
Maandag toch extra vrije dag in Moskou ondanks gestopte opstand
MOSKOU (ANP/DPA) - Ondanks de de-escalatie van de opstand van het huurlingenleger Wagner Groep hebben Moskovieten maandag toch vrij. De burgemeester van Moskou kondigde die vrije dag zaterdag aan "om de risico's tot een minimum te beperken". Er gelden wel uitzonderingen. De autoriteiten en stadsdiensten moeten bijvoorbeeld wel aan het werk.
Terwijl de Wagner Groep zaterdag optrok richting Moskou, werd in de Russische hoofdstad de noodtoestand afgekondigd. Op wegen richting Moskou golden reisbeperkingen. Die zijn volgens het Russische staatspersbureau TASS inmiddels opgeheven.
De huurlingen van de Wagner Groep kwamen zaterdag in opstand en namen het militaire hoofdkwartier van het Russische leger in Rostov aan de Don in. Daarna rukten zij op tot binnen 200 kilometer van Moskou. Uiteindelijk maakten de huurlingen rechtsomkeert op bevel van baas Jevgeni Prigozjin. Hij ging akkoord met een de-escalatievoorstel om zo naar eigen zeggen bloedvergieten te voorkomen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat hij deze donderdag met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gaat bellen, melden de Russische persbureaus RIA Novosti en Interfax.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De BBC gaat optredens met "een hoog risico" niet langer livestreamen. De Britse omroep heeft dat besloten na de ophef over de show van punkrapduo Bob Vylan op Glastonbury, die op het podium onder meer "dood aan" het Israëlische leger scandeerde.
2 uur geledenWENEN (ANP/AFP) - Oostenrijk heeft voor het eerst in vijftien jaar een Syriër teruggestuurd naar Syrië. Het ministerie van Binnenlandse Zaken bevestigde de uitzetting van een Syrische crimineel naar diens thuisland. Oostenrijk is het eerste Europese land sinds jaren dat officieel een veroordeelde Syriër rechtstreeks naar Syrië uitzet, aldus het departement.
2 uur geledenBRUSSEL/SEOUL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte en de Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung hebben donderdag gebeld over nauwere samenwerking tussen het militaire bondgenootschap en het Aziatische land. Het was de eerste keer dat Rutte en de pas aangetreden Lee elkaar spraken.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is in Denemarken aangekomen voor een verrassingsbezoek. Hij gaat langs bij de Deense koning Frederik X en heeft een ontmoeting met Europese kopstukken. Denemarken is sinds deze maand voorzitter van de Raad van de Europese Unie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky belt vrijdag met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over het opschorten van Amerikaanse wapenleveringen, meldt Financial Times. Ingewijden zeggen tegen de krant dat Zelensky het ook wil hebben over de mogelijke aanschaf van Patriot-raketten.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten moeten wat soepeler omspringen met hun eigen wapen- en munitievoorraden zodat Oekraïne niet zonder komt te zitten, vindt NAVO-topman Mark Rutte. De VS houden de levering van onder meer beloofde, cruciale luchtverdedigingsmunitie tegen uit angst zelf tekort te komen.
4 uur geleden