
Maaltijdbezorging Delivery Hero niet meer verlieslatend
BERLIJN (ANP) - Delivery Hero heeft in het derde kwartaal geen verlies meer geleden op zijn bezorgtak. De maaltijd- en boodschappenbezorger schreef nog wel rode cijfers bij een ander onderdeel, waar het met eigen keukens ook het eten maakt dat bezorgd wordt. De branchegenoot van Just Eat Takeaway werd alles bij elkaar iets positiever over het hele jaar.
Winstgevendheid is een belangrijk doel voor maaltijd- en boodschappenbezorgers en Delivery Hero is een van de voorlopers. Daarvoor maakt het bedrijf nog wel gebruik van een aangepaste standaard voor de bedrijfswinst. Netto is er nog altijd sprake van verlies, al gaf Delivery Hero geen exacte winstcijfers.
De waarde van de bestellingen die klanten deden bij Delivery Hero ging met 12,3 procent omhoog tot 11,4 miljard euro. Alle regio's droegen daaraan bij, maar vooral in Europa, het Midden-Oosten en Noord-Afrika werd meer besteld. De omzet die het bezorgbedrijf daaruit haalde ging met ruim een kwart omhoog tot 2,5 miljard euro.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ASML eindigde maandag bovenaan bij de hoofdfondsen in Amsterdam. Beleggers reageerden op een bericht van persbureau Reuters op basis van anonieme ingewijden. Volgens de bronnen zegt de chipmachinemaker toe 1,3 miljard euro te investeren in een nieuwe financieringsronde van de Franse startup Mistral AI, die is gespecialiseerd in kunstmatige intelligentie. De investeringsronde van 1,7 miljard euro zou van de start-up het waardevolste AI-bedrijf van Europa maken.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse verkoper van sportartikelen Dick's Sporting Goods heeft de overname van sportschoenenketen Foot Locker afgerond, werd maandag bekend. Met de deal is 2,4 miljard dollar (ruim 2 miljard euro) gemoeid.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag gemengd geopend, na de verliesbeurt op vrijdag. Beleggers kijken deze week vooral uit naar nieuwe Amerikaanse inflatiegegevens, die donderdag op het programma staan. Dan wordt mogelijk meer duidelijk over de impact van de importheffingen van president Donald Trump op de consumentenprijzen. Het inflatiecijfer over augustus is het laatste belangrijke macro-economische cijfer dat nog voor het rentebesluit van de Federal Reserve op 17 september naar buiten komt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall Nederland heeft commercieel directeur Cindy Kroon maandag benoemd tot nieuwe hoogste baas. Twee weken geleden werd bekend dat de huidige topman Martijn Hagens overstapt naar concurrent Eneco.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een EU-team dat zich bezighoudt met sancties is momenteel in Washington. Later maandag spreekt het team met zijn Amerikaanse vakgenoten over sancties tegen Rusland. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie maandag gezegd.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Crédit Agricole heeft ingestemd met een betaling van ongeveer 88 miljoen euro om een strafrechtelijk onderzoek te schikken. De zaak draait om beschuldigingen dat de Franse bank transacties zou hebben uitgevoerd om belasting op dividenduitkeringen te ontduiken.
6 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het is voor bedrijven in Duitsland een stuk lastiger geworden om hun goederen te verkopen in de Verenigde Staten. Dat komt door de hoge Amerikaanse importheffingen op Europese producten, waaronder Duitse auto's. Hoewel de VS nog altijd de belangrijkste exportmarkt voor Duitsland zijn, nam de uitvoer naar de VS in juli voor de vierde maand op rij af.
8 uur geleden