
Luxor Theater moet 20 medewerkers ontslaan
ROTTERDAM (ANP) - Het Luxor Theater in Rotterdam moet vanwege de coronacrisis ongeveer twintig mensen ontslaan. In totaal werken er 58 mensen bij het theater. Door de crisis kan het theater nu maar maximaal twee keer 400 bezoekers per dag ontvangen in plaats van zo'n 900 in het oude en 1.500 in het nieuwe Luxor Theater.
"Ik heb geen woorden voor wat ons nu overkomt. We hebben met zijn allen zo hard geknokt om dit te voorkomen. Maar het bleek gaandeweg een kansloze strijd", schrijft directeur Marc van Kaam in een verklaring. "Het doet mij pijn om afscheid te nemen van trouwe en goede medewerkers. We hebben steeds de hoop gehad dat de crisis van kortere duur zou zijn."
Het theater heeft de afgelopen maanden wel gebruik kunnen maken van NOW-regelingen en andere noodfondsen. Dat mocht echter niet baten.
Met werknemers die moeten vertrekken wordt gekeken naar eventuele omscholing of begeleiding naar nieuw werk.
Volgens een verklaring van het theater is het niet realistisch om de twee theaters in de nabije toekomst weer open te stellen. "Naar het zich nu laat aanzien, duurt het nog maanden voordat we weer volle zalen kunnen verwachten; los van de vraag of er dan nog genoeg voorstellingen zijn", vervolgt Van Kaam. "Helaas is de enige manier om te overleven, nu reorganiseren."
Meer uit Binnenland
VAL BUËCH-MÉOUGE (ANP/AFP) - Een ongeluk met een deltavlieger in de Franse Alpen heeft een Nederlander van 65 jaar het leven gekost. De man deed met zijn deltavlieger mee aan een wedstrijd waarbij de deelnemers afdaalden van de berg Chabre.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De politie heeft tientallen tips binnengekregen over het zedenmisdrijf in het bos bij Zeist, bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van RTV Utrecht. Daar werd vrijdag een vrouw slachtoffer van ernstig seksueel geweld. Alle tips worden onderzocht, aldus de woordvoerster.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het landelijk dekenberaad hebben zich "enkele strafrechtadvocaten" gemeld die de verdediging van topcrimineel Ridouan Taghi op zich willen nemen. Dat bevestigt een woordvoerder van de toezichthouder na berichtgeving in Het Financieele Dagblad.
8 uur geledenMAARN (ANP) - In Maarn (Utrecht) hebben enkele tientallen mensen gedemonstreerd voor het welzijn van wolf GW3237m, ook wel wolf Bram genoemd. Vorige maand bepaalde een rechter dat deze wolf mag worden afgeschoten, nadat hij in mei tot twee keer toe een wandelaarster in haar been had gebeten.
12 uur geledenDROUWENERMOND (ANP) - StukTV heeft excuses aangeboden voor het ongeluk zaterdagavond op festival Boerenrock. Een bezoeker raakte lichtgewond toen een confettikanon ontplofte tijdens het optreden van de mannen van StukTV.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met een ceremoniële handeling is de poppenkast op de Dam, met Jan Klaassen en Katrijn, zondag officieel bestempeld tot Nederlands Cultureel Erfgoed. De Amsterdamse erfgoedwethouder Alexander Scholtes overhandigde de bijbehorende oorkonde aan drie generaties poppenkastspelers van de Dam: de vroegere speler Wim Kerkhove, de huidige speler Egon Adel en de toekomstige speler Jimi de Jongh.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland levert op verzoek van Spanje twee helikopters om te helpen bij de bestrijding van de natuurbranden. De inzet met zestig Nederlandse militairen begint naar verwachting dinsdag en duurt volgens planning tot 1 september.
15 uur geleden