'Maak chippen van katten landelijk verplicht'
AMERSFOORT (ANP) - Huisdierenbrancheorganisatie Dibevo vindt het hoog tijd dat het landelijk verplicht wordt om ook katten te laten chippen, zeker nu er tijdens de coronacrisis extra veel poezen en katers zijn aangeschaft. Dibevo hamerde er voor die tijd al op en wordt nu ongeduldig.
Het nut van een chipplicht blijkt volgens de organisatie "klip en klaar" uit de cijfers van Amivedi, de stichting die op drift geraakte dieren weer thuis probeert te brengen. "Volgens de jaarcijfers van Amivedi raakten er vorig jaar meer dan 40.000 katten vermist waarvan 28 procent niet is teruggevonden. Van de bijna 22.000 door hulpinstanties gevonden katten kon maar liefst 69 procent niet herenigd worden met hun baasje."
Dat is bij honden, die wel gechipt moeten worden, wel anders. Daarvan wordt slechts 6 procent van de als vermist opgegeven dieren niet teruggevonden en wordt 16 procent van de (door hulpinstanties) gevonden dieren niet herenigd met hun baasje."
Zwerfkatten
Intussen liepen er volgens de organisatie in 2020 bijna 1 miljoen ongechipte katten in Nederland rond. "En ondertussen mogen instanties die zwerfkatten opvangen, blijven dweilen met de kraan open", zegt Dibevo. Alleen al bij de dierenasielen van de Dierenbescherming kwamen volgens de club in 2020 meer dan 10.000 katten terecht, van wie 83 procent geen chip had.
De Tweede Kamer steunde twee jaar geleden al een plan van D66 om gemeenten de mogelijkheid te geven om het chippen van katten te verplichten, maar dat vindt Dibevo niet zo handig: "Dat leidt tot een onduidelijke lappendeken aan regels."
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Vijfhonderd inwoners van Nijmegen mogen vanaf 1 september een halfjaar gratis met de trein reizen, zowel in de spits als daarbuiten. De gemeente doet mee aan een proef van de NS. Die is bedoeld om "mobiliteitsongelijkheid tegen te gaan en beter inzicht te krijgen in de reisbehoefte van mensen voor wie reiskosten een drempel zijn".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Deelnemers van besloten chatgroepen waarin beelden van seksueel misbruik worden uitgewisseld, moeten harder worden aangepakt, vinden Kamerleden van links tot rechts. Tijdens het wekelijkse vragenuur klonk meermaals de roep om deelname aan zo'n groep aan te merken als georganiseerde misdaad. Justitieminister David van Weel is bereid deze optie te onderzoeken en is net als Kamerleden geschokt door de zedenzaak die vorige week aan het licht kwam.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel geëist tegen twee mannen voor de verkrachting van een 17-jarig meisje in Nieuwegein, in de nacht van 18 op 19 oktober vorig jaar. Een van hen, Walco B. (45), werkte destijds als politieman bij het korps Midden-Nederland. Hij is inmiddels ontslagen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de presentatie van het nieuwe rapport van Jason Bhugwandass worden de zeven jongeren herdacht die overleden zijn nadat zij op een ZIKOS-afdeling hebben gezeten. In Nieuwspoort presenteert Bhugwandass, zelf ervaringsdeskundige, het rapport 'Eenzaam gestorven', twee jaar nadat hij met een rapport de misstanden in de gesloten jeugdzorg aan het licht bracht.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vier verdachten die een aanslag zouden hebben gepleegd bij een synagoge in Rotterdam op 13 maart hebben bekend. Dat werd dinsdag duidelijk tijdens een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Rotterdam. De verdachten ontkennen dat zij wisten dat het om een synagoge ging. Twee andere verdachten zwijgen tot op heden. Zij speelden volgens justitie een "faciliterende en coördinerende rol".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander vindt dat Nederland en Duitsland hun vriendschap moeten intensiveren om samen sterker te staan in een tijd van internationale onzekerheid. Dat zei hij dinsdag in een persverklaring aan het begin van het staatsbezoek van de Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier aan Nederland.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De illegale verwerking van cocaïne vindt binnen de EU vooral in Nederland plaats. Dat concludeert het Drugsagentschap van de Europese Unie (EUDA) in zijn jaarlijkse rapport, gebaseerd op cijfers van 2024. Van de 42 ontmantelde locaties waar cocaïne werd verwerkt, stonden er 24 in Nederland, aldus het agentschap.
5 uur geleden