Maand lang geen sportwedstrijden in Oekraïne
KIEV (ANP) - In Oekraïne worden voor de komende maand alle sportwedstrijden opgeschort, zo heeft het Oekraïense ministerie van Sport donderdag bekendgemaakt. Onder meer de hervatting van de voetbalcompetitie is uitgesteld nadat Russische troepen het land zijn binnengevallen.
Sjachtar Donetsk is de koploper van de Oekraïense voetbalcompetitie. Sjachtar kwam dit seizoen uit in de Champions League en de club uit Donetsk werd laatste in de groep. Ook nummer 2 Dinamo Kiev, dat eveneens als vierde eindigde in de Champions League-poule, is al uitgeschakeld in Europa.
"Ik ben altijd trots geweest op mijn volk en mijn land. We hebben veel moeilijke tijden doorgemaakt en in de afgelopen 30 jaar hebben we ons als een natie gevormd. Een natie van oprechte, hardwerkende en vrijheidslievende burgers. Dit is ons belangrijkste bezit. Vandaag is een moeilijke dag voor ons allemaal, maar we moeten ons verenigen", schreef Andrei Sjevtsjenko, een van de beste voetballers ooit uit Oekraïne. Hij was tot voor kort bondscoach van de nationale ploeg.
Internationale toernooien
De nationale teams van het land komen wel in actie op internationale toernooien. Ook individuele sporters kunnen blijven deelnemen aan evenementen. Tennisster Elina Svitolina is een van de meest bekende sporters van het land. "Ik kan het niet...", schreef Svitolina donderdag op Twitter, gevolgd door gebroken harten. Ze heeft haar profielfoto aangepast in een kaart van het land met de tekst 'Bid voor Oekraïne'.
"De hele vrije wereld moet weten dat nu alleen Oekraïne tussen hen en een krankzinnig regime staat! Europa, de VS, Groot-Brittannië en de rest, sta op. We hebben meer hulp nodig", schreef oud-tennisser Alexandr Dolgopolov.
Meer uit Sport
LUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.
1 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."
2 uur geledenLUSAIL (ANP) - Oscar Piastri gelooft nog altijd dat hij dit jaar wereldkampioen in de Formule 1 kan worden. "Er is nog steeds een kans, ook al heb ik wel wat geluk nodig. Maar het is in het verleden vaker gebeurd, dus het is niet onmogelijk", zei de 24-jarige Australiër van McLaren bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
4 uur geledenLUSAIL (ANP) - Lando Norris kan in de Grote Prijs van Qatar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 veroveren, maar de Brit van McLaren weet ook dat Max Verstappen nog altijd kans heeft. "Max is een bedreiging, omdat ik weet waartoe hij in staat is. Maar dat is in Qatar niet ineens anders, want we hebben Max bij iedere race dit jaar als een bedreiging gezien, ook toen zijn achterstand veel groter was", zei hij bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
6 uur geledenABU DHABI (ANP) - Russische judoka's mogen vanaf komend weekend weer onder hun eigen vlag meedoen aan internationale wedstrijden. Ook het volkslied mag vanaf de Grand Slam van Abu Dhabi komend weekend weer gespeeld worden, heeft de International Judo Federation (IJF) besloten.
8 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
1 dag geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
1 dag geleden