Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maaltijdbezorger Meituan fors hoger op beurs in Hongkong

Maaltijdbezorger Meituan fors hoger op beurs in Hongkong

HONGKONG (ANP) - De Chinese maaltijdbezorger Meituan boekte maandag een stevige winst op de beurs in Hongkong. Beleggers reageerden enthousiast op de kwartaalcijfers van het bedrijf en stapten weer in het aandeel na de recente koersverliezen. De stemming op de Aziatische markten bleef echter terughoudend na de gedeeltelijke lockdown in de belangrijke Chinese zaken- en havenstad Shanghai. Ook werd gewacht op de volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïne en Rusland over een staakt-het-vuren.

Meituan werd 12 procent meer waard. Het concern zag de omzet in het afgelopen kwartaal met 31 procent stijgen en deed het daarmee wat beter dan verwacht. Ook leed het bedrijf minder verlies dan analisten hadden voorzien. De omzet groeide wel in het traagste tempo in meer dan een jaar. Meituan behoort tot de Chinese techbedrijven die kampen met de hardere aanpak van de sector door Beijing. Het aandeel is dat jaar al zo'n 40 procent in waarde gedaald.

De Hang Seng-index was mede dankzij de koerswinst van Meituan een positieve uitblinker in de regio met een tussentijdse winst van 0,9 procent. De beurs in Shanghai daalde 0,2 procent. Voor twee districten van de stad met 26 miljoen inwoners is een lockdown afgekondigd om verdere coronabesmettingen tegen te gaan. Het stadsdeel Pudong, ten oosten van de Huangpu-rivier, gaat voor vijf dagen op slot. Vanaf vrijdag tot en met 5 april geldt de sluiting ook voor Puxi, aan de andere kant van de rivier.

De hoofdgraadmeter in Tokio, de Nikkei 225, eindigde 0,7 procent lager op 27.943,89 punten. Vanwege de ingang van de zomertijd in Europa sluit de Japanse beurs weer om 08.00 uur Nederlandse tijd, aangezien Japan geen zomertijd kent. De Japanse olieproducent Inpex won dik 1 procent ondanks een daling van de olieprijzen door de lockdown in Shanghai. De Kospi in Seoul bleef vrijwel vlak en de All Ordinaries in Sydney steeg 0,1 procent.

Meer uit Financieel

Filipijnen staan vervuilendere brandstof toe om energiecrisis

MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.

2 uur geleden
KVNR: Nederlandse zeevarenden in Golf voelen zich niet veilig

HILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

4 uur geleden
Chinese premier belooft aanpak van handelsoverschot

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.

6 uur geleden
Elon Musk kondigt ambitieuze plannen aan voor maken eigen chips

AUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.

7 uur geleden
Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

23 uur geleden
Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

1 dag geleden
Dieselprijs nadert de 2,70 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.

1 dag geleden