Lyon plaatst zich ten koste van City voor halve eindstrijd CL
LISSABON (ANP) - Olympique Lyon heeft zich ten koste van Manchester City verzekerd van een plek in de halve finales van de Champions League. De ploeg van Memphis Depay en Kenny Tete was in Lissabon met 3-1 te sterk voor de Engelse grootmacht.
Moussa Dembélé, die in de ploeg was gekomen voor Depay, maakte in de laatste tien minuten de 2-1 en 3-1 voor de Fransen. Bij de cruciale 2-1 profiteerde hij van een verdedigende fout van Aymeric Laporte, die met een foute pass een aanval van Lyon inluidde. Bij de tweede goal van Dembélé ging keeper Ederson in de fout.
Lyon had halverwege de eerste helft de leiding genomen via Maxwel Cornet, die de bal met links in een leeg doel krulde. Kevin De Bruyne maakte twintig minuten voor tijd met een bekeken schuiver gelijk voor het favoriete City, dat opnieuw niet aan de verwachtingen kan voldoen in Europa.
Uitgelezen kans
Vijf minuten voor tijd liet Raheem Sterling een uitgelezen kans onbenut om 2-2 te maken; hij schoot van dichtbij voor leeg doel over. Niet veel later werd het duel beslist en was de wanhoop zichtbaar in de ogen van City-trainer Pep Guardiola. De Spanjaard strandde met zijn ploeg in de afgelopen twee seizoenen ook in de kwartfinales.
Het duel werd geleid door Danny Makkelie. De Nederlandse scheidsrechter raadpleegde bij zowel de 1-0 als de 2-1 de VAR en keurde beide doelpunten goed.
Binnen de lijnen
Bij Lyon werd Depay een kwartier voor tijd gewisseld en Tete kwam toen binnen de lijnen voor Léo Dubois.
In de halve eindstrijd neemt Lyon het op tegen Bayern München, dat vrijdagavond FC Barcelona met 8-2 declasseerde. Het duel tussen Lyon en Bayern wordt woensdag gespeeld. De andere halve finale gaat tussen Paris Saint-Germain en RB Leipzig.
Tweede keer
Voor Lyon is het pas de tweede keer dat het zich bij de laatste vier weet te scharen. In 2010 lukte dat ook en toen was Bayern over twee duels met 4-0 te sterk.
De overwinning van Lyon is een tegenvaller voor Ajax. Als Lyon zou worden uitgeschakeld, dan zou Ajax zeker zijn van rechtstreekse plaatsing voor de poulefase van de Champions League. De Fransen hebben zich namelijk niet via de competitie geplaatst voor de Champions League en als zij het toernooi winnen, verdienen zij alsnog een ticket.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Profvoetballers die zich in de Engelse Premier League schuldig maken aan discriminatie krijgen een schorsing van minimaal tien wedstrijden. Dat is in de aangescherpte richtlijnen van de Engelse voetbalbond (FA) vastgelegd, maakte de FA donderdag bekend.
10 minuten geledenNYON (ANP) - De 55 bij de Europese voetbalbond UEFA aangesloten bonden hebben unaniem besloten alle competities van de FIFA te boycotten als de wereldvoetbalbond vasthoudt aan plannen om belangen in haar competities te verkopen aan private investeerders. Dit besluit werd donderdag genomen tijdens een spoedvergadering.
23 minuten geledenPORTLAND (ANP) - Aanvaller Vincent Janssen vervolgt zijn voetbalcarrière bij het Amerikaanse Portland Timbers in de Major League Soccer. De 32-jarige oud-international komt transfervrij over van Royal Antwerp FC en tekent een contract voor twee jaar bij de club uit de staat Oregon.
19 uur geledenZABRZE (ANP) - Fenerbahçe heeft zich ten koste van Górnik Zabrze geplaatst voor de derde voorronde van de Champions League. De Turkse club van de Nederlanders Nathan Aké en Jayden Oosterwolde speelde in de returnwedstrijd in Polen met 1-1 gelijk. Fenerbahçe had de eerste wedstrijd in Istanbul met 1-0 gewonnen.
19 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino noemt de plannen om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen "een kans, maar geen verplichting". Dat zei de Zwitser in een video die woensdagavond werd vrijgegeven door de wereldvoetbalbond.
20 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft ondanks de thuisnederlaag tegen Ferencváros in de tweede voorronde van de Europa League "alle vertrouwen" in de returnwedstrijd in Hongarije van donderdag. De ploeg uit Enschede verloor vorige week met 2-1 in de eigen Grolsch Veste.
22 uur geledenZÜRICH (ANP) - De tuchtcommissie van de FIFA is procedures gestart tegen de Argentijnse voetbalbond en onder anderen de spelers Leandro Paredes, Nahuel Molina en Thiago Almada vanwege mogelijke misdragingen tijdens het afgelopen WK. Dat meldde de wereldvoetbalbond woensdag.
23 uur geleden