Maaltijdbezorger Grubhub schrapt veel banen na overname
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse maaltijdbezorger Grubhub, voormalig onderdeel van Just Eat Takeaway, gaat bijna een kwart van de banen schrappen. In totaal gaan er ongeveer vijfhonderd van de 2200 arbeidsplaatsen verloren bij Grubhub, waaronder managementbanen. In januari rondde Just Eat de verkoop van Grubhub aan branchegenoot Wonder af.
Het banenverlies maakt deel uit van de integratie van Grubhub met Wonder. Just Eat, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, maakte in november bekend Grubhub te verkopen aan Wonder voor een bedrijfswaarde van 650 miljoen dollar. Just Eat zocht al langer naar een koper voor het onderdeel dat in 2021 werd overgenomen voor 7,3 miljard dollar. Sindsdien schreef het bedrijf voor miljarden aan waarde af op de voormalige dochteronderneming.
Het banenverlies bij Grubhub werd vrijdag aangekondigd door topman Howard Migdal in een bericht aan het personeel en mogelijk komen er nog meer veranderingen bij het bedrijf.
Maandag werd nog bekend dat Just Eat zelf wordt overgenomen door techinvesteerder Prosus voor 4,1 miljard euro.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.
32 minuten geledenGDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in haar jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".
4 uur geleden