Luxemburgers mogen wiet gaan telen en thuis oproken
LUXEMBURG (ANP) - Luxemburgers mogen binnenkort vier wietplanten per huishouden telen en thuis oproken, schrijft de krant Luxemburger Wort. De regering ziet af van de oorspronkelijk geplande volledige legalisering van cannabis: bezit en gebruik in het openbaar blijft verboden. De plannen maken deel uit van een serie maatregelen die de drugscriminaliteit moeten terugdringen.
De maximale boete voor bezit van minder dan 3 gram van de softdrug gaat omlaag van 5000 euro naar 500 euro. Bovendien volgt geen aantekening in het strafregister. Wie wordt gepakt met meer dan 3 gram bij zich kan strafrechtelijk worden vervolgd, aldus minister van Justitie Sam Tanson.
De politie krijgt meer mogelijkheden drugsdealers aan te pakken, zoals het verwijderen van mensen die de ingang van wooncomplexen blokkeren. Dat zouden vaak drugsdealers of -gebruikers zijn. Tegen 2023 moeten zeshonderd nieuwe agenten zijn aangenomen. Ook zijn er plannen voor de aanschaf van bodycams voor agenten. Er lopen in de hoofdstad al proeven met videobewaking.
Verder wordt meer werk gemaakt van therapie, opvang en gebruikersruimten voor drugsverslaafden. Ten slotte gaan scholen meer doen aan drugspreventie.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.
22 minuten geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
3 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
4 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt de aanvallen op X.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
20 uur geleden