Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LVMH blaast overname Amerikaanse juweliersketen Tiffany af

LVMH blaast overname Amerikaanse juweliersketen Tiffany af

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH) blaast de voorgenomen overname van de Amerikaanse juweliersketen Tiffany ter waarde van meer dan 16 miljard dollar af. LVMH wijst daarbij op vertragingen bij het overnameproces dat in november afgerond zou moeten worden. Tiffany zet nu juridische stappen tegen LVMH.

De overname werd in november vorig jaar aangekondigd en was al goedgekeurd door de aandeelhouders van Tiffany. LVMH was lange tijd op zoek naar mogelijkheden om uit te breiden op de Amerikaanse markt en de overname van Tiffany zou daar veel bij helpen. Het luxeconcern is in handen van oprichter en topman Bernard Arnault en bezit onder meer merken als Dior, Louis Vuitton en Sephora.

Maar de afgelopen tijd waren er steeds meer twijfels of de overname daadwerkelijk door zou gaan, mede door zorgen bij LVMH over de verslechterde marktomstandigheden in de Verenigde Staten door de coronacrisis. Daardoor zou LVMH de oorspronkelijke prijs te hoog vinden.

LVMH zegt dat de Franse overheid had gevraagd de overnamedeal uit te stellen vanwege mogelijke Amerikaanse importheffingen op Franse goederen. Daardoor kan de deadline voor afronding niet worden gehaald, aldus LVMH. Tiffany zou LVMH ervan verdenken bewust het overnameproces te hebben vertraagd om zo een lagere prijs af te kunnen dwingen. De juweliersketen wil nu bij een Amerikaanse rechtbank afdwingen dat de overname alsnog doorgaat.

Tiffany werd in 1837 opgericht door juwelier Charles Lewis Tiffany. De bekendste winkel van de onderneming is het ultrachique filiaal op Fifth Avenue in New York.

Meer uit Financieel

Meerdere cruiseschepen uit Perzische Golf gevaren

HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.

6 uur geleden
Volgende ECB-vergadering komt mogelijk te vroeg voor rentestap

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.

7 uur geleden
IEA wil nieuwe oliepijpleiding van Irak naar Middellandse Zee

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.

8 uur geleden
Ook in Tsjechië en Slowakije babyvoeding met rattengif gevonden

WENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.

8 uur geleden
BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

10 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

13 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

13 uur geleden