Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maaltijdbezorger Meituan fors hoger op beurs in Hongkong

Maaltijdbezorger Meituan fors hoger op beurs in Hongkong

HONGKONG (ANP) - De Chinese maaltijdbezorger Meituan boekte maandag een stevige winst op de beurs in Hongkong. Beleggers reageerden enthousiast op de kwartaalcijfers van het bedrijf en stapten weer in het aandeel na de recente koersverliezen. De stemming op de Aziatische markten bleef echter terughoudend na de gedeeltelijke lockdown in de belangrijke Chinese zaken- en havenstad Shanghai. Ook werd gewacht op de volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïne en Rusland over een staakt-het-vuren.

Meituan werd 12 procent meer waard. Het concern zag de omzet in het afgelopen kwartaal met 31 procent stijgen en deed het daarmee wat beter dan verwacht. Ook leed het bedrijf minder verlies dan analisten hadden voorzien. De omzet groeide wel in het traagste tempo in meer dan een jaar. Meituan behoort tot de Chinese techbedrijven die kampen met de hardere aanpak van de sector door Beijing. Het aandeel is dat jaar al zo'n 40 procent in waarde gedaald.

De Hang Seng-index was mede dankzij de koerswinst van Meituan een positieve uitblinker in de regio met een tussentijdse winst van 0,9 procent. De beurs in Shanghai daalde 0,2 procent. Voor twee districten van de stad met 26 miljoen inwoners is een lockdown afgekondigd om verdere coronabesmettingen tegen te gaan. Het stadsdeel Pudong, ten oosten van de Huangpu-rivier, gaat voor vijf dagen op slot. Vanaf vrijdag tot en met 5 april geldt de sluiting ook voor Puxi, aan de andere kant van de rivier.

De hoofdgraadmeter in Tokio, de Nikkei 225, eindigde 0,7 procent lager op 27.943,89 punten. Vanwege de ingang van de zomertijd in Europa sluit de Japanse beurs weer om 08.00 uur Nederlandse tijd, aangezien Japan geen zomertijd kent. De Japanse olieproducent Inpex won dik 1 procent ondanks een daling van de olieprijzen door de lockdown in Shanghai. De Kospi in Seoul bleef vrijwel vlak en de All Ordinaries in Sydney steeg 0,1 procent.

Meer uit Financieel

Europees Parlement eens over hogere meerjarenbegroting EU

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement is het eens over zijn inzet voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Die moet een omvang hebben van 2200 miljard euro; 10 procent hoger dan wat de Europese Commissie voorstelt. Het begrotingsvoorstel van de twee onderhandelaars van het Europees Parlement is woensdag in de commissie Financiën met ruime meerderheid aangenomen.

6 minuten geleden
Iconisch hotel Burj Al Arab in Dubai lang dicht om renovatie

DUBAI (ANP/RTR) - Het iconische luxehotel Burj Al Arab in Dubai gaat dicht tijdens een grote renovatie van achttien maanden, bevestigt een medewerker aan persbureau Reuters. Het is de eerste keer sinds de opening in 1999 dat het grote zeilvormige gebouw wordt gerenoveerd. De timing is opvallend, omdat het toerisme in de regio flink is afgenomen door de oorlog in het Midden-Oosten.

10 minuten geleden
Brussel onderzoekt Nutella-maker om mogelijk verboden beperkingen

ALBA (ANP/BLOOMBERG) - Brussel onderzoekt mogelijk verboden handelspraktijken van het Italiaanse zoetwarenbedrijf Ferrero, bekend van de hazelnootpasta Nutella. De Europese Commissie gaat na of Ferrero winkeliers belemmert als ze vanuit het ene EU-land producten willen inkopen uit een andere lidstaat, bijvoorbeeld omdat dit goedkoper is. Winkeliers klagen al langere tijd over beperkingen die fabrikanten van voedingswaren opleggen bij inkopen buiten de landsgrenzen, wat volgens hen de prijzen kan opdrijven.

1 uur geleden
Weer grote ontslagronde bij moederbedrijf Snapchat

SANTA MONICA (ANP/BLOOMBERG) - Snap, het moederbedrijf van Snapchat, voert opnieuw een grote ontslagronde door. Het Amerikaanse bedrijf ontslaat 16 procent van zijn medewerkers wereldwijd, wat neerkomt op ongeveer duizend voltijdmedewerkers. Dat blijkt uit een memo van topman Evan Spiegel die is ingezien door persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
Ziggo mag 'glasvezel-kabel' blijven zeggen na rechtszaak KPN

DEN HAAG (ANP) - Ziggo mag de term 'glasvezel-kabel' in reclames blijven gebruiken. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat concurrent KPN een zaak had aangespannen.

2 uur geleden
Sportscholen in Europa zien ledental groeien

KEULEN (ANP) - Het aantal mensen in Europa dat lid is van sportscholen is vorig jaar toegenomen. Het totale aantal leden in Europa bedraagt nu 75,5 miljoen. Het Nederlandse Basic-Fit is de grootste fitnessketen van Europa. Dat blijkt uit het rapport van European Health & Fitness Market 2025 van branchevereniging EuropeActive.

3 uur geleden
Rijstprijzen in Azië stijgen het sterkst in ruim twee jaar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De rijstprijzen in Azië zijn vorige week het sterkst gestegen in meer dan twee jaar. Dat komt door zorgen over de bevoorrading, omdat brandstof en kunstmest fors duurder werden door de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden