Maandag waarschijnlijk toch een repatriëringsvlucht naar Israël
DEN HAAG (ANP) - Als de veiligheidssituatie het toelaat, zal maandag toch nog een repatriëringsvlucht richting Israël vertrekken. Dat hebben ministers Hanke Bruins Slot (Buitenlandse Zaken) en Kajsa Ollongren (Defensie) besloten, meldt de ambassade in Israël. Eerder op zondag heeft Buitenlandse Zaken laten weten dat de vlucht van zondag mogelijk de laatste is.
Het ambassadepersoneel zegt dat zich nog steeds mensen melden voor de vluchten, hoewel het aantal afneemt. "De situatie is onvoorspelbaar en kan snel omslaan. Er gaan steeds minder reguliere lijnvluchten waardoor het steeds moeilijker wordt om op eigen gelegenheid te vertrekken", zo beschrijven zij de situatie.
De ambassade roept mensen op om te overwegen of hun verblijf nog altijd noodzakelijk is in het in oorlog verkerende land. Zij moeten er snel bij zijn, want het zou kunnen dat de vlucht van maandag de laatste is die Nederland zelfstandig organiseert. Nederlanders kunnen zich melden bij de informatieservice van Buitenlandse Zaken.
Veel mensen op de passagierslijst melden zich niet als de vliegtuigen vertrekken. Het is onbekend waarom. Mogelijk zijn ze te laat of hebben ze een andere reden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.
2 dagen geledenGORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.
3 dagen geleden