'Maak chippen van katten landelijk verplicht'
AMERSFOORT (ANP) - Huisdierenbrancheorganisatie Dibevo vindt het hoog tijd dat het landelijk verplicht wordt om ook katten te laten chippen, zeker nu er tijdens de coronacrisis extra veel poezen en katers zijn aangeschaft. Dibevo hamerde er voor die tijd al op en wordt nu ongeduldig.
Het nut van een chipplicht blijkt volgens de organisatie "klip en klaar" uit de cijfers van Amivedi, de stichting die op drift geraakte dieren weer thuis probeert te brengen. "Volgens de jaarcijfers van Amivedi raakten er vorig jaar meer dan 40.000 katten vermist waarvan 28 procent niet is teruggevonden. Van de bijna 22.000 door hulpinstanties gevonden katten kon maar liefst 69 procent niet herenigd worden met hun baasje."
Dat is bij honden, die wel gechipt moeten worden, wel anders. Daarvan wordt slechts 6 procent van de als vermist opgegeven dieren niet teruggevonden en wordt 16 procent van de (door hulpinstanties) gevonden dieren niet herenigd met hun baasje."
Zwerfkatten
Intussen liepen er volgens de organisatie in 2020 bijna 1 miljoen ongechipte katten in Nederland rond. "En ondertussen mogen instanties die zwerfkatten opvangen, blijven dweilen met de kraan open", zegt Dibevo. Alleen al bij de dierenasielen van de Dierenbescherming kwamen volgens de club in 2020 meer dan 10.000 katten terecht, van wie 83 procent geen chip had.
De Tweede Kamer steunde twee jaar geleden al een plan van D66 om gemeenten de mogelijkheid te geven om het chippen van katten te verplichten, maar dat vindt Dibevo niet zo handig: "Dat leidt tot een onduidelijke lappendeken aan regels."
Meer uit Binnenland
NOORDWIJK (ANP) - Aan de kust bij Noordwijk is zaterdagmiddag een 76-jarige surfer overleden. De politie vermoedt dat het om een ongeval gaat. De man is door getuigen nog op het water gezien, maar toen hij niet terugkeerde aan wal is een zoekactie gestart. Daarbij is een helikopter ingezet.
1 uur geledenSUSCH (ANP) - De Nederlandse ambassadeur in Zwitserland, Karin Mössenlechner, heeft bloemen gelegd op de plek waar donderdag een Nederlandse bus verongelukte. Ook bezocht ze een bijeenkomst waar ze hulpverleners heeft bedankt voor hun inzet. Bij het ongeval met een Nederlandse touringcar in het Zwitserse Susch kwamen vier vrouwen en een man om het leven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tienduizenden mensen hebben in Amsterdam meegedaan met de klimaatmars, meldt de organisatie, die stelt dat er meer dan 40.000 deelnemers uit alle hoeken van de samenleving op de been waren. Dat zijn er een stuk minder dan de 85.000 die tijdens de editie in 2023 meeliepen in de mars van de Dam naar het Museumplein. De politie en gemeente zeggen geen uitspraken te kunnen doen over aantallen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Dam in Amsterdam stroomt zaterdagmiddag vol met mensen die meedoen aan de klimaatmars, die iets voor 14.00 uur begint. Veel deelnemers hebben spandoeken of protestborden bij zich. De teksten op veel van die borden hebben betrekking op de hitterecords van afgelopen zomer, ziet een verslaggever. 'Dit was de koudste zomer van de rest van je leven', staat bijvoorbeeld op een bord van Greenpeace.
8 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Het prentenboek Het meisje met zaadjes in het haar van Nancy Bosmans is dit jaar bekroond met de Thea Beckmanprijs. De uitreiking vond zaterdagochtend plaats in het Archeon in Alphen aan den Rijn.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De dodelijke slachtoffers van het busongeluk in Zwitserland van afgelopen donderdag zijn vier vrouwen en een man. Dat meldt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken. Allen zijn ouder dan 70. Ze komen uit verschillende plaatsen in Nederland. Hun families zijn inmiddels geïnformeerd, aldus het ministerie.
10 uur geledenLEIDEN (ANP) - De eerste Nederlanders die op vakantie waren met de bus die donderdag van de weg raakte in Zwitserland, zijn onderweg naar huis. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.
10 uur geleden