Lyon profiteert tijdens behandeling De Ligt en verslaat Juventus
LYON (ANP) - Het Juventus van Matthijs de Ligt heeft de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League verloren. Olympique Lyon, de huidige nummer 7 van Frankrijk, was in eigen huis met 1-0 te sterk voor de koploper van Italië.
Het doelpunt werd na een half uur gemaakt door middenvelder Lucas Tousart, die raak volleerde met links na een voorzet van Houssem Aouar. Op het moment van de goal werd De Ligt buiten de lijnen behandeld aan een hoofdwond. De verdediger was ongelukkig in botsing gekomen en bloedde hevig. De Ligt speelde verder met een band om zijn hoofd, maar deed die later af. Bij Lyon viel Kenny Tete een kwartier voor tijd in voor Leo Dubois.
In de slotfase drong Juventus, dat Federico Bernardeschi en Gonzalo Higuaín inbracht, aan en claimde het tot twee keer toe tevergeefs een penalty. Higuaín schoot net naast en Paulo Dybala scoorde in buitenspelpositie. Cristiano Ronaldo wist zich niet te onderscheiden en creëerde nauwelijks kansen. Vlak voor tijd claimde hij een strafschop, maar arbiter Jesús Gil Manzano wuifde het weg.
Return
Vorig seizoen verloor Lyon in de achtste finales over twee duels van FC Barcelona, Juventus schakelde Atlético Madrid uit en verloor bij de laatste acht van Ajax.
Lyon heeft de laatste negen thuiswedstrijden in de Champions League niet verloren; twee keer werd er gewonnen en zeven keer gelijkgespeeld. Juventus had al tien jaar niet meer van een Franse tegenstander verloren. In 2009 was Girondins de Bordeaux te sterk voor 'Juve', ook in de Champions League.
De return in Turijn is op dinsdag 17 maart.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".
5 uur geledenPORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).
6 uur geleden