Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lyon gaat met fitte Memphis voor eerste prijs in 8 jaar

Lyon gaat met fitte Memphis voor eerste prijs in 8 jaar

PARIJS (ANP) - Met een fitte Memphis Depay in de ploeg hoopt Olympique Lyon vrijdag voor het eerst sinds 2012 weer eens een prijs te pakken. De ploeg van trainer Rudi Garcia moet dan in de finale van het toernooi om de Coupe de la Ligue wel afrekenen met de Franse kampioen Paris Saint-Germain, dat vorige week al de Coupe de France pakte. "Het is al te lang geleden dat we een prijs hebben gewonnen", zei Garcia een dag voor de finale in het Stade de France. "We gaan vol voor deze kans en willen de beker meenemen naar Lyon."

Depay kan tegen PSG zijn officiële rentree maken, nadat hij op 15 december vorig jaar de voorste kruisband van zijn linkerknie had afgescheurd. Een intensieve en snelle revalidatie volgde. De aanvaller van Oranje wilde op tijd fit zijn voor het EK, dat vanwege de coronacrisis echter met een jaar werd opgeschoven. In de oefenwedstrijden bij Lyon maakte Depay al weer een scherpe indruk. "Memphis heeft hard gewerkt en is er klaar voor", aldus Garcia.

De Coupe de la Ligue is het tweede bekertoernooi in Frankrijk, dat qua status onder de Coupe de France zit. "We weten dat we de underdog zijn, maar ook wij hebben een sterk team", aldus Garcia, die met Lyon in de afgebroken competitie naast Europees voetbal greep. De ploeg van Depay en Kenny Tete speelt volgende week vrijdag de return tegen Juventus in de achtste finales van de Champions League. De Franse club gaat met een voorsprong van 1-0 naar Turijn.

Meer uit Voetbal

Middenvelder De Roon van Oranje gaat met nummer 3 naar het WK

ZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.

37 minuten geleden
Oranje traint met fitte selectie voor oefenduel met Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.

39 minuten geleden
Southampton wil door met coach Eckert ondanks spionageschandaal

SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.

3 uur geleden
Verdediger Luckassen alsnog met Ghana mee naar WK

CARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.

5 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië verliest van Oostenrijk

WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.

15 uur geleden
Saudische club Al Ettifaq neemt afscheid van Wijnaldum

DAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.

15 uur geleden
Turks voetbalelftal boekt oefenzege op Noord-Macedonië

ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.

16 uur geleden