Luxemburgers mogen wiet gaan telen en thuis oproken
LUXEMBURG (ANP) - Luxemburgers mogen binnenkort vier wietplanten per huishouden telen en thuis oproken, schrijft de krant Luxemburger Wort. De regering ziet af van de oorspronkelijk geplande volledige legalisering van cannabis: bezit en gebruik in het openbaar blijft verboden. De plannen maken deel uit van een serie maatregelen die de drugscriminaliteit moeten terugdringen.
De maximale boete voor bezit van minder dan 3 gram van de softdrug gaat omlaag van 5000 euro naar 500 euro. Bovendien volgt geen aantekening in het strafregister. Wie wordt gepakt met meer dan 3 gram bij zich kan strafrechtelijk worden vervolgd, aldus minister van Justitie Sam Tanson.
De politie krijgt meer mogelijkheden drugsdealers aan te pakken, zoals het verwijderen van mensen die de ingang van wooncomplexen blokkeren. Dat zouden vaak drugsdealers of -gebruikers zijn. Tegen 2023 moeten zeshonderd nieuwe agenten zijn aangenomen. Ook zijn er plannen voor de aanschaf van bodycams voor agenten. Er lopen in de hoofdstad al proeven met videobewaking.
Verder wordt meer werk gemaakt van therapie, opvang en gebruikersruimten voor drugsverslaafden. Ten slotte gaan scholen meer doen aan drugspreventie.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft diverse ballistische raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein, meldt het Amerikaanse leger. Volgens het centrale commando in de regio, CENTCOM, raakten geen van de raketten doel. Drie raketten zouden zijn onderschept door Amerikaanse en Bahreinse strijdkrachten, twee andere raketten kwamen te kort of braken onderweg uiteen, aldus CENTCOM.
1 uur geledenBEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
12 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
13 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
14 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
14 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
14 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
15 uur geleden