Lyon ziet nog kansen tot uitspelen Franse voetbalcompetitie
LYON (ANP) - Olympique Lyon heeft de hoop nog niet opgegeven dat de Franse voetbalcompetitie alsnog uitgespeeld kan worden. Vrijdagavond heeft de club van Memphis Depay en Kenny Tete de competitieleiders van Ligue 1 officieel gevraagd om hun beslissing van 30 april te heroverwegen. "We blijven erop hameren dat de beslissing het seizoen te beëindigen overhaast is genomen", schrijft de club op de website.
Op het moment dat de Ligue 1 vanwege het coronavirus gestaakt werd, stond Lyon op de zevende plaats. Voor het eerst sinds 1997 greep het daardoor naast Europees voetbal. De zevenvoudige landskampioen meent nu dat de situatie in Frankrijk dermate is veranderd dat er voldoende argumenten zijn om de competitie alsnog uit te spelen. Zo maakte premier Edouard Philippe donderdag al bekend dat voetbalclubs hun trainingen vanaf 2 juni mogen hervatten en dat vriendschappelijke wedstrijden, mogelijk zelfs met publiek, vanaf 22 juni weer zijn toegestaan.
Vrijdag bevestigde de organisatie achter Ligue 1 dat er in juli geoefend kan worden. "Daar leiden wij uit af dat aan alle voorwaarden voldaan wordt om ook officiële wedstrijden te spelen", stelt de club die meent dat het volgende seizoen pas half september hoeft te beginnen. "Dat kwam La liga in Spanje al overeen met Mediapro en dat is toch ook onze mediapartner."
Lyon hoopt op de steun van Paris Saint-Germain, dat net als Lyon nog in de Champions League moet uitkomen, normaal gesproken in augustus. "Omdat de Ligue 1 als enige grote Europese competitie het seizoen voortijdig heeft afgebroken, gaan de Franse clubs minder goed voorbereid zijn dan hun tegenstanders", stelt de club, die in de achtste finales van de Champions League in Turijn tegen Juventus een 1-0-voorsprong verdedigt. PSG heeft zich al geplaatst voor de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Twente is tijdelijk stilgelegd omdat supporters van de thuisploeg plastic bekers op het veld hebben gegooid. Dat deden zij direct na de 0-1 van Twente-middenvelder Thomas van den Belt in de 30e minuut.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Groningen heeft de derby van het noorden bij sc Heerenveen gewonnen. Het elftal van coach Dick Lukkien won met 2-0 in het Abe Lenstra Stadion. Groningen staat op de vijfde plaats met 31 punten. Heerenveen is de nummer 9 van de Eredivisie.
2 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
17 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
18 uur geleden