Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LVMH verkoopt meer luxe tassen en champagne ondanks inflatie

LVMH verkoopt meer luxe tassen en champagne ondanks inflatie

PARIJS (ANP) - De Franse producent van luxegoederen LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) heeft in de eerste helft van dit jaar een flink hogere omzet en winst behaald. Het bedrijf verkocht meer dure handtassen van het merk Louis Vuitton, mode van Christian Dior en champagne van Dom Pérignon, ondanks de hoge inflatie.

De omzet klom in de eerste zes maanden van dit jaar met 28 procent vergeleken met een jaar geleden, tot 36,7 miljard euro. Volgens LVMH was bij alle bedrijfsonderdelen sprake van groei. De onderneming zegt dat met name in Europa, Japan en de Verenigde Staten de verkoop flink toenam. In China had het concern wel last van de coronalockdowns.

De nettowinst lag bijna een kwart hoger dan vorig jaar, op 6,5 miljard euro. Topman Bernard Arnault sprak in een toelichting van een uitstekende start van het jaar en gaf aan vertrouwen te hebben in de tweede jaarhelft. Hij zei wel waakzaam te zijn door de huidige geopolitieke onrust in de wereld en de situatie rond corona.

LVMH is ook het moederbedrijf van horlogemerk Bulgari en van Hennessy-cognac. Het bedrijf is verder actief in de markten voor onder meer parfum, cosmetica en sieraden.

Meer uit Financieel

Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

14 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

17 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

18 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

19 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

19 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

20 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

22 uur geleden