'Maak chippen van katten landelijk verplicht'
AMERSFOORT (ANP) - Huisdierenbrancheorganisatie Dibevo vindt het hoog tijd dat het landelijk verplicht wordt om ook katten te laten chippen, zeker nu er tijdens de coronacrisis extra veel poezen en katers zijn aangeschaft. Dibevo hamerde er voor die tijd al op en wordt nu ongeduldig.
Het nut van een chipplicht blijkt volgens de organisatie "klip en klaar" uit de cijfers van Amivedi, de stichting die op drift geraakte dieren weer thuis probeert te brengen. "Volgens de jaarcijfers van Amivedi raakten er vorig jaar meer dan 40.000 katten vermist waarvan 28 procent niet is teruggevonden. Van de bijna 22.000 door hulpinstanties gevonden katten kon maar liefst 69 procent niet herenigd worden met hun baasje."
Dat is bij honden, die wel gechipt moeten worden, wel anders. Daarvan wordt slechts 6 procent van de als vermist opgegeven dieren niet teruggevonden en wordt 16 procent van de (door hulpinstanties) gevonden dieren niet herenigd met hun baasje."
Zwerfkatten
Intussen liepen er volgens de organisatie in 2020 bijna 1 miljoen ongechipte katten in Nederland rond. "En ondertussen mogen instanties die zwerfkatten opvangen, blijven dweilen met de kraan open", zegt Dibevo. Alleen al bij de dierenasielen van de Dierenbescherming kwamen volgens de club in 2020 meer dan 10.000 katten terecht, van wie 83 procent geen chip had.
De Tweede Kamer steunde twee jaar geleden al een plan van D66 om gemeenten de mogelijkheid te geven om het chippen van katten te verplichten, maar dat vindt Dibevo niet zo handig: "Dat leidt tot een onduidelijke lappendeken aan regels."
Meer uit Binnenland
DORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.
52 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ook in Drenthe hebben mensen met schade aan hun woning door de gaswinning in Groningen vaker last van stress en minder vertrouwen in de overheid. "De impact van de gaswinningsproblematiek stopt niet bij de provinciegrens van Groningen", stelt onderzoeksinstituut Nivel, dat samen met de Rijksuniversiteit Groningen onderzoek doet.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Inlichtingendiensten, en dan de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) voorop, zitten "dicht op de huid van de journalistiek in Nederland". Dat gaat zelfs zover dat sommige contacten tussen journalisten en diensten in strijd zijn met de ethische beroepscode van de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ). Dit blijkt uit het onderzoek Monitor Journalistiek en Inlichtingendiensten, een initiatief van onderzoeksjournalisten Stella Braam en Huub Jaspers, gesteund door de NVJ en gefinancierd door Stichting Muckraker.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft contact met Ajax, de Johan Cruijff ArenA en het Openbaar Ministerie over het doen van aangifte na het vuurwerkincident afgelopen zondag, meldt een politiewoordvoerster. Op de vraag of de aangifte er komt, laat zij weten dat "dat wel de bedoeling is".
3 uur geleden