Luuk de Jong traint na medische keuring voor het eerst bij Barça
BARCELONA (ANP) - Luuk de Jong mag zich nu ook officieel speler van FC Barcelona noemen. De 31-jarige spits doorliep maandag zonder problemen de medische keuring en traint later op de dag voor het eerst mee met de selectie van trainer Ronald Koeman. Barcelona nam De Jong vorige week vlak voor het sluiten van de transferperiode op huurbasis over van Sevilla.
"Geweldig om voor een club als Barcelona te gaan spelen", zei de oud-speler van onder meer De Graafschap, FC Twente en PSV in het Spaans. "Hopelijk kan ik eraan bijdragen dat we met dit geweldige team prijzen gaan winnen. Ik ben een speler met specifieke kwaliteiten. Ik ben met mijn lengte sterk bij spelhervattingen. Ik weet dat ik niet iedere wedstrijd in de basis zal staan, maar Koeman weet dat hij op me kan rekenen als de wedstrijd op slot zit. Ik kan dan in aanvallend opzicht nieuwe opties creëren."
De Jong gaat bij Barcelona spelen met het rugnummer 17. Met Frenkie de Jong en Memphis Depay treft hij in de selectie van Koeman twee mede-internationals van Oranje. Frenkie de Jong en Depay keren in de loop van deze week terug in Spanje, na de interlandperiode met het Nederlands elftal. "Ik kijk er naar uit om met ze te gaan spelen", aldus Luuk de Jong, die geen oproep had gekregen van de nieuwe bondscoach Louis van Gaal.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
46 minuten geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
15 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
18 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
18 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
1 dag geleden