Luuk de Jong tegen Frenkie de Jong in halve finales Spaanse beker
SEVILLA (ANP) - De loting voor de halve finales van het Spaanse bekertoernooi heeft een ontmoeting opgeleverd tussen Sevilla en FC Barcelona, de clubs van respectievelijk Luuk de Jong en Frenkie de Jong. De halve finales gaan over twee wedstrijden. Sevilla speelt volgende week thuis, de return in Camp Nou is begin maart.
Met Karim Rekik en Luuk de Jong in de basis won Sevilla deze week in de kwartfinales met 1-0 bij Almería. Frenkie de Jong ontsnapte met Barcelona aan uitschakeling bij Granada, dat vlak voor tijd met 2-0 leidde. De ploeg van trainer Ronald Koeman wist in de laatste minuten op gelijke hoogte te komen en won na verlenging met 5-3. De Jong, de laatste weken toch al zo trefzeker, nam de vierde treffer voor zijn rekening.
De andere finalist komt uit het tweeluik tussen Athletic en Levante. Athletic bereikte vorig jaar samen met Real Sociedad de finale van het toernooi om de Copa del Rey. Die wedstrijd is echter nog steeds niet gespeeld. De Baskische clubs wilden wachten tot er na de coronacrisis weer fans het stadion in mochten, maar zo ver is het nog steeds niet. Het is de bedoeling dat Athletic en Real Sociedad op 4 april in Sevilla alsnog gaan uitmaken wie de bekerwinnaar van het seizoen 2019-2020 wordt.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
1 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
4 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
5 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
5 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
10 uur geleden