
'Maak opkoopprogramma voor de horeca'
AMSTERDAM (ANP) - Horeca-ondernemers noemen de door het kabinet aangekondigde 40 miljoen euro extra voor de sector een "fooi". Het bedrag is bij lange na niet genoeg, vinden ze. Ook moet het kabinet zich richten op maatwerk en met een opkoopprogramma de sector saneren, zegt horeca-ondernemer Won Yip uit Amsterdam.
Voor eet- en drinkgelegenheden komt 40 miljoen euro beschikbaar, onder meer ter compensatie van de voorraden en kosten om een gelegenheid 'coronaproof' te maken. "Het is een fooi", vindt Yip. "Je kunt op je klompen aanvoelen dat 2500 euro voor een buurtcafé welkom is, maar voor een groot bedrijf is het helemaal niks." Yip zag naar eigen zeggen na de vorige aangekondigde maatregelen eind september 30.000 euro "verdampen" bij zijn bedrijf.
Het geld komt bovenop de al bestaande regelingen waarvan horeca-ondernemers gebruik kunnen maken. "Als het kabinet al iets moet doen, is het die NOW 3 nog beter maken". Geen van de regelingen tot nu toe voorziet in de kosten die de zaken moeten maken, aldus Yip.
Maatwerk
Yip roept het kabinet op om maatwerk. "Ik pleit er echt voor om net als voor de boeren een opkoopprogramma te maken. Kijk naar welke bedrijven te redden zijn en welke niet. Ga niet oneindig geld pompen in bedrijven. Je moet mensen een escape geven. Nu duw je mensen de NOW in. Die zitten straks onderhand al een jaar thuis met schulden."
De Rotterdamse horeca-ondernemer Herman Hell noemt de aangekondigde extra steun "zorgelijk". "Ik had niet verwacht dat het kabinet ons zo zou laten vallen. We doen een enorm offer om de volksgezondheid en de zorg te helpen. Dat we dat moeten doen, begrijp ik. Maar ik snap niet dat de overheid niet zegt: we gaan de horeca compenseren. Blijkbaar moeten wij de rekening betalen, omdat de overheid niet snel genoeg heeft ingegrepen."
Met de nu aangekondigde 2500 euro per bedrijf kan Hell "amper iets betalen". "De grootste pijn zit 'm in het niet aanpassen van de NOW-regeling. De rekening wordt steeds zwaarder, maar de hulp gaat naar beneden. Dat is heel onlogisch."
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft tientallen klachten gekregen van stakende uitzendkrachten over hun uitzendbureaus, meldt FNV-bestuurder Karin Heynsdijk. Uitzendkrachten voeren al weken actie bij distributiecentra van Albert Heijn en Jumbo. De staking is maandag afgelopen, maar uitzendkrachten hebben te horen gekregen dat ze de komende tijd niet meer worden ingeroosterd, aldus FNV.
56 minuten geledenDAMMAM (ANP/RTR) - Saudi-Arabië wil een nieuwe nationale budgetluchtvaartmaatschappij oprichten. De vliegmaatschappij moet in 2030 operationeel zijn en jaarlijks 10 miljoen passagiers vervoeren, melden staatsmedia.
3 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Bangladesh heeft een overeenkomst met de Verenigde Staten getekend om de komende vijf jaar meer tarwe te importeren. Volgens ambtenaren wil Bangladesh hiermee proberen om de Amerikaanse importheffingen voor het land te verlagen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vijf ondernemersorganisaties en hoogspanningsnetbeheerder TenneT roepen de Tweede Kamer op snel maatregelen te nemen voor meer windenergie op zee en de verduurzaming van de industrie. Door de val van het kabinet is het risico volgens hen groot dat beslissingen hierover worden uitgesteld. Maar dan dreigt de energietransitie stil te vallen en de industrie naar het buitenland te vertrekken, waarschuwen ze.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De start-up van Elon Musk op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) gaat een app maken voor "kindvriendelijke" inhoud. Dit meldt Musk, de oprichter van xAI, op zijn socialemediaplatform X.
6 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De naderende tyfoon Wipha heeft voor flinke verstoringen gezorgd in het vliegverkeer van en naar Hongkong. Ongeveer 500 vluchten zijn geschrapt en zo'n 400 vluchten moeten later zondag vertrekken of landen, meldt de luchthavenautoriteit van Hongkong. De vlucht die vanaf Schiphol gepland staat, lijkt volgens een woordvoerster van de luchthaven wel te vertrekken.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - De Poolse luchtverkeersleiding heeft zaterdag enkele uren te maken gehad met een storing in het computersysteem waardoor het vliegverkeer in Polen werd ontregeld. Veiligheidsdiensten onderzoeken de storing in het systeem voor luchtverkeersmanagement waarbij ook wordt gekeken of er sprake is van sabotage, aldus de Poolse autoriteiten.
1 dag geleden