Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lyon profiteert tijdens behandeling De Ligt en verslaat Juventus

Lyon profiteert tijdens behandeling De Ligt en verslaat Juventus

LYON (ANP) - Het Juventus van Matthijs de Ligt heeft de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League verloren. Olympique Lyon, de huidige nummer 7 van Frankrijk, was in eigen huis met 1-0 te sterk voor de koploper van Italië.

Het doelpunt werd na een half uur gemaakt door middenvelder Lucas Tousart, die raak volleerde met links na een voorzet van Houssem Aouar. Op het moment van de goal werd De Ligt buiten de lijnen behandeld aan een hoofdwond. De verdediger was ongelukkig in botsing gekomen en bloedde hevig. De Ligt speelde verder met een band om zijn hoofd, maar deed die later af. Bij Lyon viel Kenny Tete een kwartier voor tijd in voor Leo Dubois.

In de slotfase drong Juventus, dat Federico Bernardeschi en Gonzalo Higuaín inbracht, aan en claimde het tot twee keer toe tevergeefs een penalty. Higuaín schoot net naast en Paulo Dybala scoorde in buitenspelpositie. Cristiano Ronaldo wist zich niet te onderscheiden en creëerde nauwelijks kansen. Vlak voor tijd claimde hij een strafschop, maar arbiter Jesús Gil Manzano wuifde het weg.

Return

Vorig seizoen verloor Lyon in de achtste finales over twee duels van FC Barcelona, Juventus schakelde Atlético Madrid uit en verloor bij de laatste acht van Ajax.

Lyon heeft de laatste negen thuiswedstrijden in de Champions League niet verloren; twee keer werd er gewonnen en zeven keer gelijkgespeeld. Juventus had al tien jaar niet meer van een Franse tegenstander verloren. In 2009 was Girondins de Bordeaux te sterk voor 'Juve', ook in de Champions League.

De return in Turijn is op dinsdag 17 maart.

Meer uit Voetbal

Timber mist WK met Oranje, Geertruida aan selectie toegevoegd

NEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.

33 minuten geleden
KNVB verdient alleen geld als Oranje wereldtitel wint

NEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.

1 uur geleden
Schikking tussen FIFA en Diarra in zaak over transferrechten

PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.

5 uur geleden
Advocaat: Oranje WK-favoriet naast Spanje, Frankrijk en Duitsland

HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.

7 uur geleden
Deense premier opgelucht over toestand voetballer Eriksen

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.

8 uur geleden
Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

21 uur geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

21 uur geleden