Maaltijdbezorging in Nederland komt weer op gang
DEN HAAG (ANP) - De maaltijdbezorging in Nederland komt weer langzaam op gang, maar vanwege het winterweer worden nog niet overal net zoveel pizza's, poké bowls en andere maaltijden aan huis afgeleverd als normaal. Bijvoorbeeld Deliveroo is vanwege het winterweer momenteel nog maar in een klein aantal gebieden actief en met een beperkte dienstverlening. "We doen dit op een manier die veilig is voor de bezorgers", laat een woordvoerster weten.
Deliveroo zegt verder de situatie nauwlettend in de gaten te houden, per stad en per wijk. "Mocht het onveilig zijn voor Deliveroo-koeriers om te werken, dan gaan we dicht." Zondag zette Deliveroo de bezorging nagenoeg overal stop. Op een klein aantal plekken werd nog wel bezorgd, soms gebeurde dat lopend.
Uber Eats startte eerder op maandag de bezorgdienst weer op, nadat het zondag had besloten om de bezorgdiensten van koeriers die de app gebruiken stop te zetten. Restaurants die de app voor afhaal gebruikten waren steeds wel open.
Code oranje ingetrokken
Via Thuisbezorgd.nl kon maandagavond eveneens besteld worden. Ook in bijvoorbeeld Rotterdam, waar een dag eerder de bezorging vanwege het weer nog werd afgebroken, konden mensen weer kiezen uit een reeks bezorgende restaurants. De bezorgdienst was niet bereikbaar voor een verslag van de huidige stand van zaken. Op zondag startte het bedrijf al met bezorgen in steden waar de sneeuwval beperkt was, zoals Maastricht.
De code oranje die voor de provincies Noord-Holland, Friesland, Groningen en in het Waddengebied was afgegeven is weer ingetrokken. Het KNMI had tot 18.00 uur een waarschuwing voor deze provincies afgekondigd vanwege grootschalige gladheid door sneeuw en ijsplaten. In de rest van het land gold vanaf 12.00 uur al code geel voor gladheid door sneeuwresten. Deze code geldt nu voor het hele land.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De 108e editie van de Nijmeegse Vierdaagse is uitverkocht. Voor de tweede inschrijfperiode, die maandag om 10.00 uur begon, waren nog 2362 startbewijzen beschikbaar. In totaal waren er 47.000 kaarten te vergeven.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Opvangorgaan COA slaagt er niet in om het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel onder de grens van 2000 te krijgen. Ook tijdens het weekeinde zaten er te veel mensen in het complex. Dat is nu twee weken achter elkaar het geval, de langste periode sinds november.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sendric S. (25), verdacht van het plegen van drie moorden in het Rotterdamse stadsdeel IJsselmonde, is maandag voor het eerst verschenen op een openbare rechtszitting in zijn zaak. Dat was op verzoek van de rechtbank. "Het gaat goed hoor met mij", antwoordde hij op een vraag van de rechter. Naast de moorden wordt S. verdacht van verboden wapenbezit en een poging tot doodslag in juni 2024.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tienduizenden middelbare scholieren krijgen de komende week les over online seksualiteit en over sexting, waarbij jongeren seksueel getinte foto's en berichten naar elkaar sturen. De jaarlijkse Week van de Liefde gaat ook over de invloed van sociale media op het zelfbeeld van jongeren. Zeker 350 middelbare scholen doen mee. Volgens organisator Soa Aids Nederland is dat een record.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Holland en het westelijke Waddengebied komt ook maandagochtend plaatselijk weer dichte mist voor. Zaterdag en zondag gaf het KNMI ook al code geel af voor dichte mist in het midden en noorden van het land. Die waarschuwing blijft voor het noordwesten tot zeker maandagochtend 08.00 uur van kracht.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Op de Quinten Matsyslaan in Eindhoven heeft zondagavond een steekpartij plaatsgevonden. Daarbij raakte een jongeman gewond aan zijn been. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X. Rond 23.40 uur kwam er een melding binnen van de steekpartij.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum heeft in het openingsweekend op de nieuwe locatie in Pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid ruim 5000 bezoekers getrokken, meldt een woordvoerder van het museum.
17 uur geleden