Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lyon plaatst zich ten koste van City voor halve eindstrijd CL

Lyon plaatst zich ten koste van City voor halve eindstrijd CL

LISSABON (ANP) - Olympique Lyon heeft zich ten koste van Manchester City verzekerd van een plek in de halve finales van de Champions League. De ploeg van Memphis Depay en Kenny Tete was in Lissabon met 3-1 te sterk voor de Engelse grootmacht.

Moussa Dembélé, die in de ploeg was gekomen voor Depay, maakte in de laatste tien minuten de 2-1 en 3-1 voor de Fransen. Bij de cruciale 2-1 profiteerde hij van een verdedigende fout van Aymeric Laporte, die met een foute pass een aanval van Lyon inluidde. Bij de tweede goal van Dembélé ging keeper Ederson in de fout.

Lyon had halverwege de eerste helft de leiding genomen via Maxwel Cornet, die de bal met links in een leeg doel krulde. Kevin De Bruyne maakte twintig minuten voor tijd met een bekeken schuiver gelijk voor het favoriete City, dat opnieuw niet aan de verwachtingen kan voldoen in Europa.

Uitgelezen kans

Vijf minuten voor tijd liet Raheem Sterling een uitgelezen kans onbenut om 2-2 te maken; hij schoot van dichtbij voor leeg doel over. Niet veel later werd het duel beslist en was de wanhoop zichtbaar in de ogen van City-trainer Pep Guardiola. De Spanjaard strandde met zijn ploeg in de afgelopen twee seizoenen ook in de kwartfinales.

Het duel werd geleid door Danny Makkelie. De Nederlandse scheidsrechter raadpleegde bij zowel de 1-0 als de 2-1 de VAR en keurde beide doelpunten goed.

Binnen de lijnen

Bij Lyon werd Depay een kwartier voor tijd gewisseld en Tete kwam toen binnen de lijnen voor Léo Dubois.

In de halve eindstrijd neemt Lyon het op tegen Bayern München, dat vrijdagavond FC Barcelona met 8-2 declasseerde. Het duel tussen Lyon en Bayern wordt woensdag gespeeld. De andere halve finale gaat tussen Paris Saint-Germain en RB Leipzig.

Tweede keer

Voor Lyon is het pas de tweede keer dat het zich bij de laatste vier weet te scharen. In 2010 lukte dat ook en toen was Bayern over twee duels met 4-0 te sterk.

De overwinning van Lyon is een tegenvaller voor Ajax. Als Lyon zou worden uitgeschakeld, dan zou Ajax zeker zijn van rechtstreekse plaatsing voor de poulefase van de Champions League. De Fransen hebben zich namelijk niet via de competitie geplaatst voor de Champions League en als zij het toernooi winnen, verdienen zij alsnog een ticket.

Meer uit Voetbal

PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

2 uur geleden
België boekt oefenzege in Kroatië in aanloop naar WK voetbal

RIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.

2 uur geleden
Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

4 uur geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

4 uur geleden
Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

5 uur geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

5 uur geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

6 uur geleden