Lyon gaat met fitte Memphis voor eerste prijs in 8 jaar
PARIJS (ANP) - Met een fitte Memphis Depay in de ploeg hoopt Olympique Lyon vrijdag voor het eerst sinds 2012 weer eens een prijs te pakken. De ploeg van trainer Rudi Garcia moet dan in de finale van het toernooi om de Coupe de la Ligue wel afrekenen met de Franse kampioen Paris Saint-Germain, dat vorige week al de Coupe de France pakte. "Het is al te lang geleden dat we een prijs hebben gewonnen", zei Garcia een dag voor de finale in het Stade de France. "We gaan vol voor deze kans en willen de beker meenemen naar Lyon."
Depay kan tegen PSG zijn officiële rentree maken, nadat hij op 15 december vorig jaar de voorste kruisband van zijn linkerknie had afgescheurd. Een intensieve en snelle revalidatie volgde. De aanvaller van Oranje wilde op tijd fit zijn voor het EK, dat vanwege de coronacrisis echter met een jaar werd opgeschoven. In de oefenwedstrijden bij Lyon maakte Depay al weer een scherpe indruk. "Memphis heeft hard gewerkt en is er klaar voor", aldus Garcia.
De Coupe de la Ligue is het tweede bekertoernooi in Frankrijk, dat qua status onder de Coupe de France zit. "We weten dat we de underdog zijn, maar ook wij hebben een sterk team", aldus Garcia, die met Lyon in de afgebroken competitie naast Europees voetbal greep. De ploeg van Depay en Kenny Tete speelt volgende week vrijdag de return tegen Juventus in de achtste finales van de Champions League. De Franse club gaat met een voorsprong van 1-0 naar Turijn.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
11 uur geleden