Luuk de Jong traint na medische keuring voor het eerst bij Barça
BARCELONA (ANP) - Luuk de Jong mag zich nu ook officieel speler van FC Barcelona noemen. De 31-jarige spits doorliep maandag zonder problemen de medische keuring en traint later op de dag voor het eerst mee met de selectie van trainer Ronald Koeman. Barcelona nam De Jong vorige week vlak voor het sluiten van de transferperiode op huurbasis over van Sevilla.
"Geweldig om voor een club als Barcelona te gaan spelen", zei de oud-speler van onder meer De Graafschap, FC Twente en PSV in het Spaans. "Hopelijk kan ik eraan bijdragen dat we met dit geweldige team prijzen gaan winnen. Ik ben een speler met specifieke kwaliteiten. Ik ben met mijn lengte sterk bij spelhervattingen. Ik weet dat ik niet iedere wedstrijd in de basis zal staan, maar Koeman weet dat hij op me kan rekenen als de wedstrijd op slot zit. Ik kan dan in aanvallend opzicht nieuwe opties creëren."
De Jong gaat bij Barcelona spelen met het rugnummer 17. Met Frenkie de Jong en Memphis Depay treft hij in de selectie van Koeman twee mede-internationals van Oranje. Frenkie de Jong en Depay keren in de loop van deze week terug in Spanje, na de interlandperiode met het Nederlands elftal. "Ik kijk er naar uit om met ze te gaan spelen", aldus Luuk de Jong, die geen oproep had gekregen van de nieuwe bondscoach Louis van Gaal.
Meer uit Voetbal
ESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.
52 minuten geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
12 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
13 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
15 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
15 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.
15 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.
16 uur geleden