Lyon verliest zonder Depay in Rusland
SINT-PETERSBURG (ANP) - Olympique Lyon heeft in groep G van de Champions League een kostbare nederlaag bij concurrent FC Zenit geïncasseerd. Het duel in Sint-Petersburg eindigde in 2-0. Artem Dzioeba opende in de 42e minuut de score met een rake kopbal uit een hoekschop. In de 84e minuut besliste Magomed Ozdoev het duel met een schot dat van richting werd veranderd.
Bij Lyon, dat thuis tegen FC Zenit op 1-1 bleef steken, ontbrak international Memphis Depay wegens een dijbeenblessure. Ploeggenoot Kenny Tete bleef op de bank.
Door de thuiszege kwam FC Zenit op zeven punten, evenveel als Lyon, dat zich met een overwinning in Rusland had geplaatst voor de achtste finales. Nu komt het aan op de laatste speelronde.
Leipzig (negen punten) speelt woensdagavond thuis tegen Benfica (drie punten). De Duitse ploeg heeft genoeg aan een gelijkspel voor kwalificatie.
Op 10 december speelt Olympique thuis tegen RB Leipzig en treedt FC Zenit bij Benfica aan.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse voetbalbond heeft het contract van bondscoach Mauricio Pochettino verlengd tot en met het WK van 2030. Het contract van de 54-jarige Argentijn, die in 2024 werd aangesteld, liep na het afgelopen WK af.
18 minuten geledenZÜRICH (ANP/DPA) - De UEFA zou FIFA-voorzitter Gianni Infantino met juridische stappen dreigen vanwege het inmiddels mislukte plan om een belang in de commerciële rechten van het WK te verkopen. Volgens onder meer de Britse krant The Telegraph heeft de UEFA de FIFA-voorzitter vrijdag in een brief opgeroepen om geen materiaal over het voorstel te vernietigen.
3 uur geledenCARDIFF (ANP/RTR/DPA) - De voetbalbond van Wales (FAW) heeft als eerste bond aangekondigd zijn steun in te trekken voor de herverkiezing van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De FAW besloot hiertoe vanwege het mislukte plan om een belang in de commerciële rechten van het WK te verkopen.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Sportief directeur Andreas Rettig van de Duitse voetbalbond (DFB) meent dat de relatie tussen de DFB en de FIFA onherstelbaar is beschadigd na de affaire rond het plan van de wereldvoetbalbond en voorzitter Gianni Infantino voor particuliere investeringen bij WK's en andere kwesties rond het leiderschap.
5 uur geledenCHICAGO (ANP) - Trainer Andoni Iraola van Liverpool hoopt dat hij Jeremie Frimpong weer snel tot zijn beschikking heeft. De Oranje-international verliet tijdens de tweede helft van het verloren oefenduel met Leeds United in Chicago (2-4) op eigen verzoek het veld.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld vindt de Johan Cruijff Schaal "een prijs die telt". De bekerwinnaar uit Alkmaar klopte een tiental van landskampioen PSV zondag (0-4) om de schaal voor de tweede keer te winnen.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - AZ moet het voorlopig stellen zonder aanvoerder Jordy Clasie. De 35-jarige middenvelder raakte geblesseerd in aanloop naar het duel met PSV om de Johan Cruijff Schaal van zondag. "Dat kan nog wel een tijdje duren", zei trainer Leeroy Echteld.
18 uur geleden