Lyon plaatst zich ten koste van City voor halve eindstrijd CL
LISSABON (ANP) - Olympique Lyon heeft zich ten koste van Manchester City verzekerd van een plek in de halve finales van de Champions League. De ploeg van Memphis Depay en Kenny Tete was in Lissabon met 3-1 te sterk voor de Engelse grootmacht.
Moussa Dembélé, die in de ploeg was gekomen voor Depay, maakte in de laatste tien minuten de 2-1 en 3-1 voor de Fransen. Bij de cruciale 2-1 profiteerde hij van een verdedigende fout van Aymeric Laporte, die met een foute pass een aanval van Lyon inluidde. Bij de tweede goal van Dembélé ging keeper Ederson in de fout.
Lyon had halverwege de eerste helft de leiding genomen via Maxwel Cornet, die de bal met links in een leeg doel krulde. Kevin De Bruyne maakte twintig minuten voor tijd met een bekeken schuiver gelijk voor het favoriete City, dat opnieuw niet aan de verwachtingen kan voldoen in Europa.
Uitgelezen kans
Vijf minuten voor tijd liet Raheem Sterling een uitgelezen kans onbenut om 2-2 te maken; hij schoot van dichtbij voor leeg doel over. Niet veel later werd het duel beslist en was de wanhoop zichtbaar in de ogen van City-trainer Pep Guardiola. De Spanjaard strandde met zijn ploeg in de afgelopen twee seizoenen ook in de kwartfinales.
Het duel werd geleid door Danny Makkelie. De Nederlandse scheidsrechter raadpleegde bij zowel de 1-0 als de 2-1 de VAR en keurde beide doelpunten goed.
Binnen de lijnen
Bij Lyon werd Depay een kwartier voor tijd gewisseld en Tete kwam toen binnen de lijnen voor Léo Dubois.
In de halve eindstrijd neemt Lyon het op tegen Bayern München, dat vrijdagavond FC Barcelona met 8-2 declasseerde. Het duel tussen Lyon en Bayern wordt woensdag gespeeld. De andere halve finale gaat tussen Paris Saint-Germain en RB Leipzig.
Tweede keer
Voor Lyon is het pas de tweede keer dat het zich bij de laatste vier weet te scharen. In 2010 lukte dat ook en toen was Bayern over twee duels met 4-0 te sterk.
De overwinning van Lyon is een tegenvaller voor Ajax. Als Lyon zou worden uitgeschakeld, dan zou Ajax zeker zijn van rechtstreekse plaatsing voor de poulefase van de Champions League. De Fransen hebben zich namelijk niet via de competitie geplaatst voor de Champions League en als zij het toernooi winnen, verdienen zij alsnog een ticket.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
3 uur geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
18 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
18 uur geleden