten en ondernemers opdrijven, waarschuwt zij.

1 uur geleden
Mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 ook bestuursjaar doen

DEN HAAG (ANP) - Alle mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 een bestuursjaar volgen, dus ook minderjarigen. Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) donderdag tijdens een debat. Zo'n bestuursjaar is al mogelijk voor alle studenten aan een hogeschool of universiteit.

1 uur geleden
Strand Zandvoort is veiligheidsrisicogebied na onrustig weekend

ZANDVOORT (ANP) - Het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort zijn vanaf donderdag 14.00 uur uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Dat bevestigt een woordvoerder na een interview van het programma Nieuws van de Dag met de burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh.

3 uur geleden
Hof veroordeelt Raisa Blommestijn tot 30 uur taakstraf

DEN HAAG (ANP) - Raisa Blommestijn is in hoger beroep veroordeeld tot een taakstraf van dertig uur waarvan tien uur voorwaardelijk voor beledigende uitlatingen op X in mei 2023. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) gebruikte de term "negroïde primaten" bij een video waarop geweld te zien was.

4 uur geleden
Werkstraf geëist tegen PVV-Statenlid om aanrijden XR-activiste

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een werkstraf van 180 uur, een maand voorwaardelijke celstraf en een rijontzegging van twaalf maanden geëist tegen het Noord-Hollandse Statenlid Ronald van Tiggelen (PVV) wegens het aanrijden van een actievoerster bij het provinciehuis in Haarlem. Ze protesteerde op 3 maart vorig jaar met Extinction Rebellion (XR) tegen de vervuilende fabrieken van Tata Steel, voor de ingang van de parkeergarage.

5 uur geleden
28-jarige Hagenaar aangehouden na bommelding stadhuis

DEN HAAG (ANP) - De man die donderdagmiddag is aangehouden na een verdachte situatie in het stadhuis in Den Haag zei dat hij een bom bij zich had. Dat meldt de politie. Het gaat om een 28-jarige Hagenaar. Er zijn geen explosieven bij hem aangetroffen.

5 uur geleden
Europese Commissie: Nederland ontvangt proefmedicijn hantavirus

BRUSSEL (ANP) - Nederland krijgt de eerste doses van "een experimenteel, antiviraal middel" voor de behandeling van het hantavirus toegezonden. Dat maakte de Europese Commissie donderdag bekend. Er zijn nog geen goedgekeurde medicijnen of vaccins voor het behandelen of voorkomen van het virus, maar het Europees Geneesmiddelenbureau acht het middel Favipiravir geschikt voor gebruik in klinische proeven.

5 uur geleden