Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luxemburgers mogen wiet gaan telen en thuis oproken

Luxemburgers mogen wiet gaan telen en thuis oproken

LUXEMBURG (ANP) - Luxemburgers mogen binnenkort vier wietplanten per huishouden telen en thuis oproken, schrijft de krant Luxemburger Wort. De regering ziet af van de oorspronkelijk geplande volledige legalisering van cannabis: bezit en gebruik in het openbaar blijft verboden. De plannen maken deel uit van een serie maatregelen die de drugscriminaliteit moeten terugdringen.

De maximale boete voor bezit van minder dan 3 gram van de softdrug gaat omlaag van 5000 euro naar 500 euro. Bovendien volgt geen aantekening in het strafregister. Wie wordt gepakt met meer dan 3 gram bij zich kan strafrechtelijk worden vervolgd, aldus minister van Justitie Sam Tanson.

De politie krijgt meer mogelijkheden drugsdealers aan te pakken, zoals het verwijderen van mensen die de ingang van wooncomplexen blokkeren. Dat zouden vaak drugsdealers of -gebruikers zijn. Tegen 2023 moeten zeshonderd nieuwe agenten zijn aangenomen. Ook zijn er plannen voor de aanschaf van bodycams voor agenten. Er lopen in de hoofdstad al proeven met videobewaking.

Verder wordt meer werk gemaakt van therapie, opvang en gebruikersruimten voor drugsverslaafden. Ten slotte gaan scholen meer doen aan drugspreventie.

Meer uit Buitenland

Hoekstra: we wilden meer, maar akkoord is stap in juiste richting

BELÉM (ANP) - De Europese Unie ziet in de afspraken die landen op de klimaattop in Belém hebben gemaakt "een stap in de juiste richting", zegt Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat). "We gaan niet verbergen dat we graag meer ambitie hadden gezien, want dat is mogelijk en noodzakelijk", verzuchtte hij nadat de Europese delegatie schoorvoetend akkoord was gegaan met de voorstellen van de Braziliaanse voorzitter.

17 minuten geleden
Europa ook bij overleg Oekraïne en VS zondag in Genève

BRUSSEL (ANP/RTR) - Vertegenwoordigers van Frankrijk, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en de EU zijn ook aanwezig bij overleg tussen Oekraïne en de VS zondag in Genève om een einde te maken aan de oorlog met Rusland, melden functionarissen. Ze gaan het 28-puntenplan van de VS bespreken.

19 minuten geleden
Doden gemeld na Israëlische aanval op auto in Gaza-Stad

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op een auto in Gaza-Stad zijn minstens vier mensen omgekomen, melden lokale gezondheidsautoriteiten in de Gazastrook. Meerdere anderen raakten gewond.

38 minuten geleden
Leiders op G20-top over vredesplan: basis, meer werk is nodig

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - Leiders die rond de G20-top hebben gesproken over het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne, zien "een basis waar verder aan moet worden gewerkt". Bij het overleg in Zuid-Afrika waren onder anderen de EU-top en Europese leiders, onder wie premier Dick Schoof, aanwezig.

40 minuten geleden
Klimaattop beweegt richting akkoord, EU accepteert voorstellen

BELÉM (ANP) - De klimaattop in Brazilië beweegt richting een akkoord, al staan daar naar verwachting geen heel harde afspraken in. De EU is niet enthousiast en mist vooral ambities bij het verminderen van de uitstoot van broeikasgassen, maar zal de teksten volgens meerdere ingewijden ook niet blokkeren.

1 uur geleden
Oekraïne en VS gaan in Zwitserland praten over beëindigen oorlog

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne en de Verenigde Staten gaan de komende dagen in Zwitserland praten over manieren om de oorlog met Rusland in Oekraïne te beëindigen, zegt een Oekraïense onderhandelaar. Aanleiding is het 28-puntenplan van de Verenigde Staten, dat grote concessies van Kyiv vraagt.

3 uur geleden
Zuid-Afrika benadrukt belang samenwerking bij start G20-top

JOHANNESBURG (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft bij de opening van de G20-top het belang van samenwerking benadrukt. De bijeenkomst in Johannesburg wordt overschaduwd door de afwezigheid van de Verenigde Staten en het controversiële Amerikaanse plan voor vrede in Oekraïne.

3 uur geleden