Lyon profiteert tijdens behandeling De Ligt en verslaat Juventus
LYON (ANP) - Het Juventus van Matthijs de Ligt heeft de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League verloren. Olympique Lyon, de huidige nummer 7 van Frankrijk, was in eigen huis met 1-0 te sterk voor de koploper van Italië.
Het doelpunt werd na een half uur gemaakt door middenvelder Lucas Tousart, die raak volleerde met links na een voorzet van Houssem Aouar. Op het moment van de goal werd De Ligt buiten de lijnen behandeld aan een hoofdwond. De verdediger was ongelukkig in botsing gekomen en bloedde hevig. De Ligt speelde verder met een band om zijn hoofd, maar deed die later af. Bij Lyon viel Kenny Tete een kwartier voor tijd in voor Leo Dubois.
In de slotfase drong Juventus, dat Federico Bernardeschi en Gonzalo Higuaín inbracht, aan en claimde het tot twee keer toe tevergeefs een penalty. Higuaín schoot net naast en Paulo Dybala scoorde in buitenspelpositie. Cristiano Ronaldo wist zich niet te onderscheiden en creëerde nauwelijks kansen. Vlak voor tijd claimde hij een strafschop, maar arbiter Jesús Gil Manzano wuifde het weg.
Return
Vorig seizoen verloor Lyon in de achtste finales over twee duels van FC Barcelona, Juventus schakelde Atlético Madrid uit en verloor bij de laatste acht van Ajax.
Lyon heeft de laatste negen thuiswedstrijden in de Champions League niet verloren; twee keer werd er gewonnen en zeven keer gelijkgespeeld. Juventus had al tien jaar niet meer van een Franse tegenstander verloren. In 2009 was Girondins de Bordeaux te sterk voor 'Juve', ook in de Champions League.
De return in Turijn is op dinsdag 17 maart.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
4 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.
5 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
12 uur geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
12 uur geleden