Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LVMH-topman: schuld van Brussel als onderhandeling met VS faalt

LVMH-topman: schuld van Brussel als onderhandeling met VS faalt

PARIJS (ANP/RTR) - Als de Verenigde Staten en de Europese Unie geen oplossing weten te vinden voor de handelstarieven, ligt de schuld bij Brussel. Dat zegt Bernard Arnault, topman van het Franse luxeconcern LVMH.

"Als Europa er niet in slaagt om op intelligente wijze te onderhandelen, zullen daar gevolgen aan vastzitten voor veel bedrijven. Als de handelsgesprekken niet tot een bevredigende uitkomst leiden, is dat de fout van Brussel", stelt de bestuursvoorzitter van 's werelds grootste luxeconcern met merken als Louis Vuitton, Christian Dior en Moët & Chandon.

Tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering benadrukte de miljardair dat vrijhandel met de VS en wederzijds vertrouwen in handel hersteld moeten worden. LVMH behaalt ongeveer een kwart van zijn inkomsten uit de VS. Arnault prees eerder dit jaar de Amerikaanse president Donald Trump tijdens zijn inauguratie voor het stimuleren van economische groei en ondernemerschap.

Meer uit Financieel

Druk op autoconcerns groeit door chiptekorten en importheffingen

DEN HAAG (ANP/RTR) - De druk op autofabrikanten neemt toe. Bij Nissan leidt een tekort aan chips tot productiebeperkingen, terwijl BMW en Toyota lagere winstmarges rapporteren door internationale handelsmaatregelen en felle concurrentie.

8 minuten geleden
Ahold Delhaize flink hoger op Damrak na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize was woensdag een stijger in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en webwinkel bol kwam met kwartaalresultaten die goed werden ontvangen door beleggers. Het aandeel ging kort na opening meer dan 2 procent omhoog.

54 minuten geleden
Farmaceut Novo Nordisk verlaagt omzetverwachting om concurrentie

KOPENHAGEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Novo Nordisk heeft woensdag voor de vierde keer zijn omzetverwachting voor dit jaar verlaagd. De Deense farmaceut denkt dat zijn middelen tegen diabetes en obesitas minder goed verkopen dan voorzien. Novo Nordisk kampt met groeiende concurrentie van zijn populaire diabetesmedicijn Ozempic en afslankmedicijn Wegovy.

1 uur geleden
Overname Roemeense Profi stuwt omzetgroei Ahold Delhaize

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft iets meer omzet behaald in het afgelopen kwartaal. De groei werd vooral gedreven door de eerdere overname van de Roemeense supermarktketen Profi. Ook de onlineverkopen van boodschappen droegen bij aan de groei.

1 uur geleden
Brussels Airport open na sluitingen om drones, schrapt vluchten

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De vluchten op Brussels Airport worden woensdagochtend weer hervat. De luchthaven sloot dinsdagavond twee keer omdat drones in de omgeving waren gesignaleerd. Wel zijn veertig vluchten geschrapt.

2 uur geleden
Softwarebedrijf Bird wil chatdienstverlener CM.com overnemen

AMSTERDAM (ANP) - De leverancier van onder meer chat- en betalingsdiensten CM.com heeft een overnamebod ontvangen van het Amsterdamse softwarebedrijf Bird met een totale waarde van 165,8 miljoen euro in contanten. Dat bod ligt 20 procent hoger dan de slotkoers van CM.com op de aandelenbeurs in Amsterdam dinsdag.

2 uur geleden
Verliezen op Wall Street na zorgen over waardering AI

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. De zorgen dat de beurzen en vooral de grote techbedrijven te hard in waarde zijn gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), laaiden weer op. Ook zijn beleggers bezorgd over de hoge uitgaven door bedrijven aan AI.

11 uur geleden