Luuk de Jong traint na medische keuring voor het eerst bij Barça
BARCELONA (ANP) - Luuk de Jong mag zich nu ook officieel speler van FC Barcelona noemen. De 31-jarige spits doorliep maandag zonder problemen de medische keuring en traint later op de dag voor het eerst mee met de selectie van trainer Ronald Koeman. Barcelona nam De Jong vorige week vlak voor het sluiten van de transferperiode op huurbasis over van Sevilla.
"Geweldig om voor een club als Barcelona te gaan spelen", zei de oud-speler van onder meer De Graafschap, FC Twente en PSV in het Spaans. "Hopelijk kan ik eraan bijdragen dat we met dit geweldige team prijzen gaan winnen. Ik ben een speler met specifieke kwaliteiten. Ik ben met mijn lengte sterk bij spelhervattingen. Ik weet dat ik niet iedere wedstrijd in de basis zal staan, maar Koeman weet dat hij op me kan rekenen als de wedstrijd op slot zit. Ik kan dan in aanvallend opzicht nieuwe opties creëren."
De Jong gaat bij Barcelona spelen met het rugnummer 17. Met Frenkie de Jong en Memphis Depay treft hij in de selectie van Koeman twee mede-internationals van Oranje. Frenkie de Jong en Depay keren in de loop van deze week terug in Spanje, na de interlandperiode met het Nederlands elftal. "Ik kijk er naar uit om met ze te gaan spelen", aldus Luuk de Jong, die geen oproep had gekregen van de nieuwe bondscoach Louis van Gaal.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AS Roma heeft de aansluiting gehouden bij de top 3 in de Serie A. De club uit Rome won met 1-0 van Como door een treffer van Wesley Franca.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met Aaron Bouwman overeenstemming bereikt over een contractverlenging. De Amsterdammers hebben de 18-jarige verdediger vastgelegd tot en met 30 juni 2030. Het vorige contract van Bouwman liep tot medio 2027.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Sergio Reguilón wordt ploeggenoot van Lionel Messi bij Inter Miami. De linksback is volgens zijn nieuwe Amerikaanse club een tweejarig contract overeengekomen. Hij is de opvolger van Jordi Alba, die zijn loopbaan heeft beëindigd.
10 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Sven Mislintat is gepresenteerd als nieuwe sportief directeur van Fortuna Düsseldorf. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet de Duitse club behoeden voor degradatie uit de Tweede Bundesliga.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.
11 uur geledenGENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.
13 uur geleden