Luuk de Jong: van Bosnië horen we te winnen
ZENICA (ANP) - Luuk de Jong kreeg vanwege een schorsing van Memphis Depay zondag eindelijk zijn kans als basisspeler van Oranje. De spits moest lange tijd toezien dat Nederland machteloos was tegen Bosnië en Herzegovina. Het bleef 0-0.
De Jong was in de eerste helft de speler met de minste balcontacten bij Oranje. De buitenspelers wisten hem met voorzetten niet te vinden. "De eerste helft waren wij nog een beetje zoekende. Zij speelden heel compact. We hebben weinig kansen gekregen", zag De Jong.
"De tweede helft was een stuk beter. Alleen moet je jezelf wel belonen. Steven Berghuis viel goed in. Hij was met zijn linkerbeen gevaarlijk. Hij weet hoe hij de ruimtes moet bespelen. Toen kwam het een beetje los, raakten zij vermoeid en kregen we kansen. Dan moet je ze ook maken. Van een ploeg als Bosnië horen we te winnen."
Meer uit Voetbal
SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
2 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.
7 uur geleden