Luwte van instroom asielzoekers houdt nog aan
DEN HAAG (ANP) - Het aantal asielaanvragen ligt opnieuw wat lager dan vorig jaar. Voor de vijfde week op rij is de instroom gedaald vergeleken met dezelfde week een jaar eerder. Daarmee houdt de relatief rustige periode aan. De wekelijkse cijfers van het ministerie van Justitie en Veiligheid geven daar geen verklaring voor.
Vorige week werden afgerond zevenhonderd asielaanvragen geregistreerd. In dezelfde week vorig jaar waren er zo'n negenhonderd aanvragen. Dat de instroom vijf weken achterelkaar lager ligt dan een jaar eerder, is sinds september vorig jaar niet voorgekomen.
De totale instroom is nog wel hoger dan vorig jaar, maar het verschil wordt kleiner. Sinds het begin van het jaar zijn er ongeveer 23.500 asielaanvragen genoteerd. Vorig jaar stond de teller na 26 van de 52 weken op bijna 21.000 aanvragen.
Familielid
In de tweede helft van vorig jaar volgde een piek. Het totale aantal aanvragen over heel 2023 kwam daardoor uit op zo'n 50.000 aanvragen. Die piek zette zich in het begin van dit jaar door, tot in april.
De cijfers van het ministerie zijn elke week afgerond op honderdtallen. Het exacte aantal asielaanvragen is daardoor niet bekend. Bovendien gaat het niet alleen om nieuwe aanvragen, maar bijvoorbeeld ook om nareizigers. Zij mogen naar Nederland komen om zich aan te sluiten bij een familielid dat asiel heeft gekregen. Ook mensen die opnieuw asiel aanvragen, zijn meegenomen in de cijfers.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na de herdenking van de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag zei burgemeester Jan van Zanen dat hij maatwerk blijft leveren aan alle getroffenen van de aanslag. "Wij laten niemand los, totdat die op eigen benen kan staan." Van Zanen zegt geen "generieke maatregelen" te willen inzetten.
1 uur geledenVOLKEL (ANP) - Een drone is de reden dat de Koninklijke Luchtmacht zondagochtend twee gevechtsvliegtuigen heeft laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel. De drone heeft het luchtruim weer verlaten en vormde geen directe dreiging, meldt het ministerie van Defensie. De F-35's zijn weer teruggekeerd naar de vliegbasis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Adventkerk in Den Haag is zondagmiddag een openbare herdenkingsbijeenkomst voor de dodelijke explosie aan de Tarwekamp in de wijk Mariahoeve gehouden. "Vandaag is een emotioneel moment, en voor al die emotie is ruimte", sprak de ceremoniemeester de honderden aanwezigen toe.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de twee jonge vrouwen die afgelopen donderdag overleden na een ongeval op de Haagse Bezuidenhoutseweg, noemt het "onbeschrijflijk oneerlijk en niet te bevatten dat zij er ineens niet meer zijn". De vrouwen "zijn op een tragische manier overleden op een dag die feestelijk had moeten zijn", schrijven zij in een verklaring van de organisatie Namens de Familie.
6 uur geledenVOLKEL (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht heeft twee gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel.
6 uur geledenVUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
1 dag geleden