Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maand cel voor Twente-speler Brenet voor rijden zonder rijbewijs

Maand cel voor Twente-speler Brenet voor rijden zonder rijbewijs

ALMELO (ANP) - FC Twente-speler Joshua Brenet is veroordeeld tot een maand onvoorwaardelijke celstraf. De 30-jarige profvoetballer stond dinsdag terecht bij de politierechter in Almelo voor tweemaal rijden zonder geldig rijbewijs. Brenet was zelf niet aanwezig op de zitting, waar het Openbaar Ministerie een taakstraf van zestig uur had geëist en een voorwaardelijke celstraf van een week.

Brenet werd in januari vorig jaar tweemaal tijdens verkeerscontroles aangehouden zonder rijbewijs. De eerste keer gebeurde dat op 10 januari op de Oldenzaalsestraat in Enschede, de tweede keer op 23 januari op de A1 ter hoogte van Bathmen, bij Deventer.

De opgelegde straf is beduidend hoger dan geëist. "Hij wist dat hij niet mocht rijden. Als je dat dan toch doet, moet je op de blaren zitten. Het is alsof je een rode kaart krijgt en toch lekker door blijft voetballen. Zo komt het op mij over", zei de politierechter over het opleggen van de onvoorwaardelijke celstraf.

Niet volgen cursus

Brenet raakte zijn rijbewijs kwijt nadat hij op 10 december 2020 werd betrapt op rijden onder invloed. Hij kreeg een boete opgelegd van 450 euro en moest een verplichte cursus volgen bij het CBR. Omdat hij de cursus nooit volgde, werd zijn rijbewijs ongeldig verklaard.

Volgens zijn advocaat werden de brieven van het CBR naar voormalige adressen van Brenet gestuurd in Almere en Duitsland, waar hij speelde voor TSG Hoffenheim. Op het moment van zijn aanhouding in januari vorig jaar had hij zich al wel aangemeld voor de cursus, die hij een maand later zou volgen om zijn rijbewijs terug te krijgen.

Mishandeling vriendin

De raadsvrouw pleitte voor een voorwaardelijke celstraf, een taakstraf of een boete. De rechter zei zich te houden aan de uitgangspunten die in de rechtspraak gelden voor rijden zonder rijbewijs. Bovendien ging Brenet vaker over de schreef en is hij dus geen first offender meer, legde de rechter uit.

Naast de celstraf moet Brenet ook nog een taakstraf van twintig uur uitvoeren. Deze was hem in november 2021 voorwaardelijk opgelegd door de rechtbank in Rotterdam voor mishandeling van zijn vriendin. Brenet zat tijdens zijn aanhoudingen nog in zijn proeftijd. Behalve de voorwaardelijke taakstraf had hij daarvoor een boete van 500 euro gekregen.

Meer uit Binnenland

Renze Klamer stopt als presentator bij RTL Tonight

HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.

6 uur geleden
Schademeldingen aardbeving Zeerijp naar 3346 bij finale update

ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.

9 uur geleden
Passagiers zijn uit trein bij Hilversum, drie mensen aangehouden

HILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.

9 uur geleden
Verdachte situatie in trein bij Hilversum, treinverkeer gestremd

HILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.

10 uur geleden
Volkszanger René Karst (59) overleden

DEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.

14 uur geleden
Paul van Gorcum, de Baron in Bassie & Adriaan, overleden

OEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.

15 uur geleden
Schrikker Stichting: eerder kinderen uit gezinshuis gehaald

AMSTERDAM (ANP) - Meerdere pleegkinderen zijn zo'n vier jaar geleden al weggehaald uit een gezinshuis in het noorden van het land, omdat ze er verkeerd werden behandeld. Het huis kwam deze week in het nieuws doordat twee kinderen van negen en tien jaar oud er jarenlang ernstig werden verwaarloosd en mishandeld.

15 uur geleden