Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maaltijdbezorger Meituan herstelt op Hongkongse beurs na koersval

Maaltijdbezorger Meituan herstelt op Hongkongse beurs na koersval

HONGKONG (ANP) - Meituan wist woensdag te herstellen op de aandelenbeurs in Hongkong en ging bijna 5 procent vooruit. De Chinese maaltijdbezorger kelderde een dag eerder nog 9 procent door berichten dat het Chinese internet- en gamesbedrijf Tencent van plan zou zijn om zijn belang van 24 miljard dollar in Meituan volledig of grotendeels te verkopen.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,8 procent in de plus mede dankzij de koerswinst van Meituan. Het aandeel Tencent daalde een fractie. Ook de andere beurzen in de Aziatische regio gingen overwegend vooruit. De hoofdindex in Shanghai klom 0,3 procent en de All Ordinaries in Sydney won 0,2 procent. Beleggers verwerkten verder een renteverhoging in Nieuw-Zeeland, waar de centrale bank het rentetarief opnieuw met 0,5 procentpunt opschroefde om de hoge inflatie in het land te beteugelen.

De Nikkei in Tokio kreeg er dik 1 procent bij. Vooral de Japanse exportbedrijven lieten stevige winsten zien dankzij beter dan verwachte exportcijfers. De Japanse uitvoer groeide in juli met 19 procent door een sterk herstel van de export van auto's. De import nam met ruim 47 procent toe door de hogere energieprijzen. Autofabrikant Toyota en elektronicaconcern Sony, die veel omzet halen in het buitenland, dikten 1,8 en 2,4 procent aan. In Seoul namen beleggers wat winst na de recente sterke opmars en verloor de Kospi 0,8 procent.

Meer uit Financieel

Vertrekkend TenneT-topvrouw pleit voor nieuwe industrie aan kust

AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.

9 uur geleden
Meer huizenkijkers bij openhuizendag makelaarsorganisatie NVM

UTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.

9 uur geleden
Door laag water Rijn gestrand binnenvaartschip vaart weer

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.

11 uur geleden
Bloomberg: Merz gaat praten met Klaas Knot over topfunctie ECB

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.

14 uur geleden
VS praten met Rusland over oliedeal, meldt The New York Times

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.

14 uur geleden
Justitie VS heropent strafrechtelijk onderzoek oud-Fed-baas niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.

16 uur geleden
Problemen met nieuwe iPhone bij sommige Amerikaanse klanten

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.

17 uur geleden