Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maand cel voor Twente-speler Brenet voor rijden zonder rijbewijs

Maand cel voor Twente-speler Brenet voor rijden zonder rijbewijs

ALMELO (ANP) - FC Twente-speler Joshua Brenet is veroordeeld tot een maand onvoorwaardelijke celstraf. De 30-jarige profvoetballer stond dinsdag terecht bij de politierechter in Almelo voor tweemaal rijden zonder geldig rijbewijs. Brenet was zelf niet aanwezig op de zitting, waar het Openbaar Ministerie een taakstraf van zestig uur had geëist en een voorwaardelijke celstraf van een week.

Brenet werd in januari vorig jaar tweemaal tijdens verkeerscontroles aangehouden zonder rijbewijs. De eerste keer gebeurde dat op 10 januari op de Oldenzaalsestraat in Enschede, de tweede keer op 23 januari op de A1 ter hoogte van Bathmen, bij Deventer.

De opgelegde straf is beduidend hoger dan geëist. "Hij wist dat hij niet mocht rijden. Als je dat dan toch doet, moet je op de blaren zitten. Het is alsof je een rode kaart krijgt en toch lekker door blijft voetballen. Zo komt het op mij over", zei de politierechter over het opleggen van de onvoorwaardelijke celstraf.

Niet volgen cursus

Brenet raakte zijn rijbewijs kwijt nadat hij op 10 december 2020 werd betrapt op rijden onder invloed. Hij kreeg een boete opgelegd van 450 euro en moest een verplichte cursus volgen bij het CBR. Omdat hij de cursus nooit volgde, werd zijn rijbewijs ongeldig verklaard.

Volgens zijn advocaat werden de brieven van het CBR naar voormalige adressen van Brenet gestuurd in Almere en Duitsland, waar hij speelde voor TSG Hoffenheim. Op het moment van zijn aanhouding in januari vorig jaar had hij zich al wel aangemeld voor de cursus, die hij een maand later zou volgen om zijn rijbewijs terug te krijgen.

Mishandeling vriendin

De raadsvrouw pleitte voor een voorwaardelijke celstraf, een taakstraf of een boete. De rechter zei zich te houden aan de uitgangspunten die in de rechtspraak gelden voor rijden zonder rijbewijs. Bovendien ging Brenet vaker over de schreef en is hij dus geen first offender meer, legde de rechter uit.

Naast de celstraf moet Brenet ook nog een taakstraf van twintig uur uitvoeren. Deze was hem in november 2021 voorwaardelijk opgelegd door de rechtbank in Rotterdam voor mishandeling van zijn vriendin. Brenet zat tijdens zijn aanhoudingen nog in zijn proeftijd. Behalve de voorwaardelijke taakstraf had hij daarvoor een boete van 500 euro gekregen.

Meer uit Binnenland

VU koppelt systemen los na hack, mogelijk gevolgen voor onderwijs

AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.

2 uur geleden
Uithoorn plaatst tijdelijk camera's in straat waar azc moet komen

UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.

6 uur geleden
Jetten na aanval op D66-kantoor: laten ons niet zwijgen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".

7 uur geleden
Minister Heerma noemt aanval op D66-partijkantoor 'laffe daad'

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."

7 uur geleden
Verdachte aangehouden voor explosie bij partijkantoor van D66

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.

8 uur geleden
Explosie bij partijkantoor D66 in Den Haag, geen gewonden

DEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.

8 uur geleden
Talpa: voorlopig geen nieuwe opnames realityserie Peter Gillis

HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.

11 uur geleden