Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maaltijdbezorger Meituan fors hoger op beurs in Hongkong

Maaltijdbezorger Meituan fors hoger op beurs in Hongkong

HONGKONG (ANP) - De Chinese maaltijdbezorger Meituan boekte maandag een stevige winst op de beurs in Hongkong. Beleggers reageerden enthousiast op de kwartaalcijfers van het bedrijf en stapten weer in het aandeel na de recente koersverliezen. De stemming op de Aziatische markten bleef echter terughoudend na de gedeeltelijke lockdown in de belangrijke Chinese zaken- en havenstad Shanghai. Ook werd gewacht op de volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïne en Rusland over een staakt-het-vuren.

Meituan werd 12 procent meer waard. Het concern zag de omzet in het afgelopen kwartaal met 31 procent stijgen en deed het daarmee wat beter dan verwacht. Ook leed het bedrijf minder verlies dan analisten hadden voorzien. De omzet groeide wel in het traagste tempo in meer dan een jaar. Meituan behoort tot de Chinese techbedrijven die kampen met de hardere aanpak van de sector door Beijing. Het aandeel is dat jaar al zo'n 40 procent in waarde gedaald.

De Hang Seng-index was mede dankzij de koerswinst van Meituan een positieve uitblinker in de regio met een tussentijdse winst van 0,9 procent. De beurs in Shanghai daalde 0,2 procent. Voor twee districten van de stad met 26 miljoen inwoners is een lockdown afgekondigd om verdere coronabesmettingen tegen te gaan. Het stadsdeel Pudong, ten oosten van de Huangpu-rivier, gaat voor vijf dagen op slot. Vanaf vrijdag tot en met 5 april geldt de sluiting ook voor Puxi, aan de andere kant van de rivier.

De hoofdgraadmeter in Tokio, de Nikkei 225, eindigde 0,7 procent lager op 27.943,89 punten. Vanwege de ingang van de zomertijd in Europa sluit de Japanse beurs weer om 08.00 uur Nederlandse tijd, aangezien Japan geen zomertijd kent. De Japanse olieproducent Inpex won dik 1 procent ondanks een daling van de olieprijzen door de lockdown in Shanghai. De Kospi in Seoul bleef vrijwel vlak en de All Ordinaries in Sydney steeg 0,1 procent.

Meer uit Financieel

Google-moeder Alphabet investeert fors meer in AI-toepassingen

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google-moeder Alphabet gaat dit jaar nog veel meer geld investeren in toepassingen rond kunstmatige intelligentie. Het bedrijf zei bij de bekendmaking van de cijfers over het vierde kwartaal en 2025 dat de kapitaalinvesteringen in 2026 zullen uitkomen tussen de 175 miljard en 185 miljard dollar.

5 uur geleden
Nasdaq weer hard omlaag, chipbedrijf AMD keldert na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten, met opnieuw een scherp verlies voor de technologiegraadmeter Nasdaq. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD) was een opvallende daler met een min van ruim 17 procent na tegenvallende vooruitzichten. Andere grote chipfondsen op Wall Street werden mee omlaag getrokken door de koersval van AMD. Ook waren er weer veel bedrijfsresultaten.

6 uur geleden
VS, EU en Japan willen alliantie zeldzame grondstoffen vormen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten, de Europese Unie en Japan hebben woensdag stappen gezet voor de vorming van een alliantie op het gebied van zeldzame grondstoffen die bijvoorbeeld nodig zijn voor de energietransitie en hightech. Die alliantie moet zorgen voor tegenwicht tegen China dat dominant is op de wereldwijde markt voor zeldzame metalen en mineralen.

7 uur geleden
Bessent: Amerikaanse volk is vertrouwen in Fed kwijtgeraakt

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse volk heeft het vertrouwen in de centralebankenkoepel Federal Reserve verloren omdat de Fed de inflatie uit de hand heeft laten lopen en het inkomen van huishoudens heeft beschadigd door de rente niet sterker te verlagen. Dat heeft minister van Financiën Scott Bessent gezegd tegen de vaste commissie financiën van het Huis van Afgevaardigden in het Congres.

8 uur geleden
Groot banenverlies bij krant The Washington Post

WASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse krant The Washington Post gaat flink snijden in haar personeelsbestand om zo de verliezen tegen te gaan. Daardoor komen de banen van ruim driehonderd van de ongeveer achthonderd journalisten bij de krant te vervallen, aldus hoofdredacteur Matt Murray, die woensdag het personeel informeerde over het banenverlies.

10 uur geleden
Zenuwachtige beursdag eindigt in klein verlies, TomTom onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag na een zenuwachtige handelssessie opnieuw lager geëindigd, na de zware verliezen de voorgaande dag. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dinsdag hard omlaaggingen, lieten geen enkel herstel zien.

10 uur geleden
China: EU discrimineert met onderzoek windmolenbedrijf Goldwind

BEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.

11 uur geleden