Lyon profiteert tijdens behandeling De Ligt en verslaat Juventus
LYON (ANP) - Het Juventus van Matthijs de Ligt heeft de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League verloren. Olympique Lyon, de huidige nummer 7 van Frankrijk, was in eigen huis met 1-0 te sterk voor de koploper van Italië.
Het doelpunt werd na een half uur gemaakt door middenvelder Lucas Tousart, die raak volleerde met links na een voorzet van Houssem Aouar. Op het moment van de goal werd De Ligt buiten de lijnen behandeld aan een hoofdwond. De verdediger was ongelukkig in botsing gekomen en bloedde hevig. De Ligt speelde verder met een band om zijn hoofd, maar deed die later af. Bij Lyon viel Kenny Tete een kwartier voor tijd in voor Leo Dubois.
In de slotfase drong Juventus, dat Federico Bernardeschi en Gonzalo Higuaín inbracht, aan en claimde het tot twee keer toe tevergeefs een penalty. Higuaín schoot net naast en Paulo Dybala scoorde in buitenspelpositie. Cristiano Ronaldo wist zich niet te onderscheiden en creëerde nauwelijks kansen. Vlak voor tijd claimde hij een strafschop, maar arbiter Jesús Gil Manzano wuifde het weg.
Return
Vorig seizoen verloor Lyon in de achtste finales over twee duels van FC Barcelona, Juventus schakelde Atlético Madrid uit en verloor bij de laatste acht van Ajax.
Lyon heeft de laatste negen thuiswedstrijden in de Champions League niet verloren; twee keer werd er gewonnen en zeven keer gelijkgespeeld. Juventus had al tien jaar niet meer van een Franse tegenstander verloren. In 2009 was Girondins de Bordeaux te sterk voor 'Juve', ook in de Champions League.
De return in Turijn is op dinsdag 17 maart.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
4 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
4 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
7 uur geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
11 uur geleden