Maand maart kouder dan februari
AMSTERDAM (ANP) - De maand maart was een halve graad kouder dan februari, meldt Weeronline. Het verschil komt vooral door de uitzonderlijk warme februarimaand.
Het was met 7,2 graden de op één na warmste februarimaand ooit gemeten, tegen een normaal gemiddelde van 3,9 graden. Maart was met 6,7 graden een halve graad warmer dan gemiddeld. De nachten waren een stuk frisser dan in februari. De gemiddelde minimumtemperatuur bedroeg 2,7 graden en in februari 4,2 graden.
Het aantal vorstdagen in maart komt uit op zes tegen acht normaal. In februari vroor het slechts twee keer. Het koudst was het tot nu toe op 25 maart met in Woensdrecht -6,2 graden en in De Bilt -4,3 graden.
Het kwam in maart slechts één keer tot een temperatuur van 15 graden of meer in De Bilt, de minimale voorwaarden voor registratie van een lentedag. Normaal gesproken lukt dit wel al drie keer. De eerste officiële lentedag was al op 17 februari. Regionaal werd het meerdere keren warmer dan 15 graden. Op 18 maart werd de hoogste temperatuur van de maand genoteerd met in Arcen 17,6 graden.
In de eerste helft van maart was het regenachtig en onstuimig. De meeste regen viel in het midden en zuiden. Hierdoor bereikten de rivieren hoge standen en overstroomden de uiterwaarden. De tweede helft van de maand verliep grotendeels droog. Gemiddeld over het land bedraagt de totale neerslagsom voor maart 55 millimeter tegen 68 normaal. In het noorden en noordwesten viel de minste regen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie in Amsterdam heeft acht mensen aangehouden die na het verlies van Marokko voor onrust zorgden op straat. Ze werden aangehouden voor het verstoren van de openbare orde, gevaarlijk rijgedrag en het gooien van een baksteen naar de politie.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL wil soepelere wettelijke verplichtingen voor de bezorging van post. Volgens de postbezorgdienst sluiten de wettelijke verplichtingen niet meer aan bij de werkelijkheid van de postmarkt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Rotterdam en Den Haag is het weer rustig op straat nadat de Mobiele Eenheid (ME) in de nacht van donderdag op vrijdag ingreep na ongeregeldheden rond de verloren WK-wedstrijd van Marokko tegen Frankrijk.
4 uur geledenDEN HAAG/ROTTERDAM/AMSTERDAM (ANP) - De ME heeft in Den Haag, Rotterdam en Amsterdam ingegrepen na onrust die ontstond na de met 2-0 verloren WK-wedstrijd van Marokko tegen Frankrijk. In de Haagse Schilderswijk werd de politie op en rond de Vaillantlaan en de Hoefkade bekogeld met glazen flesjes en werd onder meer "Alle joden zijn homo's" gescandeerd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In diverse steden zijn fans van Marokko de straat op gegaan na de met 2-0 verloren WK-wedstrijd tegen Frankrijk. In de Schilderswijk rijden veel auto's en scooters op de Vaillantlaan toeterend heen en weer en klinken een paar harde vuurwerkknallen. Ook staan er veel mensen langs de kant van de weg, ziet een ANP-verslaggever.
6 uur geledenOLDEBROEK (ANP) - Bij het gemeentehuis van het Gelderse Oldebroek is donderdagavond gedemonstreerd voor de lhbti-gemeenschap. Dat gebeurde voorafgaand aan de installatie van het nieuwe conservatieve college van burgemeester en wethouders, dat de regenboogvlag niet meer wil hijsen en het lokale lhbti-beleid schrapt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam is sprake van wanbeheer, meldt de onderwijsinspectie. Het bestuur van de islamitische school heeft "langdurig en in ernstige mate nagelaten" om het onderwijs te verbeteren.
10 uur geleden