Luwte van instroom asielzoekers houdt nog aan
DEN HAAG (ANP) - Het aantal asielaanvragen ligt opnieuw wat lager dan vorig jaar. Voor de vijfde week op rij is de instroom gedaald vergeleken met dezelfde week een jaar eerder. Daarmee houdt de relatief rustige periode aan. De wekelijkse cijfers van het ministerie van Justitie en Veiligheid geven daar geen verklaring voor.
Vorige week werden afgerond zevenhonderd asielaanvragen geregistreerd. In dezelfde week vorig jaar waren er zo'n negenhonderd aanvragen. Dat de instroom vijf weken achterelkaar lager ligt dan een jaar eerder, is sinds september vorig jaar niet voorgekomen.
De totale instroom is nog wel hoger dan vorig jaar, maar het verschil wordt kleiner. Sinds het begin van het jaar zijn er ongeveer 23.500 asielaanvragen genoteerd. Vorig jaar stond de teller na 26 van de 52 weken op bijna 21.000 aanvragen.
Familielid
In de tweede helft van vorig jaar volgde een piek. Het totale aantal aanvragen over heel 2023 kwam daardoor uit op zo'n 50.000 aanvragen. Die piek zette zich in het begin van dit jaar door, tot in april.
De cijfers van het ministerie zijn elke week afgerond op honderdtallen. Het exacte aantal asielaanvragen is daardoor niet bekend. Bovendien gaat het niet alleen om nieuwe aanvragen, maar bijvoorbeeld ook om nareizigers. Zij mogen naar Nederland komen om zich aan te sluiten bij een familielid dat asiel heeft gekregen. Ook mensen die opnieuw asiel aanvragen, zijn meegenomen in de cijfers.
Meer uit Binnenland
VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
1 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
8 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
11 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
11 uur geleden