Lyrische Hamilton gunt rivaal Verstappen de poleposition
ZANDVOORT (ANP) - Lewis Hamilton gunt Max Verstappen de poleposition voor de Dutch Grand Prix in Zandvoort. De Britse wereldkampioen in de Formule 1 was in de spannende kwalificatie slechts 38 duizendsten langzamer dan de Nederlandse thuisfavoriet, die 1.08,885 klokte in het rondje van 4,2 kilometer door de duinen. "Ik gaf echt alles in dat laatste rondje en zat er nog heel dichtbij, maar Max heeft deze pole verdiend. Hij reed echt een fantastische ronde."
Er klonk wel wat gejoel vanaf de tribunes toen Hamilton uit zijn Mercedes stapte, maar de Brit vond het allemaal prima. "Het publiek ging uit zijn dak en dat is toch prachtig. We hebben dit heel lang niet meer meegemaakt. Ik bedank al die mensen in het oranje voor deze geweldige sfeer. Dit is een fantastisch circuit", prees Hamilton de hele entourage in Zandvoort.
"Echt, ik kom heel graag in Nederland. De manier waarop wij als coureurs worden ontvangen op het circuit is ook prachtig. Het zijn fans van de sport", vervolgde Hamilton. Voor de race van zondag komt het aan op de juiste strategie, zei de zevenvoudig wereldkampioen en leider in het WK-klassement. "Inhalen wordt gewoon lastig, ik zal dus een tactische manier moeten vinden om Max voorbij te gaan. Maar voor nu geniet ik nog even na van de kwalificatie. Dit is echt een geweldig circuit; ik denk niet dat ik ooit zo heb genoten van een rondje racen."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.
1 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
8 uur geledenMONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.
8 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.
16 uur geledenCAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
18 uur geleden