Luxeconcern LVMH verkoopt merk Marc Jacobs aan eigenaar G-Star
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.
Financiële details over de verkoop werden niet openbaar gemaakt. Jacobs, de oprichter van het merk, blijft aan als creatief directeur van het luxelabel dat bekendstaat om zijn tassen en andere accessoires.
LVMH heeft sinds 1997 een meerderheidsbelang in Marc Jacobs. Het is relatief zeldzaam dat LVMH zijn merken verkoopt. Financieel topvrouw Cécile Cabanis zei vorig jaar wel dat het bedrijf niet vasthoudt aan labels "als we geloven dat ze geen goede aanvulling zijn of wij niet de juiste operator zijn". Door het afstoten van Marc Jacobs kan het Franse luxeconcern zich meer richten op zijn duurdere aanbod, zoals Louis Vuitton, Christian Dior en Loewe.
WHP Global is ook de eigenaar van modemerk Rag & Bone en sportkledingmerk Lotto.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. De winst nam met meer dan een derde toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een flink verlies geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse vliegtuigbouwer, die dinsdag met kwartaalresultaten kwam, verlaagde zijn leveringsdoelstelling voor dit jaar. Boeing zei meer tijd nodig te hebben om hogere productiesnelheden te kunnen realiseren.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.
8 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".
10 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.
11 uur geleden