Maaltijdbezorgers stoppen met bezorgen om storm
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorgers Thuisbezorgd.nl en Deliveroo en flitsbezorger Getir stoppen met het bezorgen van maaltijden en boodschappen in vrijwel het hele land vanwege de storm Eunice.
Het platform van Thuisbezorgd gaat wel door, benadrukt de persvoorlichter. Maar het aanbod kan iets beperkter zijn. "Ruim driekwart van de bestellingen wordt afgeleverd door de restaurants zelf. Die bepalen voor zichzelf of ze doorgaan met bezorgen of niet, tijdens de storm. Alleen de bezorgers die in dienst zijn van Thuisbezorgd, stoppen vanaf 14.00 uur", aldus de woordvoerster van Thuisbezorgd.nl.
Ook in Maastricht en Heerlen stoppen de bezorgers van Thuisbezorgd.nl vanmiddag. Eerst leek het in die steden nog door te kunnen gaan vanwege code geel, maar het bedrijf heeft inmiddels besloten ook hier de bezorgers naar huis te sturen.
Code rood
Op Twitter schrijft Thuisbezorgd.nl dat ze "de weersituatie nauw in de gaten" houden. Mocht de storm in de avond gaan liggen, dan kan er weer bezorgd worden, vertelt de voorlichter. "Maar alleen als het veilig is."
Ook Deliveroo stuurt de bezorgers in alle provincies waar code rood geldt naar huis. Het bedrijf laat weten "in nauw contact te staan met restaurants en bezorgers om hen te laten weten wanneer we weer open kunnen in deze gebieden".
Getir meldt dat het vanaf 13.00 uur is gestopt met alle bezorgactiviteiten vanwege de storm. "De veiligheid van de medewerkers komt op de eerste plaats", laat de directeur van Nederland, Florian Brunsting, weten. Wanneer het weer het toelaat, wordt het bezorgen van de boodschappen weer hervat. Ondanks de sluiting ontvangen de medewerkers hun volledige loon, voegt Brunsting toe.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
20 minuten geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
20 minuten geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
10 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
14 uur geleden