Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lyon profiteert tijdens behandeling De Ligt en verslaat Juventus

Lyon profiteert tijdens behandeling De Ligt en verslaat Juventus

LYON (ANP) - Het Juventus van Matthijs de Ligt heeft de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League verloren. Olympique Lyon, de huidige nummer 7 van Frankrijk, was in eigen huis met 1-0 te sterk voor de koploper van Italië.

Het doelpunt werd na een half uur gemaakt door middenvelder Lucas Tousart, die raak volleerde met links na een voorzet van Houssem Aouar. Op het moment van de goal werd De Ligt buiten de lijnen behandeld aan een hoofdwond. De verdediger was ongelukkig in botsing gekomen en bloedde hevig. De Ligt speelde verder met een band om zijn hoofd, maar deed die later af. Bij Lyon viel Kenny Tete een kwartier voor tijd in voor Leo Dubois.

In de slotfase drong Juventus, dat Federico Bernardeschi en Gonzalo Higuaín inbracht, aan en claimde het tot twee keer toe tevergeefs een penalty. Higuaín schoot net naast en Paulo Dybala scoorde in buitenspelpositie. Cristiano Ronaldo wist zich niet te onderscheiden en creëerde nauwelijks kansen. Vlak voor tijd claimde hij een strafschop, maar arbiter Jesús Gil Manzano wuifde het weg.

Return

Vorig seizoen verloor Lyon in de achtste finales over twee duels van FC Barcelona, Juventus schakelde Atlético Madrid uit en verloor bij de laatste acht van Ajax.

Lyon heeft de laatste negen thuiswedstrijden in de Champions League niet verloren; twee keer werd er gewonnen en zeven keer gelijkgespeeld. Juventus had al tien jaar niet meer van een Franse tegenstander verloren. In 2009 was Girondins de Bordeaux te sterk voor 'Juve', ook in de Champions League.

De return in Turijn is op dinsdag 17 maart.

Meer uit Voetbal

Trainer Maresca per direct weg bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.

6 uur geleden
Neymar verlengt alsnog contract bij FC Santos met een jaar

SANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.

8 uur geleden
Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

1 dag geleden
Linksback Hartman op Instagram: ik ga niet naar Ajax

BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.

1 dag geleden
Hartoperatie voormalig Braziliaans international Roberto Carlos

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.

1 dag geleden
Slot zit niet te wachten op herhaling van 'chaotisch gelijkspel'

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.

1 dag geleden
Boete oud-Ajacied Traoré op Afrika Cup voor beledigen arbiter

RABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.

1 dag geleden