Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lyon gaat met fitte Memphis voor eerste prijs in 8 jaar

Lyon gaat met fitte Memphis voor eerste prijs in 8 jaar

PARIJS (ANP) - Met een fitte Memphis Depay in de ploeg hoopt Olympique Lyon vrijdag voor het eerst sinds 2012 weer eens een prijs te pakken. De ploeg van trainer Rudi Garcia moet dan in de finale van het toernooi om de Coupe de la Ligue wel afrekenen met de Franse kampioen Paris Saint-Germain, dat vorige week al de Coupe de France pakte. "Het is al te lang geleden dat we een prijs hebben gewonnen", zei Garcia een dag voor de finale in het Stade de France. "We gaan vol voor deze kans en willen de beker meenemen naar Lyon."

Depay kan tegen PSG zijn officiële rentree maken, nadat hij op 15 december vorig jaar de voorste kruisband van zijn linkerknie had afgescheurd. Een intensieve en snelle revalidatie volgde. De aanvaller van Oranje wilde op tijd fit zijn voor het EK, dat vanwege de coronacrisis echter met een jaar werd opgeschoven. In de oefenwedstrijden bij Lyon maakte Depay al weer een scherpe indruk. "Memphis heeft hard gewerkt en is er klaar voor", aldus Garcia.

De Coupe de la Ligue is het tweede bekertoernooi in Frankrijk, dat qua status onder de Coupe de France zit. "We weten dat we de underdog zijn, maar ook wij hebben een sterk team", aldus Garcia, die met Lyon in de afgebroken competitie naast Europees voetbal greep. De ploeg van Depay en Kenny Tete speelt volgende week vrijdag de return tegen Juventus in de achtste finales van de Champions League. De Franse club gaat met een voorsprong van 1-0 naar Turijn.

Meer uit Voetbal

Feyenoord rondt komst technisch directeur Rigaux af

ROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.

2 uur geleden
Oud-Ajax-directeur Mislintat ook in Düsseldorf snel ontslagen

DÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.

2 uur geleden
Japanse verdediger Tomiyasu neemt afscheid van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.

4 uur geleden
Messi kampt vlak voor WK met overbelaste hamstring

MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.

5 uur geleden
Blessures kosten topclubs gemiddeld 500.000 euro per maand

AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.

7 uur geleden
Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

15 uur geleden
Colombia met Díaz en Rodríguez naar WK voetbal

BOGOTÁ (ANP/RTR) - ‌Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

16 uur geleden