Luuk de Jong: van Bosnië horen we te winnen
ZENICA (ANP) - Luuk de Jong kreeg vanwege een schorsing van Memphis Depay zondag eindelijk zijn kans als basisspeler van Oranje. De spits moest lange tijd toezien dat Nederland machteloos was tegen Bosnië en Herzegovina. Het bleef 0-0.
De Jong was in de eerste helft de speler met de minste balcontacten bij Oranje. De buitenspelers wisten hem met voorzetten niet te vinden. "De eerste helft waren wij nog een beetje zoekende. Zij speelden heel compact. We hebben weinig kansen gekregen", zag De Jong.
"De tweede helft was een stuk beter. Alleen moet je jezelf wel belonen. Steven Berghuis viel goed in. Hij was met zijn linkerbeen gevaarlijk. Hij weet hoe hij de ruimtes moet bespelen. Toen kwam het een beetje los, raakten zij vermoeid en kregen we kansen. Dan moet je ze ook maken. Van een ploeg als Bosnië horen we te winnen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
9 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
11 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
14 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.
14 uur geledenBREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.
15 uur geleden