Lyon ziet nog kansen tot uitspelen Franse voetbalcompetitie
LYON (ANP) - Olympique Lyon heeft de hoop nog niet opgegeven dat de Franse voetbalcompetitie alsnog uitgespeeld kan worden. Vrijdagavond heeft de club van Memphis Depay en Kenny Tete de competitieleiders van Ligue 1 officieel gevraagd om hun beslissing van 30 april te heroverwegen. "We blijven erop hameren dat de beslissing het seizoen te beëindigen overhaast is genomen", schrijft de club op de website.
Op het moment dat de Ligue 1 vanwege het coronavirus gestaakt werd, stond Lyon op de zevende plaats. Voor het eerst sinds 1997 greep het daardoor naast Europees voetbal. De zevenvoudige landskampioen meent nu dat de situatie in Frankrijk dermate is veranderd dat er voldoende argumenten zijn om de competitie alsnog uit te spelen. Zo maakte premier Edouard Philippe donderdag al bekend dat voetbalclubs hun trainingen vanaf 2 juni mogen hervatten en dat vriendschappelijke wedstrijden, mogelijk zelfs met publiek, vanaf 22 juni weer zijn toegestaan.
Vrijdag bevestigde de organisatie achter Ligue 1 dat er in juli geoefend kan worden. "Daar leiden wij uit af dat aan alle voorwaarden voldaan wordt om ook officiële wedstrijden te spelen", stelt de club die meent dat het volgende seizoen pas half september hoeft te beginnen. "Dat kwam La liga in Spanje al overeen met Mediapro en dat is toch ook onze mediapartner."
Lyon hoopt op de steun van Paris Saint-Germain, dat net als Lyon nog in de Champions League moet uitkomen, normaal gesproken in augustus. "Omdat de Ligue 1 als enige grote Europese competitie het seizoen voortijdig heeft afgebroken, gaan de Franse clubs minder goed voorbereid zijn dan hun tegenstanders", stelt de club, die in de achtste finales van de Champions League in Turijn tegen Juventus een 1-0-voorsprong verdedigt. PSG heeft zich al geplaatst voor de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
35 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
1 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim hield een dubbel gevoel over aan de 3-2-zege bij Telstar. Zijn team kwam na een 3-0-voorsprong nog in de problemen tegen tien man van de thuisploeg.
3 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajacied Youri Regeer denkt dat hij op tijd fit is voor de bekerwedstrijd bij AZ van komende woensdag. De middenvelder moest zondag tijdens de 3-2-overwinning bij Telstar geblesseerd het veld verlaten.
3 uur geledenPORTSMOUTH (ANP) - Arsenal staat in de vierde ronde van de FA Cup. De koploper uit de Premier League won zondag met 4-1 bij Portsmouth, dat in de competitie een niveau lager speelt dan Arsenal. De Braziliaan Gabriel Martinelli was met drie doelpunten de man van de wedstrijd bij The Gunners.
3 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-aanvoerder Davy Klaassen was na de 3-2-zege bij Telstar niet te spreken over het spel van de Amsterdammers in het laatste halfuur. De bezoekers gaven tegen tien man nog bijna een 3-0-voorsprong weg. "Ik sta hier met een ontevreden gevoel", zei de middenvelder.
3 uur geleden