Maaltijdbezorger DoorDash onderuit op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - DoorDash behoorde donderdag tot de grote verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De concurrent van Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway zag de omzet en de orders stijgen in het afgelopen kwartaal, maar leed meer verlies dan verwacht. Ook de verwachtingen voor het huidige kwartaal vielen tegen. Het aandeel werd 9,5 procent lager gezet.
De resultaten van Qualcomm (plus 7,3 procent) werden wel goed ontvangen. De fabrikant die chips maakt voor smartphones gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent hoger op 38.125 punten. De bredere S&P 500-index klom 0,7 procent tot 5056 punten en techbeurs Nasdaq won 1 procent op 15.759 punten.
Beleggers kauwden nog na op het rentebesluit van de Federal Reserve. De centrale bank liet daarbij weten dat de rente nog niet verlaagd kan worden tot er meer bewijs is dat de inflatie afkoelt richting het doel van 2 procent. Fed-voorzitter Jerome Powell verklaarde wel dat het "onwaarschijnlijk" is dat de rente omhoog moet om de inflatie te bestrijden. Die opmerking zorgde voor enige opluchting bij beleggers.
Ook de aanhoudend sterke arbeidsmarkt geeft de Fed volgens Powell meer tijd om de effecten van de eerdere renteverhogingen af te wachten. Donderdag bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de VS is uitgekomen op 208.000. Dat was iets minder dan verwacht.
Apple klom 1,7 procent. Het techconcern maakt na de slotbel in New York de resultaten bekend. De iPhone-maker zag de verkopen in de laatste drie maanden van vorig jaar eindelijk weer licht toenemen, na vier kwartalen op rij met omzetkrimp. Beleggers zijn ook benieuwd naar de verkoopcijfers in China. Daar lijkt Apple te kampen met fikse concurrentie. Ook hopen ze meer te horen over de plannen van Apple op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
Moderna won 5,6 procent, ondanks een verlies van 1,2 miljard dollar in het eerste kwartaal. eBay zakte 1,5 procent. Het onlineplatform voor shoppen en veilingen gaf een tegenvallende omzetverwachting af voor het huidige kwartaal.
Peloton werd bijna 8 procent meer waard. De verkoper van fitnessapparatuur schrapt 400 banen, zo'n 15 procent van het wereldwijde personeelsbestand, om kosten te besparen. Ook vertrekt topman Barry McCarthy bij het bedrijf.
De koers van Starbucks bleef praktisch onveranderd. De koffieketen kelderde een dag eerder nog bijna 16 procent, na tegenvallende verkopen in het afgelopen kwartaal.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen online bestelde boodschappen. De supermarktketen zegt zijn systemen stap voor stap weer op orde te brengen na het cybersecurityincident, waardoor er al dagen problemen zijn. De winkels worden inmiddels wel weer volledig bevoorraad. "Dit leidt landelijk tot gevulde schappen", stelt Albert Heijn donderdagavond.
56 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft donderdag aangekondigd de vrijgave van strategische oliereserves te versnellen vanwege de sterk stijgende brandstofprijzen. Daarmee geeft de organisatie gehoor aan oproepen van de G7, de groep van grote industrielanden waaronder Duitsland en Frankrijk.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi waren donderdag de grote verliezers op de beurs in Amsterdam. Wereldwijd zijn chipbedrijven in de uitverkoop gedaan, door zorgen of de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie de hoge waarderingen wel rechtvaardigen. Beleggers zochten daardoor hun heil in de veiligheid van obligaties.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het bekende fietsenmerk Sparta, dat onder de failliete fietsenfabrikant Accell valt, maakt een doorstart. De curatoren van Accell melden donderdag dat Sparta is verkocht aan het in Amsterdam gevestigde e-bikebedrijf Tenways. Daarmee krijgt Sparta een nieuwe eigenaar en blijft het merk volgens de curatoren behouden.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse minister van Cultuur is bezorgd over de overname van de media- en entertainmenttak van omroep ITV door Sky. De deal werd in juli bekend, maar minister Lisa Nandy zei donderdag zich zorgen te maken over de vrijheid van meningsuiting en de inhoudelijke diversiteit van de media in het Verenigd Koninkrijk. Ze verklaarde dat ze neigt naar ingrijpen op grond van het algemeen belang.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn kijkt of het mogelijk is om meer niet-verkochte producten aan voedselbanken te doneren. Door alle chaos van de afgelopen dagen zijn winkels een tijd niet bevoorraad met versproducten. Veel van die producten zijn niet meer te verkopen en zouden anders bederven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het nieuwe fusiebedrijf van het Nederlandse verf- en coatingconcern AkzoNobel en het Amerikaanse Axalta gaat Axanzo heten. Klanten zullen hier echter weinig van merken. Volgens het bedrijf achter verfmerken als Flexa en Sikkens blijven de merknamen gewoon hetzelfde.
3 uur geleden