LVMH verkoopt meer luxe tassen en champagne ondanks inflatie
PARIJS (ANP) - De Franse producent van luxegoederen LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) heeft in de eerste helft van dit jaar een flink hogere omzet en winst behaald. Het bedrijf verkocht meer dure handtassen van het merk Louis Vuitton, mode van Christian Dior en champagne van Dom Pérignon, ondanks de hoge inflatie.
De omzet klom in de eerste zes maanden van dit jaar met 28 procent vergeleken met een jaar geleden, tot 36,7 miljard euro. Volgens LVMH was bij alle bedrijfsonderdelen sprake van groei. De onderneming zegt dat met name in Europa, Japan en de Verenigde Staten de verkoop flink toenam. In China had het concern wel last van de coronalockdowns.
De nettowinst lag bijna een kwart hoger dan vorig jaar, op 6,5 miljard euro. Topman Bernard Arnault sprak in een toelichting van een uitstekende start van het jaar en gaf aan vertrouwen te hebben in de tweede jaarhelft. Hij zei wel waakzaam te zijn door de huidige geopolitieke onrust in de wereld en de situatie rond corona.
LVMH is ook het moederbedrijf van horlogemerk Bulgari en van Hennessy-cognac. Het bedrijf is verder actief in de markten voor onder meer parfum, cosmetica en sieraden.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De topmannen van het failliete Carpetright, Gideon Tienkamp en Maikel Hofman, hebben de merkrechten van het oude bedrijf overgekocht. Daarmee zijn ze onder de naam Carpetright IP een nieuwe webshop gestart, zo bevestigt Tienkamp na berichtgeving van vakmedium Wonen360.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Douwe Egberts-moederconcern JDE Peet's is vrijwel volledig in handen gekomen van Keurig Dr Pepper. Dat Amerikaanse drankenconcern kondigde de overname vorig jaar al aan. Nu de koper meer dan 96 procent van de aandelen in bezit heeft, is zeker dat de beursnotering van JDE Peet's in Amsterdam wordt beëindigd. Dit gebeurt later deze maand. De resterende aandeelhouders hebben nog even de tijd om hun stukken aan te bieden.
34 minuten geledenHOOFDDORP (ANP/AFP) - Van de teruggeroepen hybrideauto's van Stellantis vanwege brandgevaar is tot nu toe bij twaalf voertuigen daadwerkelijk brand uitgebroken, heeft het concern bekendgemaakt. Het moederbedrijf van merken als Peugeot, Citroën, Alfa Romeo, Lancia, Jeep, Fiat en Opel riep eerder deze week wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een kans op brand in de motorruimte.
41 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Ryanair-topman Michael O'Leary vreest voor verstoringen bij de leveringen van vliegtuigbrandstof aan Europa vanaf mei als de oorlog in het Midden-Oosten langer gaat duren. Dat heeft hij gezegd in een interview met nieuwszender Sky News. Hij verwacht ook dat de ticketprijzen flink kunnen gaan stijgen door de fors hogere kosten voor kerosine.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marijke Vuik, de huidige voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland, wordt per 1 juli de nieuwe voorzitter van MKB-Nederland. Vuik volgt Jacco Vonhof op, die in juni na bijna acht jaar voorzitterschap afscheid neemt van de ondernemersorganisatie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een Nederlandse stichting voor privacyrechtszaken spant in Denemarken een collectieve rechtszaak aan tegen Meta om de vermeende verslavende werking van sociale media. Volgens de Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) heeft het bedrijf achter Instagram en Facebook kinderen opzettelijk blootgesteld aan verslavende functies en hen onvoldoende beschermd.
1 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn ruim veertig belangrijke energiefaciliteiten in de regio beschadigd geraakt. Dat zei topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Iran heeft aanvallen uitgevoerd op energie-installaties in omringende landen, zoals olieraffinaderijen, productiefaciliteiten voor gas en exportterminals voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Ook zijn er Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten uitgevoerd.
2 uur geleden