Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lyon plaatst zich ten koste van City voor halve eindstrijd CL

Lyon plaatst zich ten koste van City voor halve eindstrijd CL

LISSABON (ANP) - Olympique Lyon heeft zich ten koste van Manchester City verzekerd van een plek in de halve finales van de Champions League. De ploeg van Memphis Depay en Kenny Tete was in Lissabon met 3-1 te sterk voor de Engelse grootmacht.

Moussa Dembélé, die in de ploeg was gekomen voor Depay, maakte in de laatste tien minuten de 2-1 en 3-1 voor de Fransen. Bij de cruciale 2-1 profiteerde hij van een verdedigende fout van Aymeric Laporte, die met een foute pass een aanval van Lyon inluidde. Bij de tweede goal van Dembélé ging keeper Ederson in de fout.

Lyon had halverwege de eerste helft de leiding genomen via Maxwel Cornet, die de bal met links in een leeg doel krulde. Kevin De Bruyne maakte twintig minuten voor tijd met een bekeken schuiver gelijk voor het favoriete City, dat opnieuw niet aan de verwachtingen kan voldoen in Europa.

Uitgelezen kans

Vijf minuten voor tijd liet Raheem Sterling een uitgelezen kans onbenut om 2-2 te maken; hij schoot van dichtbij voor leeg doel over. Niet veel later werd het duel beslist en was de wanhoop zichtbaar in de ogen van City-trainer Pep Guardiola. De Spanjaard strandde met zijn ploeg in de afgelopen twee seizoenen ook in de kwartfinales.

Het duel werd geleid door Danny Makkelie. De Nederlandse scheidsrechter raadpleegde bij zowel de 1-0 als de 2-1 de VAR en keurde beide doelpunten goed.

Binnen de lijnen

Bij Lyon werd Depay een kwartier voor tijd gewisseld en Tete kwam toen binnen de lijnen voor Léo Dubois.

In de halve eindstrijd neemt Lyon het op tegen Bayern München, dat vrijdagavond FC Barcelona met 8-2 declasseerde. Het duel tussen Lyon en Bayern wordt woensdag gespeeld. De andere halve finale gaat tussen Paris Saint-Germain en RB Leipzig.

Tweede keer

Voor Lyon is het pas de tweede keer dat het zich bij de laatste vier weet te scharen. In 2010 lukte dat ook en toen was Bayern over twee duels met 4-0 te sterk.

De overwinning van Lyon is een tegenvaller voor Ajax. Als Lyon zou worden uitgeschakeld, dan zou Ajax zeker zijn van rechtstreekse plaatsing voor de poulefase van de Champions League. De Fransen hebben zich namelijk niet via de competitie geplaatst voor de Champions League en als zij het toernooi winnen, verdienen zij alsnog een ticket.

Meer uit Voetbal

De Jong toch in hoofdtoernooi Roland Garros na afmelding Fils

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.

1 uur geleden
Portugees Fernandes verkozen tot beste speler in Premier League

MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.

6 uur geleden
Eenhoorn nieuwe algemeen directeur Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.

6 uur geleden
FC Utrecht hoopt dat spits Min tegen Ajax weer beschikbaar is

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.

7 uur geleden
Voetballers Congo moeten van VS 21 dagen in quarantaine om ebola

NEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.

8 uur geleden
Mexico doet richting WK vertrouwen op met zege op Ghana

PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.

10 uur geleden
Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

20 uur geleden