Luxemburgse Schreiber wint veldrit Hulst voor Brand en Pieterse
HULST (ANP) - Wielrenster Marie Schreiber heeft de wereldbekercross in Hulst op haar naam geschreven. Het is de eerste overwinning in de wereldbeker voor de 21-jarige Luxemburgse, die ook leidster in het klassement onder 23 jaar is. Lucinda Brand eindigde als tweede, Puck Pieterse, de winnares van de afgelopen twee edities, werd derde.
Brand blijft de leidster in de wereldbeker. Ze heeft 130 punten. Schreiber heeft er 105. Fem van Empel, die door een knieblessure afwezig is in Hulst, heeft 89 punten.
Het is voor het eerst sinds de zege van Zoe Bäckstedt in Besançon in januari 2023 dat een Nederlandse wielrenster niet wint.
Ongeloof
Schreiber nam al meteen na de start een voorsprong. De Britse Zoe Bäckstedt en de Hongaarse Kata Vas leidden de achtervolging, waar Lucinda Brand en Ceylin del Carmen Alvarado van ver moesten komen. Brand vocht zich terug, Alvarado bleef hangen en eindigde als achtste. Schreiber had met het ingaan van de laatste ronde nog 16 seconden voorsprong op Brand en hield die vast.
"Ik kan het nog niet geloven", zei Schreiber in het flashinterview. "Ik had een goede start, maar verwachtte dat ze terug zouden komen. Met nog twee ronden te gaan realiseerde ik me dat ik wel eens kon gaan winnen."
Brand tweede
Schreiber was dolgelukkig met haar eerste wereldbekerzege. "Ik had van start tot finish de leiding, dat is best een vet gevoel. Ik ben trots dat ik kalm ben gebleven", aldus de Luxemburgse, die zei dat ze een zware week had gehad omdat haar hond was overleden.
Brand was blij met haar tweede plaats. "Ik maakte te veel kleine foutjes om echt tijd terug te kunnen pakken en wist dat Marie op dit rondje goed uit de voeten kan."
Pieterse: Schreiber heel sterk
Pieterse noemde de overwinning van Schreiber knap. "We weten dat Marie altijd snel start en vaak valt ze in de tweede helft van de wedstrijd terug. Nu kon ze het volhouden, ze was vandaag heel sterk."
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.
7 uur geledenDEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.
10 uur geledenWENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.
15 uur geledenTAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.
20 uur geledenWENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).
1 dag geleden