Maand cel voor Twente-speler Brenet voor rijden zonder rijbewijs
ALMELO (ANP) - FC Twente-speler Joshua Brenet is veroordeeld tot een maand onvoorwaardelijke celstraf. De 30-jarige profvoetballer stond dinsdag terecht bij de politierechter in Almelo voor tweemaal rijden zonder geldig rijbewijs. Brenet was zelf niet aanwezig op de zitting, waar het Openbaar Ministerie een taakstraf van zestig uur had geëist en een voorwaardelijke celstraf van een week.
Brenet werd in januari vorig jaar tweemaal tijdens verkeerscontroles aangehouden zonder rijbewijs. De eerste keer gebeurde dat op 10 januari op de Oldenzaalsestraat in Enschede, de tweede keer op 23 januari op de A1 ter hoogte van Bathmen, bij Deventer.
De opgelegde straf is beduidend hoger dan geëist. "Hij wist dat hij niet mocht rijden. Als je dat dan toch doet, moet je op de blaren zitten. Het is alsof je een rode kaart krijgt en toch lekker door blijft voetballen. Zo komt het op mij over", zei de politierechter over het opleggen van de onvoorwaardelijke celstraf.
Niet volgen cursus
Brenet raakte zijn rijbewijs kwijt nadat hij op 10 december 2020 werd betrapt op rijden onder invloed. Hij kreeg een boete opgelegd van 450 euro en moest een verplichte cursus volgen bij het CBR. Omdat hij de cursus nooit volgde, werd zijn rijbewijs ongeldig verklaard.
Volgens zijn advocaat werden de brieven van het CBR naar voormalige adressen van Brenet gestuurd in Almere en Duitsland, waar hij speelde voor TSG Hoffenheim. Op het moment van zijn aanhouding in januari vorig jaar had hij zich al wel aangemeld voor de cursus, die hij een maand later zou volgen om zijn rijbewijs terug te krijgen.
Mishandeling vriendin
De raadsvrouw pleitte voor een voorwaardelijke celstraf, een taakstraf of een boete. De rechter zei zich te houden aan de uitgangspunten die in de rechtspraak gelden voor rijden zonder rijbewijs. Bovendien ging Brenet vaker over de schreef en is hij dus geen first offender meer, legde de rechter uit.
Naast de celstraf moet Brenet ook nog een taakstraf van twintig uur uitvoeren. Deze was hem in november 2021 voorwaardelijk opgelegd door de rechtbank in Rotterdam voor mishandeling van zijn vriendin. Brenet zat tijdens zijn aanhoudingen nog in zijn proeftijd. Behalve de voorwaardelijke taakstraf had hij daarvoor een boete van 500 euro gekregen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft negen demonstranten aangehouden bij het protest tegen de wapenbeurs in Rotterdam. Het gaat om zeven betogers, die met bedekte gezichten op een stellage met reclameborden waren geklommen op het plein bij evenementencomplex Ahoy. Toen ze niet luisterden naar de oproep hiervan af te komen, werden ze opgepakt. Later zijn nog twee mensen aangehouden voor het bekladden van het pand met rode verf, bevestigt een woordvoerder van de politie.
16 minuten geledenRIJSWIJK (ANP) - Laboratorium Clinical Diagnostics informeert vanaf deze week huisartsen en patiënten over het datalek eerder dit jaar. Dat meldt het laboratorium op de website. Door het lek werden privégegevens openbaar van honderdduizenden mensen van wie lichamelijke onderzoeken waren verwerkt door het lab in Rijswijk. Clinical Diagnostics meldt dat het in deze informatieronde niet gaat om onderzoeken die zijn verricht in het kader van deelname aan het Bevolkingsonderzoek Nederland.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Geoffrey van Leeuwen, stafchef van de secretaris-generaal van de NAVO, is donderdagmiddag aangeschoven bij het gesprek tussen D66, CDA en informateur Sybrand Buma. De voormalige minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking heeft gesproken over "de noodzaak van defensie, wat de rol van Nederland is en wat de NAVO kan doen aan de situatie in Oekraïne".
1 uur geledenBAARN (ANP) - De Vakvereniging van Brandweer Vrijwilligers (VBV) verwacht dat de jaarwisseling dit jaar niet anders zal zijn dan vorig jaar, ondanks het aankomende vuurwerkverbod. Dit zegt voorzitter Marcel Dokter. "We denken dat ook volgend jaar niet anders zal zijn", voegt hij eraan toe.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde volgens het OM in een psychose en is volledig ontoerekeningsvatbaar. Daarom is geen celstraf geëist.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De richtlijnen voor boetes gaan per 1 januari omhoog. Dat meldt het Landelijk Overleg Vakinhoud Strafrecht (LOVS), een groep strafrechters van alle rechtbanken en gerechtshoven. Deze richtlijnen, oriëntatiepunten genoemd, worden aangepast aan de inflatie. "Omdat dit al jaren niet is gebeurd, zullen sommige boetes fors stijgen", waarschuwt het LOVS.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Basisteams van de politie hebben te weinig ervaring en expertise in huis om naast winkeldiefstallen en vernielingen het zwaardere opsporingswerk uit te voeren. Dit terwijl complexe criminaliteit zoals ondermijning en digitale criminaliteit wel bij hen terechtkomt, concludeert de Inspectie Justitie en Veiligheid in haar onderzoek Lokaal signaal.
2 uur geleden