Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lyon ziet nog kansen tot uitspelen Franse voetbalcompetitie

Lyon ziet nog kansen tot uitspelen Franse voetbalcompetitie

LYON (ANP) - Olympique Lyon heeft de hoop nog niet opgegeven dat de Franse voetbalcompetitie alsnog uitgespeeld kan worden. Vrijdagavond heeft de club van Memphis Depay en Kenny Tete de competitieleiders van Ligue 1 officieel gevraagd om hun beslissing van 30 april te heroverwegen. "We blijven erop hameren dat de beslissing het seizoen te beëindigen overhaast is genomen", schrijft de club op de website.

Op het moment dat de Ligue 1 vanwege het coronavirus gestaakt werd, stond Lyon op de zevende plaats. Voor het eerst sinds 1997 greep het daardoor naast Europees voetbal. De zevenvoudige landskampioen meent nu dat de situatie in Frankrijk dermate is veranderd dat er voldoende argumenten zijn om de competitie alsnog uit te spelen. Zo maakte premier Edouard Philippe donderdag al bekend dat voetbalclubs hun trainingen vanaf 2 juni mogen hervatten en dat vriendschappelijke wedstrijden, mogelijk zelfs met publiek, vanaf 22 juni weer zijn toegestaan.

Vrijdag bevestigde de organisatie achter Ligue 1 dat er in juli geoefend kan worden. "Daar leiden wij uit af dat aan alle voorwaarden voldaan wordt om ook officiële wedstrijden te spelen", stelt de club die meent dat het volgende seizoen pas half september hoeft te beginnen. "Dat kwam La liga in Spanje al overeen met Mediapro en dat is toch ook onze mediapartner."

Lyon hoopt op de steun van Paris Saint-Germain, dat net als Lyon nog in de Champions League moet uitkomen, normaal gesproken in augustus. "Omdat de Ligue 1 als enige grote Europese competitie het seizoen voortijdig heeft afgebroken, gaan de Franse clubs minder goed voorbereid zijn dan hun tegenstanders", stelt de club, die in de achtste finales van de Champions League in Turijn tegen Juventus een 1-0-voorsprong verdedigt. PSG heeft zich al geplaatst voor de kwartfinales.

Meer uit Voetbal

PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

2 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

6 uur geleden
Slot voelt bij Liverpool steun van beleidsbepalers en fans

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.

6 uur geleden
Assistent-bondscoach Polen op 49-jarige leeftijd overleden

WARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.

6 uur geleden
PSV neemt na 'bewustwordingsprogramma' weer fans mee naar Ajax

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."

7 uur geleden
Schreuder ziet duel NEC - Feyenoord niet als cruciaal voor plek 2

NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.

8 uur geleden
Geen straf voor Depay na gebruik telefoon op bank bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.

9 uur geleden