Lyon ziet nog kansen tot uitspelen Franse voetbalcompetitie
LYON (ANP) - Olympique Lyon heeft de hoop nog niet opgegeven dat de Franse voetbalcompetitie alsnog uitgespeeld kan worden. Vrijdagavond heeft de club van Memphis Depay en Kenny Tete de competitieleiders van Ligue 1 officieel gevraagd om hun beslissing van 30 april te heroverwegen. "We blijven erop hameren dat de beslissing het seizoen te beëindigen overhaast is genomen", schrijft de club op de website.
Op het moment dat de Ligue 1 vanwege het coronavirus gestaakt werd, stond Lyon op de zevende plaats. Voor het eerst sinds 1997 greep het daardoor naast Europees voetbal. De zevenvoudige landskampioen meent nu dat de situatie in Frankrijk dermate is veranderd dat er voldoende argumenten zijn om de competitie alsnog uit te spelen. Zo maakte premier Edouard Philippe donderdag al bekend dat voetbalclubs hun trainingen vanaf 2 juni mogen hervatten en dat vriendschappelijke wedstrijden, mogelijk zelfs met publiek, vanaf 22 juni weer zijn toegestaan.
Vrijdag bevestigde de organisatie achter Ligue 1 dat er in juli geoefend kan worden. "Daar leiden wij uit af dat aan alle voorwaarden voldaan wordt om ook officiële wedstrijden te spelen", stelt de club die meent dat het volgende seizoen pas half september hoeft te beginnen. "Dat kwam La liga in Spanje al overeen met Mediapro en dat is toch ook onze mediapartner."
Lyon hoopt op de steun van Paris Saint-Germain, dat net als Lyon nog in de Champions League moet uitkomen, normaal gesproken in augustus. "Omdat de Ligue 1 als enige grote Europese competitie het seizoen voortijdig heeft afgebroken, gaan de Franse clubs minder goed voorbereid zijn dan hun tegenstanders", stelt de club, die in de achtste finales van de Champions League in Turijn tegen Juventus een 1-0-voorsprong verdedigt. PSG heeft zich al geplaatst voor de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
6 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
8 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
16 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
17 uur geleden