Lyrische Hamilton gunt rivaal Verstappen de poleposition
ZANDVOORT (ANP) - Lewis Hamilton gunt Max Verstappen de poleposition voor de Dutch Grand Prix in Zandvoort. De Britse wereldkampioen in de Formule 1 was in de spannende kwalificatie slechts 38 duizendsten langzamer dan de Nederlandse thuisfavoriet, die 1.08,885 klokte in het rondje van 4,2 kilometer door de duinen. "Ik gaf echt alles in dat laatste rondje en zat er nog heel dichtbij, maar Max heeft deze pole verdiend. Hij reed echt een fantastische ronde."
Er klonk wel wat gejoel vanaf de tribunes toen Hamilton uit zijn Mercedes stapte, maar de Brit vond het allemaal prima. "Het publiek ging uit zijn dak en dat is toch prachtig. We hebben dit heel lang niet meer meegemaakt. Ik bedank al die mensen in het oranje voor deze geweldige sfeer. Dit is een fantastisch circuit", prees Hamilton de hele entourage in Zandvoort.
"Echt, ik kom heel graag in Nederland. De manier waarop wij als coureurs worden ontvangen op het circuit is ook prachtig. Het zijn fans van de sport", vervolgde Hamilton. Voor de race van zondag komt het aan op de juiste strategie, zei de zevenvoudig wereldkampioen en leider in het WK-klassement. "Inhalen wordt gewoon lastig, ik zal dus een tactische manier moeten vinden om Max voorbij te gaan. Maar voor nu geniet ik nog even na van de kwalificatie. Dit is echt een geweldig circuit; ik denk niet dat ik ooit zo heb genoten van een rondje racen."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.
1 minuut geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.
17 minuten geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.
21 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.
22 minuten geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars schaatst de 1000 meter op de Olympische Spelen over. De 23-jarige Nederlander werd in zijn rit gehinderd door de Chinees Ziwen Lian.
24 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft woensdag zonder noemenswaardige problemen in totaal 136 ronden gereden met zijn nieuwe Red Bull op de eerste testdag in Bahrein. De viervoudige wereldkampioen in de Formule 1 zette in de middagsessie op het Bahrain International Circuit de tweede tijd neer achter de Brit Lando Norris. De Monegask Charles Leclerc klokte de derde tijd in Sakhir.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma van de ploegonderdelen in het langebaanschaatsen beslist pas na de olympische 10 kilometer van vrijdag in welke opstelling hij zondag de ploegenachtervolging bij de mannen van start laat gaan. "Stijn van de Bunt en Jorrit Bergsma rijden vrijdag de 10 kilometer en de vraag is hoe ze daaruit komen", geeft Ritsma als reden.
4 uur geleden