
LVNL verwacht vooralsnog weinig hinder van reflectie zonnepanelen
SCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) verwacht de komende tijd nog weinig hinder van reflecterende zonnepanelen op de Zwanenburgbaan. Die baan op Schiphol is vanaf donderdag in de late middag bij zonnig weer niet beschikbaar voor landende vliegtuigen door de weerkaatsing van het zonlicht. Als het zover komt, zal dat eerst echter maar van korte duur zijn. Bovendien spelen er meerdere factoren om de baan wel of niet in gebruik te nemen.
"Allereerst moet de wind uit het zuidzuidwesten komen, omdat vliegtuigen tegen de wind in moeten landen", legt een woordvoerder van LVNL uit. "Daarnaast moet er sprake zijn van een landingspiek: alleen als er veel vliegtuigen landen wordt de Zwanenburgbaan ingezet, anders is alleen de Polderbaan in gebruik." Vooral die landingspiek is volgens de zegsman een belangrijke factor voor het al dan niet in gebruik nemen van de Zwanenburgbaan.
Daarnaast speelt de stand van de zon een rol, die de komende tijd verandert. Dat betekent dat piloten vooralsnog maar heel even last kunnen hebben van de reflectie van de zonnepanelen. "Als vanmiddag de zon doorbreekt en de Zwanenburgbaan is in gebruik, dan zal de baan voor een relatief korte periode niet beschikbaar zijn. Die periode wordt de komende weken langer."
Omleiding
Als alle factoren aanwezig zijn en de Zwanenburgbaan wordt gesloten, dan wordt vliegverkeer omgeleid naar de Oostbaan. Die maatregel geldt vooralsnog tot 29 september of tot het moment dat de zonnepanelen zijn verwijderd. Passagiers hoeven volgens LVNL echter geen rekening te houden met vertraging, omdat de Oostbaan dezelfde hoeveelheid landingsverkeer aankan.
De zonnepanelen liggen direct onder de aanvliegroutes van de Polderbaan en de Zwanenburgbaan. Onlangs bepaalde de rechter dat de eigenaar deze zonnepanelen moet weghalen, omdat deze schittering veroorzaken. Vorige week werd echter bekend dat de panelen slechts tijdelijk verdwijnen en een speciale folie krijgen die reflectie voorkomt. Daarna worden ze teruggeplaatst, waardoor het zonnepark veilig naast de luchthaven kan bestaan.
De reflecterende zonnepanelen leidden eerder dit jaar ook tot hinder voor landende vliegtuigen op de Polderbaan, maar daarvan is inmiddels al een deel verwijderd. "Daar is binnenkort helemaal geen sprake meer van schittering", aldus de LVNL-woordvoerder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Chinese topman van de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft in september de bankvolmachten van belangrijke financieel bestuurders ingetrokken, onder wie financieel topman Stefan Tilger. In plaats daarvan gaf hij financieel onervaren personen, onder wie iemand van buiten Nexperia, de mogelijkheid om namens het bedrijf bankzaken te regelen. Daarnaast liet topbestuurder Zhang Xuezheng de chipmaker waarschijnlijk veel te grote orders plaatsen bij een noodlijdend bedrijf dat ook in zijn handen was. Dat staat in de uitspraak van de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam, die Zhang en zijn bedrijf Wingtech begin oktober aan de kant zette als bestuurder bij Nexperia.
22 minuten geledenPARIJS (ANP) - Air France schort zijn vluchten naar Madagaskar op tot zeker vrijdag vanwege de onrust in het land. Dat heeft de luchtvaartmaatschappij laten weten aan persbureau AFP. Air France maakte eerder bekend tot dinsdag niet naar de Malagassische hoofdstad Antananarivo te vliegen.
38 minuten geledenTOKIO (ANP) - De Japanse bierbrouwer Asahi Group stelt de publicatie van zijn kwartaalcijfers uit na een grote cyberaanval die brouwerijen van het bedrijf stillegde. Door die aanval zijn er ook problemen met toegang tot accountantgerelateerde informatie, waardoor de financiële rapportage vertraging oploopt, aldus Asahi.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Chinese regering heeft Nexperia een exportverbod opgelegd vanuit het Aziatische land, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad. Onlangs greep de Nederlandse regering hard in bij Nexperia, waardoor de Chinese eigenaar Wingtech praktisch de zeggenschap over de Nijmeegse chipfabrikant heeft verloren.
2 uur geledenATHENE (ANP/AFP/AFP) - Griekse werknemers staken dinsdag voor de tweede keer deze maand tegen plannen van de overheid om een optionele 13-urige werkdag in te voeren. Veerboten en treinen in het land vallen door de 24 uursstaking uit en openbare diensten liggen stil. Het openbaar vervoer in Athene rijdt volgens een beperkte dienstregeling.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Ga dinsdag niet met de auto naar Brussel, tenzij het niet anders kan. Die oproep doet overheidsdienst Brussel Mobiliteit op de nationale stakingsdag in België. In België wordt dinsdag landelijk gestaakt tegen het regeringsbeleid. Hierdoor is ongeveer de helft van de aankomende vluchten op Brussels Airport geschrapt. Ook rijden verschillende treinen van de NS niet naar de Belgische hoofdstad.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag omlaag in afwachting van de kwartaalresultaten van grote Amerikaanse banken als JPMorgan Chase, Citigroup en Wells Fargo. Beleggers deden het verder rustig aan na het koersherstel een dag eerder die volgde op de mildere toon van president Donald Trump tegenover China.
3 uur geleden