Luuk de Jong traint na medische keuring voor het eerst bij Barça
BARCELONA (ANP) - Luuk de Jong mag zich nu ook officieel speler van FC Barcelona noemen. De 31-jarige spits doorliep maandag zonder problemen de medische keuring en traint later op de dag voor het eerst mee met de selectie van trainer Ronald Koeman. Barcelona nam De Jong vorige week vlak voor het sluiten van de transferperiode op huurbasis over van Sevilla.
"Geweldig om voor een club als Barcelona te gaan spelen", zei de oud-speler van onder meer De Graafschap, FC Twente en PSV in het Spaans. "Hopelijk kan ik eraan bijdragen dat we met dit geweldige team prijzen gaan winnen. Ik ben een speler met specifieke kwaliteiten. Ik ben met mijn lengte sterk bij spelhervattingen. Ik weet dat ik niet iedere wedstrijd in de basis zal staan, maar Koeman weet dat hij op me kan rekenen als de wedstrijd op slot zit. Ik kan dan in aanvallend opzicht nieuwe opties creëren."
De Jong gaat bij Barcelona spelen met het rugnummer 17. Met Frenkie de Jong en Memphis Depay treft hij in de selectie van Koeman twee mede-internationals van Oranje. Frenkie de Jong en Depay keren in de loop van deze week terug in Spanje, na de interlandperiode met het Nederlands elftal. "Ik kijk er naar uit om met ze te gaan spelen", aldus Luuk de Jong, die geen oproep had gekregen van de nieuwe bondscoach Louis van Gaal.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
5 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
7 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
7 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
9 uur geleden