Lyrische Hamilton gunt rivaal Verstappen de poleposition
ZANDVOORT (ANP) - Lewis Hamilton gunt Max Verstappen de poleposition voor de Dutch Grand Prix in Zandvoort. De Britse wereldkampioen in de Formule 1 was in de spannende kwalificatie slechts 38 duizendsten langzamer dan de Nederlandse thuisfavoriet, die 1.08,885 klokte in het rondje van 4,2 kilometer door de duinen. "Ik gaf echt alles in dat laatste rondje en zat er nog heel dichtbij, maar Max heeft deze pole verdiend. Hij reed echt een fantastische ronde."
Er klonk wel wat gejoel vanaf de tribunes toen Hamilton uit zijn Mercedes stapte, maar de Brit vond het allemaal prima. "Het publiek ging uit zijn dak en dat is toch prachtig. We hebben dit heel lang niet meer meegemaakt. Ik bedank al die mensen in het oranje voor deze geweldige sfeer. Dit is een fantastisch circuit", prees Hamilton de hele entourage in Zandvoort.
"Echt, ik kom heel graag in Nederland. De manier waarop wij als coureurs worden ontvangen op het circuit is ook prachtig. Het zijn fans van de sport", vervolgde Hamilton. Voor de race van zondag komt het aan op de juiste strategie, zei de zevenvoudig wereldkampioen en leider in het WK-klassement. "Inhalen wordt gewoon lastig, ik zal dus een tactische manier moeten vinden om Max voorbij te gaan. Maar voor nu geniet ik nog even na van de kwalificatie. Dit is echt een geweldig circuit; ik denk niet dat ik ooit zo heb genoten van een rondje racen."
Meer uit Sport
ASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.
8 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.
1 dag geleden