
Maaltijdbezorger DoorDash onderuit op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - DoorDash behoorde donderdag tot de grote verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De concurrent van Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway zag de omzet en de orders stijgen in het afgelopen kwartaal, maar leed meer verlies dan verwacht. Ook de verwachtingen voor het huidige kwartaal vielen tegen. Het aandeel werd 9,5 procent lager gezet.
De resultaten van Qualcomm (plus 7,3 procent) werden wel goed ontvangen. De fabrikant die chips maakt voor smartphones gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent hoger op 38.125 punten. De bredere S&P 500-index klom 0,7 procent tot 5056 punten en techbeurs Nasdaq won 1 procent op 15.759 punten.
Beleggers kauwden nog na op het rentebesluit van de Federal Reserve. De centrale bank liet daarbij weten dat de rente nog niet verlaagd kan worden tot er meer bewijs is dat de inflatie afkoelt richting het doel van 2 procent. Fed-voorzitter Jerome Powell verklaarde wel dat het "onwaarschijnlijk" is dat de rente omhoog moet om de inflatie te bestrijden. Die opmerking zorgde voor enige opluchting bij beleggers.
Ook de aanhoudend sterke arbeidsmarkt geeft de Fed volgens Powell meer tijd om de effecten van de eerdere renteverhogingen af te wachten. Donderdag bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de VS is uitgekomen op 208.000. Dat was iets minder dan verwacht.
Apple klom 1,7 procent. Het techconcern maakt na de slotbel in New York de resultaten bekend. De iPhone-maker zag de verkopen in de laatste drie maanden van vorig jaar eindelijk weer licht toenemen, na vier kwartalen op rij met omzetkrimp. Beleggers zijn ook benieuwd naar de verkoopcijfers in China. Daar lijkt Apple te kampen met fikse concurrentie. Ook hopen ze meer te horen over de plannen van Apple op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
Moderna won 5,6 procent, ondanks een verlies van 1,2 miljard dollar in het eerste kwartaal. eBay zakte 1,5 procent. Het onlineplatform voor shoppen en veilingen gaf een tegenvallende omzetverwachting af voor het huidige kwartaal.
Peloton werd bijna 8 procent meer waard. De verkoper van fitnessapparatuur schrapt 400 banen, zo'n 15 procent van het wereldwijde personeelsbestand, om kosten te besparen. Ook vertrekt topman Barry McCarthy bij het bedrijf.
De koers van Starbucks bleef praktisch onveranderd. De koffieketen kelderde een dag eerder nog bijna 16 procent, na tegenvallende verkopen in het afgelopen kwartaal.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump stopt per direct alle handelsgesprekken met Canada in verband met een Canadese belasting op digitale diensten. Dat meldde Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Ook zei hij dat Canada binnen zeven dagen te horen krijgt welke importheffingen het land krijgt opgelegd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Eppo Bruins (Media) denkt dat de voorwaarden die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft gesteld aan de overname van RTL door DPG de "onafhankelijkheid van de journalistiek versterken". De ACM ging vrijdag akkoord met de overname na lang gekeken te hebben naar de voorwaarden.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil met een loonbod de vakbonden tegemoetkomen. KLM zegt de nullijn los te zullen laten en nodigt alle tien vakbonden uit voor een zogenoemd multi-overleg op 2 juli waar over vier cao's gesproken wordt. Dat overleg zal dan gaan over loon en looptijd, twee onderwerpen die voor al deze cao's relevant zijn, aldus KLM.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met winst het weekend ingegaan, mede geholpen door de nieuwe recordstanden op Wall Street. Bij de bedrijven op het Damrak stond fitnessketen Basic-Fit in de schijnwerpers door overnamegeruchten.
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende Maastricht Aachen Airport (MAA) staat niet op punt van omvallen en zit daar ook niet tegenaan, zegt de Limburgse gedeputeerde Stephan Satijn. De luchthaven ten noorden van Maastricht sloot vorig jaar af met 11,5 miljoen euro verlies, fors meer dan in 2023.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Belgische zakenbank KBC Securities zegt dat er geruchten rondgaan over een mogelijke overname van de Nederlandse fitnessketen Basic-Fit. Volgens KBC Securities zou het Amerikaanse Planet Fitness interesse hebben om het beursgenoteerde Basic-Fit over te nemen. Op de Amsterdamse aandelenbeurs ging de koers met bijna 4 procent omhoog, na een eerdere plus van meer dan 8 procent.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nike behoorde vrijdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York, met kort na opening van de markt een koerswinst van meer dan 15 procent. De sportkledingfabrikant zag de omzet en winst in het afgelopen kwartaal minder hard dalen dan gevreesd. Het bedrijf wil daarnaast minder sportkleding voor de Amerikaanse markt in China laten maken vanwege de importheffingen van president Donald Trump. China is momenteel goed voor ongeveer 16 procent van de schoenen die Nike in de Verenigde Staten importeert. De helft van alle Nike-schoenen wordt in Vietnam gemaakt.
6 uur geleden