Luxebedrijf LVMH veert op na coronacrisis
PARIJS (ANP) - Het Franse luxebedrijf LVMH, bekend van onder meer de modemerken Louis Vuitton en Dior, heeft in het eerste halfjaar van 2021 weer goede verkoopcijfers behaald.
LVMH meldt dat de nettowinst in het eerste halfjaar is gestegen naar ruim 5 miljard euro, het tienvoudige van een jaar daarvoor in dezelfde periode. Het is zelfs een stijging van ruim 60 procent in vergelijking met het eerste halfjaar van 2019. "Dit eerste halfjaar laat een terugkeer zien van sterke groei na het verstoorde jaar 2020", laat het bedrijf in een verklaring weten.
Volgens topman Bernard Arnault profiteert LVMH nu van de innovaties en investeringen die doorgingen ondanks de internationale crisis. "Met het herstel van de internationale economie, geloof ik dat LVMH een uitstekend uitgangspunt heeft om door te groeien in de luxe-industrie."
Meer uit Financieel
NECKARSULM (ANP) - De grote Duitse supermarktketen Kaufland heeft de Nederlandse markt betreden als onlinemarktplaats. Daarmee concurreert Kaufland hier niet met bijvoorbeeld Albert Heijn of Jumbo, maar eerder met bol en Amazon.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is de Nederlandse opkoper van bitcoins AMBTS niet gelukt om via de rechter af te dwingen dat het bedrijf toch naar de beurs kan. Het bedrijf wilde via een beursnotering in Amsterdam institutionele beleggers nieuwe financiële instrumenten bieden om te investeren in de cryptomunt. Maar de Autoriteit Financiële Markten (AFM) en AMBTS zijn het oneens over de vorm van het bedrijf, waardoor het prospectus voor de beursgang eerder niet werd goedgekeurd door de toezichthouder.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen overweegt een verkoop van de Italiaanse motorfietsenbouwer Ducati. Het bekende merk maakt nu nog deel uit van Audi, dat weer een dochterbedrijf van Volkswagen is. Audi-topman Gernot Döllner zegt tegen persbureau Bloomberg dat een verkoop wordt bekeken.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Dat de Belgische radicaal-rechtse partij Vlaams Belang gebruik heeft gemaakt van de IKEA-naam en logo's voor de presentatie van een asielplan, kan schadelijk zijn voor het merk IKEA. Dat concludeert het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag in een uitspraak.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt met een handelsverbod op goederen die zijn geproduceerd in Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Dit heeft een minister uit de regering van premier Andy Burnham bevestigd in Britse media.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese smartphonefabrikanten Huawei en Xiaomi hebben nieuwe opvouwbare telefoons aangekondigd, in aanloop naar een Apple-evenement op woensdag. De iPhone-maker onthult daar naar verwachting zijn langverwachte, eerste vouwbare smartphone.
3 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst in langere tijd is een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar door de Straat van Hormuz gevaren. De tanker Al Marrouna was dinsdagochtend in de Golf van Oman en is op weg naar de haven Port Qasim in Pakistan, aldus persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens.
3 uur geleden